Artykuł partnerski20 marca 2020, 07:11,

Jak wybrać schody wewnętrzne, by były funkcjonalne i estetyczne?

Jak wybrać schody wewnętrzne, by były funkcjonalne i estetyczne?

Schody nie są wprawdzie tym, co przychodzi na myśl jako pierwsze, kiedy myślimy o aranżacji domu. Niemniej jednak stanowią niezwykle istotny element wystroju. Wybór odpowiednich schodów wewnętrznych powinien być poprzedzony dogłębną analizą potrzeb domowników oraz porównaniem dostępnych na rynku rozwiązań. W poniższym artykule podpowiadamy, jak wybrać schody wewnętrzne, by cieszyły oko przez lata.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Schody wewnętrzne – dlaczego odpowiedni wybór jest tak ważny?

 

Wybór schodów wewnętrznych to niezwykle istotny etap aranżacji domu. Jest to bowiem element wyposażenia, który będzie służył przez długie lata – musi być zatem nie tylko funkcjonalny, ale i wpisujący się w poczucie estetyki właściciela. Najlepiej decydować się na modele o ponadczasowym designie, wykonane z wytrzymałych materiałów i odporne na uszkodzenia. Pozwoli to wyposażyć wymarzony dom w schody wewnętrzne, które dopełnią aranżację i zapewnią komfort użytkowania. Budując dom, warto mieć na uwadze możliwość skorzystania z oferty profesjonalistów w dziedzinie produkcji i montażu schodów. Schody Piaseczno – to hasło, pod którym kryje się ceniony producent schodów wewnętrznych i zewnętrznych.

 

Schody wewnętrzne – proste czy nietypowe?

 

Na rynku dostępne są rozmaite modele schodów – zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Przyjrzyjmy się jednak schodom wewnętrznym, które występują w następujących formach:

 

  • Schody proste – cechują się stopniami o tym samym kształcie i rozmiarze. Estetyczny design sprawia, że model ten jest niezwykle uniwersalny i ponadczasowy. Pokonywanie tego typu schodów może być jednak uciążliwe dla małych dzieci i osób starszych. Atutem schodów prostych jest możliwość umieszczenia pod nimi schowka lub np. regałów z książkami.

  • Schody zabiegowe – ich stopnie mają nieregularną szerokość, a same schody zajmują niewiele miejsca i mają spocznik w połowie drogi. Model ten jest niezwykle popularny.

  • Schody trójbiegowe – wyposażone są w dwa spoczniki, co sprawia, że ich pokonywanie nie jest męczące (a zatem sprawdzą się w przypadku małych dzieci i osób starszych). Zajmują nieco więcej miejsca.

 

Scharakteryzowane powyżej schody należą do klasycznych modeli i doskonale sprawdzą się w tradycyjnych wnętrzach. Znajdą uznanie wśród wielbicieli ponadczasowych aranżacji.

 

Na rynku można jednak znaleźć bardziej wyszukane rodzaje schodów wewnętrznych, takie jak:

 

  • Schody spiralne – nadają się do niewielkich pomieszczeń i są łatwe w montażu, choć korzystanie z nich nie jest szczególnie komfortowe.

  • Schody policzkowe – stopnie w tych schodach montowane są we wgłębieniach, biegnących po bokach desek.

  • Schody dywanowe – niezwykle efektowny model schodów wewnętrznych. Stopnie wyglądają bowiem, jakby wisiały w powietrzu.

  • Schody modułowe – składają się z montowanych do ściany modułów.

 

Jak wybrać odpowiednie schody wewnętrzne?

 

Schody mogą być wykonane zarówno z drewna, jak i ze stali, granitu, czy marmuru. Wybór odpowiedniego surowca powinien być podyktowany przede wszystkim osobistymi preferencjami właściciela – inny styl osiągniemy we wnętrzu, decydując się na drewniane schody (drewno ociepla wnętrze i dodaje mu przytulności), inny zaś w przypadku schodów ze stali, czy granitu (idealnego do bardziej surowych wnętrz, np. w stylu industrialnym).

 

Kolejnym kryterium wyboru powinna być ilość przeznaczonego na schody miejsca. Rodzaj schodów powinien być dostosowany do metrażu powierzchni, aby korzystanie z nich było w pełni komfortowe i bezpieczne.

autor/źródło: stalmar.net

Napisz komentarz

Informacje14 marca 2020, 12:34,

Jaka jest zawartość kalorii w malinach? Sprawdziliśmy

Jaka jest zawartość kalorii w malinach? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność malin. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w malinach pochodzą w 8% z białka, 82% z węglowodanów i 10% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii mają maliny, ile ważą maliny lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w malinach, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Raspberry - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Zawartość kalorii w orzechach brazylijskich. Dane zasakakują

Maliny - kalorie i wartości odżywcze

Maliny zawierają 52 kcal na 100g.

Przykładowo garść malin (60 g) to około 31 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 1% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera garść malin (60 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 0.5 jabłka, 1.5 łyżeczki cukru.

Aby spalić taką ilość kalorii potrzebujesz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 4 minuty, pływać przez 4 minuty lub biegać przez 3 minuty.

Czy maliny tuczą i czy można je jeść na diecie?

Zawartość kalorii w malinach jest niska w porównaniu do innych produktów z kategorii owoców. Spożywanie malin wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Maliny zawierają mnóstwo witamin i minerałów, m. in. C, E, K i z grupy B oraz magnezu, miedzi, cynku, żelaza i fosforu. Maliny to także źródło licznych antyutleniaczy, ketonów, olejków eterycznych, kwasów organicznych oraz błonnika. Oczywistym zastosowaniem malin jest sporządzenie z nich soku i stosowanie go w okresie zwiększonego zachorowania na infekcje. Ale maliny są także cenionym składnikiem kosmetyków, a ich spożywanie przez cały rok przynosi szereg korzyści zdrowotnych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w malinach?

Maliny zawierają 1.2 g białka na 100g.
Garść malin (60 g) zawiera ok. 0.7 g białka.

Ile węglowodanów jest w malinach?

Maliny zawierają 11.94 g węglowodanów na 100g.
Garść malin (60 g) zawiera ok. 7.2 g węglowodanów.

Ile ważą maliny?

Garść malin waży ok. 60g.
Szklanka malin waży ok. 135g.

Ile błonnika jest w malinach?

Maliny zawierają w sobie 6.5 g błonnika na 100g.
Garść malin (60 g) zawiera ok. 3.9 g błonnika. Odpowiada to ok. 13% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie