Informacje15 listopada 2011, 00:00,

Wiesława Nastała Płaskocińska Galeria Communio Graphis

Zapraszamy mieszkańców na wystawę malarstwa Wiesławy Nastały – Płaskocińskiej, która można oglądać do 18 grudnia 2011 roku w Galerii Communio Graphis, która mieści się przy ulicy Pijarskiej 40 w Górze Kalwarii. Galeria czynna jest od wtorku do czwartku w godz. 15:00 - 17:00, w piątki od 17:00 do 19:00 i w niedzielę od 11:00 do 14:00. Zapraszamy na wystawę Wiesławy Nastały - Płaskocińskiej w Górze Kalwarii.

MARTYNKA

Wiesława Nastały-Płaskocińska to absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie. Ukończyła studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim, a podyplomowe w Instytucie Edukacji Plastycznej w Kielcach. Twórczość malarską łączy z pracą pedagogiczną w szkole i w Centrum Kultury w Piasecznie. Od 1978 r. należy do Grupy Piaseczno, a od 2003 r. do Stowarzyszenia Twórców Sztuk Plastycznych Triada. Czynnie uczestniczy w wystawach i plenerach artystycznych oraz we wszelkich inicjatywach artystycznych i edukacyjnych inicjowanych przez grupy twórcze. W czerwcu 2008 r. nagrodzona przez Radę i Zarząd Powiatu Piaseczyńskiego: za wybitne osiągnięcia twórcze oraz za zasługi w rozwijaniu edukacji estetycznej i życia kulturalnego na terenie powiatu piaseczyńskiego. Fascynuje ją człowiek i natura, stąd najczęściej powstałe prace to portrety i pejzaże. Ulubioną techniką jest suchy pastel, którego miękkość i delikatność doskonale oddaje przelotne chwile i niepowtarzalny nastrój malowanych miejsc. Obrazy artystki znajdują się w instytucjach kultury, zbiorach muzealnych i w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Brała udział w 23 wystawach autorskich i 84 wystawach zbiorowych na terenie kraju, Italii i we Francji.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje16 listopada 2011, 00:00,

ZREALIZUJ SIę I STWÓRZ COŚ WARTOŚCIOWEGO

Na terenie Konstancina, grupa młodych ludzi z Konstancina i Piaseczna, wzięła sprawy w swoje rece. Chcą wyjść do mlodzieży i dać im szanse na realizację siebie, a jednocześnie stworzyć coś wartościowego. Młodzież dla młodzieży... taniec, teatr, fotografia, śpiew itp. Ma to działać na zasadzie -> potrafisz coś? przyjdź, pokaż i przekaż swoją wiedzę innym, nie znajdujesz sobie miejsca, chcesz ze sobą coś zrobić...przyjdź, tu nie będzie typowych uczniów, ani typowych nauczycieli. Domy Kultury mają z reguły ofertę dla małych dzieci i dorosłych. Dla typowej młodzieży jest tego, jak na lekarstwo, a już tym bardziej dla trudnej mlodzieży, która często jest zagubiona.

ZREALIZUJ SIę I STWÓRZ COŚ WARTOŚCIOWEGO

Jeżeli jesteś młody i kreatywny? Nie chcesz, by ktoś inny decydował za Ciebie? Chcesz coś zrobić? Przyjdź 21 listopada 2011 roku o godz. 19.00 do filii Konstancińskiego Domu Kultury (ul. Sobieskiego 6). Zapraszam w imieniu organizatorów spotkania.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna