Artykuł partnerski1 kwietnia, 13:25,

Meble industrialne - surowa elegancja

Meble industrialne - surowa elegancja

Można śmiało powiedzieć, że meble industrialne szturmem wzięły Polskę! Szybko podbiły serca Polaków, którzy wprowadzili takie wyposażenie wnętrz nie tylko do mieszkań typu loft, ale też do bloków, kamienic czy domków. To z pewnością styl ponadczasowy, który łączy się z wieloma dodatkami. Czym charakteryzują się meble w stylu industrialnym i z czym można je zestawiać? Podpowiadamy!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

CZYM SĄ MEBLE INDUSTRIALNE?

Wiele osób potrafi intuicyjnie określić dane meble jako meble w stylu industrialnym. My zebraliśmy dla Ciebie zbiór cech, którymi charakteryzują się tego typu elementy wyposażenia. Większość z nich widoczna jest już na pierwszy rzut oka.

  • Są to meble, które powstają w wyniku połączenia surowych materiałów. Mowa tu o mariażu betonu, szkła, drewna czy metalu. Pozwala to na uzyskanie nieszablonowych, ciekawych rezultatów.
  • Są to najczęściej meble, które można określić jako geometryczne. Są to bryły prostopadłościanów, sześcianów albo walce.
  • Bardzo często z metalowych elementów wykonywane są nóżki, boki lub obramowania poszczególnych mebli.
  • Tego typu meble nie mogą pochwalić się bogatym zdobnictwem. Przeważa tu surowość i skromność oraz nawiązania do przemysłowości.
  • Projektanci wykorzystują przede wszystkim takie kolory jak: biel, czerń, szarości oraz brązy.

WNĘTRZE WYPOSAŻONE W MEBLE W STYLU INDUSTRIALNYM

Jeśli zdecydujesz się na meble industrialne w swoim domu albo mieszkaniu, z pewnością zastanawiasz się, jak zaaranżować całość tak, aby nie była zbyt chłodna i surowa, a dodatkowo idealnie oddawała Twoje poczucie smaku. Każdy właściciel mebli w stylu industrialnym ma w pewnym sensie szczęście, bo do nich pasuje w zasadzie większość dodatków. Ich prostota pozwala na łączenie ze sobą różnych stylów.

Meble industrialne lubią rośliny. Pięknie będą się na nich prezentować wszystkie zielone rośliny doniczkowe, m.in. paprotki, kaktusy, fikusy. Jeśli chcesz wyeksponować rodzinne zdjęcia, również możesz to zrobić – proponujemy proste ramki, wykonane z drewna lub metalu dla utrzymania konwencji. Oprawy okien warto wybrać jednolite, w ulubionych, ciepłych barwach. Można postawić na duet – zasłona+firana, ale sprawdzą się też rolety albo żaluzje.

Jeśli chodzi o wypoczynek, tu masz spore pole do popisu. Meble industrialne świetnie łączą się z dużymi narożnikami, ale też tradycyjnymi sofami. Możesz też wstawić do takiego pokoju modne fotele typu „uszak” i pufy. Nie warto jednak przesadzać ze wzorzystością. Ten element, możesz nadrobić, dobierając kolorowy dywan, który dopełni całości.

autor/źródło: pamameble.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski1 kwietnia, 13:24,

Jaką karmę zaleca się dla psów rasy Border collie

Jaką karmę zaleca się dla psów rasy Border collie

Psy rasy border collie od lat uważane są za najbardziej inteligentne psy świata. Znane są przede wszystkim jako doskonałe psy pasterskie, które potrafią być skuteczne i stanowcze.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W kontakcie z człowiekiem border collie zamienia się w przyjaznego, ufnego i wesołego towarzysza, dlatego rasa ta nie nadaje się na psa stróżującego. Dlaczego border collie są tak popularną rasą psów i w jaki sposób należy je pielęgnować i karmić?

Border collie, czyli wesoły, energiczny i przyjacielski pies

Przedstawicieli bordercollie kojarzymy sobie głównie z psem, który zajęty jest zaganianiem stada i bieganiem po wielkim pastwisku. Rasa ta potrzebuje ekstremalnie dużo ruchu i zajęcia, ponieważ instynkt pracy ze stadem i ciągłego poruszania się jest u nich bardzo silny. Ich wylewności i potrzeba ciągłej zabawy może być dla niektórych męcząca, dlatego trzeba brać to pod uwagę przy wyborze psa rasy border collie. Psy te podbijają YouTube filmikami, na których wykonują razem ze swoimi właścicielami niezliczone i często bardzo skomplikowane sztuczki. Warto zaznaczyć, że psy te są tak inteligentne, że z łatwością uczą się nowych trików i bardzo chętnie je wykonują.

Bordercollie musi mieć stałe zajęcie, ponieważ jego charakter nie pozwala mu na leżenie na kanapie. Wymóg ten jest często bardzo trudny do spełnienia, ponieważ nawet bardzo długi spacer nie jest w stanie go zmęczyć (często w przeciwieństwie do właściciela), dlatego trzeba mu także zapewnić sporą dawkę wysiłku umysłowego. Pozostawiony sam sobie, będzie szukał ujścia swojej energii, co zaowocować może ucieczką, brakiem posłuszeństwa, a także niszczeniem wielu rzeczy. Bardzo silny instynkt każe mu cały czas zaganiać stada i nieważne czy będą to ptaki, owce, ludzie, czy nawet samochody, dlatego przy ruchliwej ulicy najlepiej trzymać Border Collie na smyczy.

Historia rasy

Bordercollie najprawdopodobniej wywodzą się od psów, które przywieźli Rzymianie podczas podboju Wysp Brytyjskich. Po upadku Cesartswa Rzymskiego na wyspy dotarli wikingowie, którzy przywieźli ze sobą szpice pilnujące pastwisk. Po skrzyżowaniu z psami Rzymian powstała rasa szybka, zwinna i bardzo inteligentna.

Odżywianie i sposoby pielęgnacji

Psy rasy border colliesą niezwykle energiczne, a co za tym idzie, spalają mnóstwo kalorii, dlatego najlepsza jest dla nich karma dla psów aktywnych. Znaleźć ją można w wielu sklepach internetowych, takich jak krakvet.pl. Jeżeli chodzi o pielęgnację, to psy tej rasy wyczesuje się raz w tygodniu za pomocą grzebienia z obrotowymi zębami, filcaka, czyli narzędzia służącego do rozczesywania kołtunów oraz gęstej metalowej szczotki.

 Borde collie są bardzo energiczne, towarzyskie i wesołe, dlatego mogą być świetnymi i wiernymi przyjaciółmi rodzin.

autor/źródło: krakvet.pl.

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie