Informacje19 marca 2020, 07:32,

Czy makaron ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Czy makaron ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność makaronu gotowanego. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w makaronie gotowanym pochodzą w 16% z białka, 77% z węglowodanów i 7% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma makaron, ile waży makaron lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w makaronie gotowanym, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Pasta - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Jaka jest zawartość kalorii w malinach? Sprawdziliśmy

Makaron - kalorie i wartości odżywcze

Makaron zawiera 131 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g makaronu gotowanego można porównać do kalorii, które zawiera np. 2.5 jabłka, 1.5 szklanki coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 1 szklanka mleka, 6.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 19 minut, pływać przez 15 minut lub biegać przez 13 minut.

Czy makaron tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Makaron to produkt o jednej z najniższych ilości kalorii wśród produktów zbożowych. Spożywanie makaronu gotowanego wydaje się być dobrym wyborem dla osób na diecie. Trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów zbożowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w makaronie gotowanym?

Makaron zawiera 5.15 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w makaronie gotowanym?

Makaron zawiera 24.93 g węglowodanów na 100g.

Ile waży makaron?

Jesteśmy w trakcie ważenia makaronu gotowanego. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g makaronu gotowanego.

Ile błonnika jest w makaronie gotowanym?

0 g błonnika - makaron nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje18 marca 2020, 07:32,

Kalorie w zupie pomidorowej. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w zupie pomidorowej. Sprawdziliśmy ile ich jest

Sprawdziliśmy kaloryczność zupy pomidorowej. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w zupie pomidorowej pochodzą w 8% z białka, 86% z węglowodanów i 5% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma zupa pomidorowa, ile waży zupa pomidorowa lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w zupie pomidorowej, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Tomato soup - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Jaka jest zawartość kalorii w malinach? Sprawdziliśmy

Zupa pomidorowa - kalorie i wartości odżywcze

Zupa pomidorowa zawiera 39 kcal na 100g.

Na przykład łyżka zupy pomidorowej (10 g) to około 4 kalorii (kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera łyżka zupy pomidorowej (10 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. mniej niż pół łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 1 minutę, pływać przez 1 minutę lub biegać przez 1 minutę.

Czy zupa pomidorowa tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zupa pomidorowa to produkt o jednej z najniższych ilości kalorii wśród produktów gotowych. Spożywanie zupy pomidorowej wydaje się być dobrym wyborem dla osób na diecie. Trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów gotowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w zupie pomidorowej?

Zupa pomidorowa zawiera 0.71 g białka na 100g.
Łyżka zupy pomidorowej (10 g) zawiera ok. 0.1 g białka.

Ile węglowodanów jest w zupie pomidorowej?

Zupa pomidorowa zawiera 7.45 g węglowodanów na 100g.
Łyżka zupy pomidorowej (10 g) zawiera ok. 0.7 g węglowodanów.

Ile waży zupa pomidorowa?

Łyżka zupy pomidorowej waży ok. 10g.
Szklanka zupy pomidorowej waży ok. 200g.

Ile błonnika jest w zupie pomidorowej?

Zupa pomidorowa zawiera w sobie 0.5 g błonnika na 100g.
Łyżka zupy pomidorowej (10 g) zawiera ok. 0.1 g błonnika. Odpowiada to ok. 0% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie