Artykuł partnerski4 marca 2020, 20:24,

Chorujesz na cukrzycę? Sprawdź jak uniknąć kwasicy ketonowej

Kwasica ketonowa, nazywana także cukrzycową, to poważne zaburzenie, które stanowi zagrożenia życia diabetyka. Nieleczenie kwasicy ketonowej może być przyczyną śpiączki cukrzycowej, a także śmierci. Z punktu widzenia pacjenta, kluczowe znaczenie ma wiedza, dotycząca tego, jak uniknąć tego zaburzenia.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Przyczyny kwasicy ketonowej

Kwasica ketonowa jest jednym z bardzo groźnych powikłań cukrzycy, a jej główną przyczyną jest niedobór lub brak insuliny. Oznacza to, że cukier jest gromadzony we krwi, natomiast brakuje go w komórkach, które poszukują innych źródeł energii w tkance tłuszczowej. W tym momencie zaczyna dochodzić do rozkładu tłuszczów, a skutkiem ubocznym są ciała ketonowe, których odczyn jest kwaśny, czego konsekwencją jest zaburzenie funkcjonowania organizmu i pojawienie się schorzenia, nazywanego kwasicą ketonową. Wśród najważniejszych przyczyn kwasicy ketonowej można wyróżnić przede wszystkim nieodpowiednie leczenie cukrzycy, a także zakażenia bakteryjne oraz ostre zapalenie trzustki.

Objawy kwasicy ketonowej

Objawy kwasicy ketonowej można pomylić ze zmęczeniem lub grypą żołądkową, ponieważ początkowe stany zaburzenia są raczej łagodne. Wśród najważniejszych objawów wyróżnia się:

• Bóle głowy,
  • Osłabienie,
  • Suchość ust i duże pragnienie,
  • Częste oddawanie moczu,
  • Zapach acetonu z ust, który powinien wzbudzić niepokój.

W sytuacji, w której pojawią się powyższe objawy, od razu należy skontaktować się z lekarzem, a także zbadać mocz na obecność ciał ketonowych. Więcej na temat przyczyn i objawów kwasicy ketonowej można przeczytać tutaj: https://zywieniemaznaczenie.pl/kwasica-ketonowa-przyczyny-objawy-i-postepowanie/

Jak uniknąć kwasicy ketonowej?

Pacjenci chorujący na cukrzycę powinni wiedzieć, w jaki sposób uniknąć kwasicy ketonowej. Przede wszystkim, należy pamiętać o tym, że zaburzenie to jest najczęściej powikłaniem cukrzycy typu I. Nieodpowiedzialne zachowanie diabetyka jest jedną z głównych przyczyn kwasicy ketonowej. Oznacza to, że chorzy na cukrzycę nie powinni pomijać dawki insuliny, samodzielnie zmniejszać dawkowania lub stosować  przeterminowaną insulinę. Wszystkie te zachowania mogą doprowadzić do pojawienia się kwasicy ketonowej, a tym samym wystąpienia zagrożenia zdrowia i życia pacjenta. Warto także pamiętać o okresowej konserwacji pompy insulinowej oraz o tym, aby przechowywać insulinę w odpowiedni sposób, zgodny z zaleceniami lekarza. Osoby chore na cukrzycę powinny dodatkowo przeczytać artykuł: Dieta dla diabetyka – najczęstsze błędy popełniane w żywieniu cukrzyków.

autor/źródło: zywieniemaznaczenie.pl

Artykuł partnerski4 marca 2020, 20:23,

Jaki styl wesela wybrać? Sprawdź nasze propozycje sal weselnych w Warszawie

Wesele w stylu glamour wymaga odpowiedniej oprawy i starannie dobranych dekoracji. Przyjęcie w stylu rustykalnym najlepiej zorganizować poza miastem – w wiejskiej willi czy popularnej ostatnio odrestaurowanej stodole.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Szukając sali weselnej w Warszawie warto kierować się planowanym klimatem wesela i budżetem, którym dysponujemy.

Sala weselna w Warszawie

Sala weselna w Warszawie powinna odpowiadać wyobrażeniom o idealnym weselu. Poza kwestiami estetycznymi należy zwrócić uwagę na praktyczne aspekty lokalu. Ważną rolę odgrywa lokalizacja sali – jeśli wesele odbywa się na obrzeżach albo poza miastem, można pomyśleć o transporcie dla gości i ewentualnym noclegu. Sprawdź, o co należy pytać przy wyborze sali weselnej

Wybierając salę weselną w Warszawie należy także pamiętać o sprawach organizacyjnych. Warto dokładnie uzgodnić, za jakie kwestie odpowiada właściciel lokalu, a którymi muszą się zająć państwo młodzi. Niemniej ważne jest ustalenie menu i spraw dotyczących obsługi kelnerskiej.

Styl wesela

Wybór sali weselnej to spore wyzwanie, a określenie klimatu przyjęcia również może sprawić nie lada problem. Styl wesela powinien być dobrze przemyślany i zgodny z upodobaniami przyszłych państwa młodych.

Jedynym co może ograniczać plany odnośnie klimatu przyjęcia – wystroju sali, dekoracji, sukni ślubnej – jest budżet, jakim dysponują narzeczeni. Oferty sal weselnych i mnogość lokali pozwalają na dopracowanie wszystkich szczegółów. Styl wesela może być zainspirowany zdjęciami dostępnymi w sieci, ślubem znajomych lub artykułem w magazynie branżowym. Ważne, aby narzeczeni czuli się swobodnie i zapamiętali ten dzień do końca życia.

Gdzie szukać sali weselnej w Warszawie

Szukanie sali weselnej to skomplikowany proces, który utrudnia mnogość ofert dostępnych na rynku, poszukiwany styl lokalu oraz zaplanowany budżet. Najlepszą opcją jest przeglądanie propozycji konkretnych sal weselnych zamieszczonych na serwisach internetowych.

Dedykowany lokalom weselnym portal www.lokale-wesele.pl udostępnia ofertę domów weselnych, restauracji, hoteli oraz dworków i pałacyków, które organizują przyjęcia weselne. Wyszukiwarka umożliwia szukanie na podstawie lokalizacji (miasta, regionu) i rodzaju lokalu. Ogłoszenia zawierają szczegółowy opis oferty i galerię zdjęć, dzięki czemu można porównać sale weselne i dokonać właściwego wyboru.

autor/źródło: lokale-wesele.pl