Informacje28 marca, 07:32,

Sprawdzamy wartość energetyczną musztardy. Sprawdź ile ma kalorii

Sprawdzamy wartość energetyczną musztardy. Sprawdź ile ma kalorii

Sprawdziliśmy kaloryczność musztardy. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w musztardzie pochodzą w 22% z białka, 34% z węglowodanów i 44% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma musztarda, ile waży musztarda lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w musztardzie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Mustard - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Czy makaron ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Musztarda - kalorie i wartości odżywcze

Musztarda zawiera 97 kcal na 100g.

Na przykład łyżka musztardy (20 g) to około 19 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 1% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera łyżka musztardy (20 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1 łyżeczka cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 3 minuty, pływać przez 2 minuty lub biegać przez 2 minuty.

Czy musztarda tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Musztarda to produkt o małej ilości kalorii (pamiętajmy, że bierzemy pod uwagę tylko produkty z kategorii przypraw). Spożywanie musztardy wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród przypraw.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w musztardzie?

Musztarda zawiera 3.74 g białka na 100g.
Łyżka musztardy (20 g) zawiera ok. 0.7 g białka.

Ile węglowodanów jest w musztardzie?

Musztarda zawiera 5.83 g węglowodanów na 100g.
Łyżka musztardy (20 g) zawiera ok. 1.2 g węglowodanów.

Ile waży musztarda?

Łyżka musztardy waży ok. 20g.
Łyżeczka musztardy waży ok. 10g.

Ile błonnika jest w musztardzie?

Musztarda zawiera w sobie 4 g błonnika na 100g.
Łyżka musztardy (20 g) zawiera ok. 0.8 g błonnika. Odpowiada to ok. 3% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski1 kwietnia, 13:38,

Zalety inteligentnych systemów oświetleniowych

Zalety inteligentnych systemów oświetleniowych

Inteligentne oświetlenie to między innymi oszczędność energii, a także komfort oraz bezpieczeństwo domowników. Jakie dodatkowe korzyści płyną z inwestycji w systemy sterowania oświetleniem?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Według raportu “Jak remontują Polacy?” serwisu Fixly.pl, aż 32 proc. Polaków jest zainteresowanych instalacją systemu sterowania oświetleniem w domu bądź mieszkaniu. Choć rozwiązania smart home stają się coraz popularniejsze, to wciąż niewiele osób faktycznie z nich korzysta. Jak wynika z raportu, tylko 6 proc. respondentów posiada wspomniane systemy inteligentnego oświetlenia. Coraz więcej prywatnych inwestorów oraz deweloperów zleca montaż rozwiązań smart home, co przełoży się w najbliższym czasie na ich rozpowszechnienie. Jakie są zalety systemów sterowania oświetleniem?

Oszczędność energii, pieniędzy i czasu

Dzięki funkcji sterowania oświetleniem można nie tylko automatycznie włączać i wyłączać światło, ale również dostosowywać natężenie i kolor do własnych preferencji. Co więcej, po wprowadzeniu własnych ustawień, użytkownik nie musi za każdym razem ingerować w działanie systemu. 

Automatyka zastosowana w tego typu systemach może wpłynąć również na oszczędność energii oraz zmniejszenie wysokości rachunków. Z inteligentnym oświetleniem nie trzeba martwić się o to, że zapomniało się wyłączyć światła po wyjściu z domu. Światło wyłączy się automatycznie lub może być sterowane zdalnie, na przykład za pomocą aplikacji w smartfonie. 

Komfort i bezpieczeństwo domowników

Wyjeżdżając na wakacje lub w podróż biznesową, można sterować oświetleniem w domu z dowolnego miejsca na świecie. Inteligentne oświetlenie zewnętrzne z czujnikiem ruchu pozwala kontrolować także to, czy na terenie posesji nie znajdują się inne osoby. Czujnik ruchu można zainstalować również w domu - przy automatycznym włączaniu się oświetlenia nie trzeba po omacku szukać włącznika. To najczęściej stosowane rozwiązanie w toalecie lub na korytarzu.

Odpowiedni nastrój

W systemach inteligentnego oświetlenia w prosty sposób można zmniejszyć barwę światła. Do pracy lub nauki najbardziej sprawdza się intensywne oświetlenie - wówczas działa ono pobudzająco i zachęca do aktywności. Neutralna barwa z kolei sprawdza się jako główne oświetlenie pokoju dziecięcego, sypialni, kuchni czy salonu. Ciepła barwa sprzyja z kolei odpoczynkowi.

Inteligentne oświetlenie może również automatycznie zmienić natężenie, na przykład pod wpływem dźwięków. Można dostosować oświetlenie pod muzykę lub film, dostarczając domownikom i gościom jeszcze więcej wrażeń podczas rozrywki. To również ciekawy gadżet, który jest szczególnie uwielbiany przez miłośników nowoczesnych technologii oraz niestandardowych rozwiązań. 

Sterowanie oświetleniem oraz automatyzacja tego procesu z pewnością przydaje się w codziennym życiu - zarówno w domu, jak i w pracy. Technologie smart pozwalają na dostosowanie poszczególnych systemów w sposób, który najbardziej odpowiada domownikom i ma realny wpływ na ich komfort, bezpieczeństwo, a nawet niższe rachunki za prąd.

Szukasz specjalisty od inteligentnych systemów oświetleniowych? Wejdź na https://fixly.pl/ i znajdź sprawdzonego wykonawcę z opiniami od wcześniejszych klientów. 

autor/źródło: fixly.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie