Artykuł partnerski1 kwietnia 2020, 13:38,

Zalety inteligentnych systemów oświetleniowych

Zalety inteligentnych systemów oświetleniowych

Inteligentne oświetlenie to między innymi oszczędność energii, a także komfort oraz bezpieczeństwo domowników. Jakie dodatkowe korzyści płyną z inwestycji w systemy sterowania oświetleniem?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Według raportu “Jak remontują Polacy?” serwisu Fixly.pl, aż 32 proc. Polaków jest zainteresowanych instalacją systemu sterowania oświetleniem w domu bądź mieszkaniu. Choć rozwiązania smart home stają się coraz popularniejsze, to wciąż niewiele osób faktycznie z nich korzysta. Jak wynika z raportu, tylko 6 proc. respondentów posiada wspomniane systemy inteligentnego oświetlenia. Coraz więcej prywatnych inwestorów oraz deweloperów zleca montaż rozwiązań smart home, co przełoży się w najbliższym czasie na ich rozpowszechnienie. Jakie są zalety systemów sterowania oświetleniem?

Oszczędność energii, pieniędzy i czasu

Dzięki funkcji sterowania oświetleniem można nie tylko automatycznie włączać i wyłączać światło, ale również dostosowywać natężenie i kolor do własnych preferencji. Co więcej, po wprowadzeniu własnych ustawień, użytkownik nie musi za każdym razem ingerować w działanie systemu. 

Automatyka zastosowana w tego typu systemach może wpłynąć również na oszczędność energii oraz zmniejszenie wysokości rachunków. Z inteligentnym oświetleniem nie trzeba martwić się o to, że zapomniało się wyłączyć światła po wyjściu z domu. Światło wyłączy się automatycznie lub może być sterowane zdalnie, na przykład za pomocą aplikacji w smartfonie. 

Komfort i bezpieczeństwo domowników

Wyjeżdżając na wakacje lub w podróż biznesową, można sterować oświetleniem w domu z dowolnego miejsca na świecie. Inteligentne oświetlenie zewnętrzne z czujnikiem ruchu pozwala kontrolować także to, czy na terenie posesji nie znajdują się inne osoby. Czujnik ruchu można zainstalować również w domu - przy automatycznym włączaniu się oświetlenia nie trzeba po omacku szukać włącznika. To najczęściej stosowane rozwiązanie w toalecie lub na korytarzu.

Odpowiedni nastrój

W systemach inteligentnego oświetlenia w prosty sposób można zmniejszyć barwę światła. Do pracy lub nauki najbardziej sprawdza się intensywne oświetlenie - wówczas działa ono pobudzająco i zachęca do aktywności. Neutralna barwa z kolei sprawdza się jako główne oświetlenie pokoju dziecięcego, sypialni, kuchni czy salonu. Ciepła barwa sprzyja z kolei odpoczynkowi.

Inteligentne oświetlenie może również automatycznie zmienić natężenie, na przykład pod wpływem dźwięków. Można dostosować oświetlenie pod muzykę lub film, dostarczając domownikom i gościom jeszcze więcej wrażeń podczas rozrywki. To również ciekawy gadżet, który jest szczególnie uwielbiany przez miłośników nowoczesnych technologii oraz niestandardowych rozwiązań. 

Sterowanie oświetleniem oraz automatyzacja tego procesu z pewnością przydaje się w codziennym życiu - zarówno w domu, jak i w pracy. Technologie smart pozwalają na dostosowanie poszczególnych systemów w sposób, który najbardziej odpowiada domownikom i ma realny wpływ na ich komfort, bezpieczeństwo, a nawet niższe rachunki za prąd.

Szukasz specjalisty od inteligentnych systemów oświetleniowych? Wejdź na https://fixly.pl/ i znajdź sprawdzonego wykonawcę z opiniami od wcześniejszych klientów. 

autor/źródło: fixly.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski1 kwietnia 2020, 13:25,

Meble industrialne - surowa elegancja

Meble industrialne - surowa elegancja

Można śmiało powiedzieć, że meble industrialne szturmem wzięły Polskę! Szybko podbiły serca Polaków, którzy wprowadzili takie wyposażenie wnętrz nie tylko do mieszkań typu loft, ale też do bloków, kamienic czy domków. To z pewnością styl ponadczasowy, który łączy się z wieloma dodatkami. Czym charakteryzują się meble w stylu industrialnym i z czym można je zestawiać? Podpowiadamy!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

CZYM SĄ MEBLE INDUSTRIALNE?

Wiele osób potrafi intuicyjnie określić dane meble jako meble w stylu industrialnym. My zebraliśmy dla Ciebie zbiór cech, którymi charakteryzują się tego typu elementy wyposażenia. Większość z nich widoczna jest już na pierwszy rzut oka.

  • Są to meble, które powstają w wyniku połączenia surowych materiałów. Mowa tu o mariażu betonu, szkła, drewna czy metalu. Pozwala to na uzyskanie nieszablonowych, ciekawych rezultatów.
  • Są to najczęściej meble, które można określić jako geometryczne. Są to bryły prostopadłościanów, sześcianów albo walce.
  • Bardzo często z metalowych elementów wykonywane są nóżki, boki lub obramowania poszczególnych mebli.
  • Tego typu meble nie mogą pochwalić się bogatym zdobnictwem. Przeważa tu surowość i skromność oraz nawiązania do przemysłowości.
  • Projektanci wykorzystują przede wszystkim takie kolory jak: biel, czerń, szarości oraz brązy.

WNĘTRZE WYPOSAŻONE W MEBLE W STYLU INDUSTRIALNYM

Jeśli zdecydujesz się na meble industrialne w swoim domu albo mieszkaniu, z pewnością zastanawiasz się, jak zaaranżować całość tak, aby nie była zbyt chłodna i surowa, a dodatkowo idealnie oddawała Twoje poczucie smaku. Każdy właściciel mebli w stylu industrialnym ma w pewnym sensie szczęście, bo do nich pasuje w zasadzie większość dodatków. Ich prostota pozwala na łączenie ze sobą różnych stylów.

Meble industrialne lubią rośliny. Pięknie będą się na nich prezentować wszystkie zielone rośliny doniczkowe, m.in. paprotki, kaktusy, fikusy. Jeśli chcesz wyeksponować rodzinne zdjęcia, również możesz to zrobić – proponujemy proste ramki, wykonane z drewna lub metalu dla utrzymania konwencji. Oprawy okien warto wybrać jednolite, w ulubionych, ciepłych barwach. Można postawić na duet – zasłona+firana, ale sprawdzą się też rolety albo żaluzje.

Jeśli chodzi o wypoczynek, tu masz spore pole do popisu. Meble industrialne świetnie łączą się z dużymi narożnikami, ale też tradycyjnymi sofami. Możesz też wstawić do takiego pokoju modne fotele typu „uszak” i pufy. Nie warto jednak przesadzać ze wzorzystością. Ten element, możesz nadrobić, dobierając kolorowy dywan, który dopełni całości.

autor/źródło: pamameble.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie