Informacje14 listopada 2011, 00:00,

STANIS£AW SROKA KWARTET Wtorek Jazzowy Piaseczno

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Wtorek Jazzowy, który odbędzie się 15 listopada 2011 roku, o godzinie 20.00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Podczas koncertu wystąpi Stanisław Sroka Kwartet w składzie: Stanisław Sroka - gitara, Jerzy Główczewski - saksofon, Andrzej Rusek - bas, £ukasz Kurek - perkusja. Wstęp 15 złotych normalny, 10 złotych ulgowy. Zapraszamy.

STANIS£AW SROKA

Stanisław Sroka - absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, występował m.in. z wykonawcami i zespołami jak: Patsy Gamble, Golec uOrkiestra, Ewa Uryga, Agnieszka Fatyga, Roksana Vikaluk, Janusz Hryniewicz, Grzegorz Kapołka, Dariusz Ziółek, orkiestra kameralna Aukso pod dyr. Marka Mosia, Orkiestra Muzyki Nowej pod dyr. Szymona Bywalca, Krywań, Johnny Walker Band, Roman Pazur Wojciechowski. Więcej informacji na stronie: www.stanislawsroka.com

Stanisław Sroka Kwartet - zespół działa od 2006 roku i zagrał już kilkadziesiąt koncertów w kraju i w Niemczech. Debiutancka płyta Heart Attack została wydana w 2007 roku. Pod koniec 2010 roku wydali drugą płytę Keep Running. Materiał został pozytywnie zaopiniowany przez Polskie Radio oraz Magazyn Top Guitar nr 3/2011.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje15 listopada 2011, 00:00,

Wiesława Nastała Płaskocińska Galeria Communio Graphis

Zapraszamy mieszkańców na wystawę malarstwa Wiesławy Nastały – Płaskocińskiej, która można oglądać do 18 grudnia 2011 roku w Galerii Communio Graphis, która mieści się przy ulicy Pijarskiej 40 w Górze Kalwarii. Galeria czynna jest od wtorku do czwartku w godz. 15:00 - 17:00, w piątki od 17:00 do 19:00 i w niedzielę od 11:00 do 14:00. Zapraszamy na wystawę Wiesławy Nastały - Płaskocińskiej w Górze Kalwarii.

MARTYNKA

Wiesława Nastały-Płaskocińska to absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie. Ukończyła studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim, a podyplomowe w Instytucie Edukacji Plastycznej w Kielcach. Twórczość malarską łączy z pracą pedagogiczną w szkole i w Centrum Kultury w Piasecznie. Od 1978 r. należy do Grupy Piaseczno, a od 2003 r. do Stowarzyszenia Twórców Sztuk Plastycznych Triada. Czynnie uczestniczy w wystawach i plenerach artystycznych oraz we wszelkich inicjatywach artystycznych i edukacyjnych inicjowanych przez grupy twórcze. W czerwcu 2008 r. nagrodzona przez Radę i Zarząd Powiatu Piaseczyńskiego: za wybitne osiągnięcia twórcze oraz za zasługi w rozwijaniu edukacji estetycznej i życia kulturalnego na terenie powiatu piaseczyńskiego. Fascynuje ją człowiek i natura, stąd najczęściej powstałe prace to portrety i pejzaże. Ulubioną techniką jest suchy pastel, którego miękkość i delikatność doskonale oddaje przelotne chwile i niepowtarzalny nastrój malowanych miejsc. Obrazy artystki znajdują się w instytucjach kultury, zbiorach muzealnych i w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Brała udział w 23 wystawach autorskich i 84 wystawach zbiorowych na terenie kraju, Italii i we Francji.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria