Informacje14 marca 2020, 12:34,

Jaka jest zawartość kalorii w malinach? Sprawdziliśmy

Jaka jest zawartość kalorii w malinach? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność malin. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w malinach pochodzą w 8% z białka, 82% z węglowodanów i 10% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii mają maliny, ile ważą maliny lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w malinach, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Raspberry - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Zawartość kalorii w orzechach brazylijskich. Dane zasakakują

Maliny - kalorie i wartości odżywcze

Maliny zawierają 52 kcal na 100g.

Przykładowo garść malin (60 g) to około 31 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 1% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera garść malin (60 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 0.5 jabłka, 1.5 łyżeczki cukru.

Aby spalić taką ilość kalorii potrzebujesz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 4 minuty, pływać przez 4 minuty lub biegać przez 3 minuty.

Czy maliny tuczą i czy można je jeść na diecie?

Zawartość kalorii w malinach jest niska w porównaniu do innych produktów z kategorii owoców. Spożywanie malin wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Maliny zawierają mnóstwo witamin i minerałów, m. in. C, E, K i z grupy B oraz magnezu, miedzi, cynku, żelaza i fosforu. Maliny to także źródło licznych antyutleniaczy, ketonów, olejków eterycznych, kwasów organicznych oraz błonnika. Oczywistym zastosowaniem malin jest sporządzenie z nich soku i stosowanie go w okresie zwiększonego zachorowania na infekcje. Ale maliny są także cenionym składnikiem kosmetyków, a ich spożywanie przez cały rok przynosi szereg korzyści zdrowotnych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w malinach?

Maliny zawierają 1.2 g białka na 100g.
Garść malin (60 g) zawiera ok. 0.7 g białka.

Ile węglowodanów jest w malinach?

Maliny zawierają 11.94 g węglowodanów na 100g.
Garść malin (60 g) zawiera ok. 7.2 g węglowodanów.

Ile ważą maliny?

Garść malin waży ok. 60g.
Szklanka malin waży ok. 135g.

Ile błonnika jest w malinach?

Maliny zawierają w sobie 6.5 g błonnika na 100g.
Garść malin (60 g) zawiera ok. 3.9 g błonnika. Odpowiada to ok. 13% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski18 marca 2020, 16:14,

Rodzaje maszyn czyszczących i zastosowanie

Rodzaje maszyn czyszczących i zastosowanie

Utrzymanie odpowiedniego poziomu czystości podłóg jest niezwykle ważne w kontekście zarówno estetyki, jak i bezpieczeństwa przebywających w pomieszczeniu osób. Warto sobie ułatwić nieco pracę. Dlatego lepszym wyborem niż tradycyjne mopowanie okazują się specjalne maszyny czyszczące, dzięki którym usuwanie zabrudzeń przebiega naprawdę szybko, a efekty budzą podziw. Sprawdźmy, jaki mamy wybór.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Proste w obsłudze szorowarki do podłóg

Tego typu maszyny są wyjątkowo powszechnie wykorzystywane ze względu na wysoką jakość czyszczenia, a także szybką pracę. Warto też podkreślić nieskomplikowaną ich obsługę – operator nie musi się schylać, ponieważ urządzenie ma regulowany gryf.

Szorowarki wyróżnia jednotarczowa konstrukcja z zamontowaną szczotką wykonującą ruchy obrotowe. Efektywność usuwania zabrudzeń zależy od prędkości pracy szczotki oraz wagi całego urządzenia. Szorowarki uznaje się za maszyny czyszczące, które uporają się nawet z dość mocnym brudem.

Froterki do czyszczenia i konserwacji

To z kolei maszyny przeznaczone przede wszystkim do nadania podłodze pięknego połysku. Ze względu na mniejszą moc roboczą, w porównaniu z szorowarkami, mogą sobie nie poradzić ze szczególnie uciążliwymi zabrudzeniami. Froterki pozwolą jednak usunąć delikatne zanieczyszczenia, ale ich podstawowe zadanie polega na konserwacji podłogi, i to nawet drewnianej.

Maszyny kablowe do mniejszych pomieszczeń

To różnego typu maszyny do czyszczenia podłóg w pomieszczeniach biurowych, niewielkich sklepach czy na zapleczach sanitarnych. Trzeba pamiętać o pewnych ograniczeniach związanych z długością kabla. Jednak z drugiej strony zapewniają pracę ciągłą. To również urządzenia jednotarczowe i nieco lżejsze niż szorowarki. Mają nad nimi tę przewagę, że oprócz usuwania zanieczyszczeń i dokładnego mycia podłogi pozwalają także na błyskawiczne jej osuszenie. Dzięki temu posadzka od razu nadaje się do ponownego użytku.

Bezprzewodowe maszyny bateryjne

Ten typ urządzeń czyszczących różni się tylko w jednym aspekcie od maszyn kablowych, czyli sposobem zasilania. W tym przypadku wykorzystuje się akumulatory, co daje niezależność od wygodnego dostępu do źródła zasilania sieciowego. Akumulatory są na tyle pojemne, że można pracować bez przerwy przez kilka godzin.

Mocne maszyny czyszczące z trakcją

Te bezprzewodowe urządzenia są wyposażone w samodzielny napęd na tylne koła. Takie dodatkowe wzmocnienie pracy poprawia nie tylko komfort operowania maszyną, ale i wzmacnia efekty pracy. W tym przypadku mamy też zazwyczaj do czynienia z dwiema tarczami czyszczącymi, co automatycznie przyspiesza usuwanie zabrudzeń.

Profesjonalne maszyny samojezdne

To zdecydowanie najbardziej wydajne, a przy tym najwygodniejsze w obsłudze maszyny do czyszczenia podłóg. Wyposażone są w komfortowe siedzenie dla operatora, kierownicę, a także specjalne narzędzia napędzające. Nadają się wszędzie tam, gdzie jest naprawdę duża przestrzeń do sprzątania. Przede wszystkim chodzi o hale produkcyjne, zakłady przemysłowe, magazyny czy duże galerie handlowe.

https://czyszczacamaszyna.pl/

autor/źródło: czyszczacamaszyna.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie