Informacje20 marca, 07:32,

Sprawdzamy ile kalorii ma masło orzechowe. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdzamy ile kalorii ma masło orzechowe. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdziliśmy kaloryczność masła orzechowego. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w maśle orzechowym pochodzą w 15% z białka, 14% z węglowodanów i 71% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma masło orzechowe, ile waży masło orzechowe lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w maśle orzechowym, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Peanut butter - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Zawartość kalorii w orzechach brazylijskich. Dane zasakakują

Masło orzechowe - kalorie i wartości odżywcze

Masło orzechowe zawiera 589 kcal na 100g.

Na przykład łyżka masła orzechowego (20 g) to około 118 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera łyżka masła orzechowego (20 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 2 jabłka, 1.5 szklanki coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 0.5 szklanki mleka, 6 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 17 minut, pływać przez 14 minut lub biegać przez 12 minut.

Czy masło orzechowe tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Masło orzechowe to produkt o jednej z najniższych ilości kalorii wśród tłuszczy. Spożywanie masła orzechowego wydaje się być dobrym wyborem dla osób na diecie. Trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród tłuszczy.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w maśle orzechowym?

Masło orzechowe zawiera 24.06 g białka na 100g.
Łyżka masła orzechowego (20 g) zawiera ok. 4.8 g białka.

Ile węglowodanów jest w maśle orzechowym?

Masło orzechowe zawiera 21.57 g węglowodanów na 100g.
Łyżka masła orzechowego (20 g) zawiera ok. 4.3 g węglowodanów.

Ile waży masło orzechowe?

Łyżka masła orzechowego waży ok. 20g.
Łyżeczka masła orzechowego waży ok. 10g.

Ile błonnika jest w maśle orzechowym?

Masło orzechowe zawiera w sobie 8 g błonnika na 100g.
Łyżka masła orzechowego (20 g) zawiera ok. 1.6 g błonnika. Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje19 marca, 07:32,

Czy makaron ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Czy makaron ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność makaronu gotowanego. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w makaronie gotowanym pochodzą w 16% z białka, 77% z węglowodanów i 7% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma makaron, ile waży makaron lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w makaronie gotowanym, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Pasta - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Jaka jest zawartość kalorii w malinach? Sprawdziliśmy

Makaron - kalorie i wartości odżywcze

Makaron zawiera 131 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g makaronu gotowanego można porównać do kalorii, które zawiera np. 2.5 jabłka, 1.5 szklanki coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 1 szklanka mleka, 6.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 19 minut, pływać przez 15 minut lub biegać przez 13 minut.

Czy makaron tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Makaron to produkt o jednej z najniższych ilości kalorii wśród produktów zbożowych. Spożywanie makaronu gotowanego wydaje się być dobrym wyborem dla osób na diecie. Trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów zbożowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w makaronie gotowanym?

Makaron zawiera 5.15 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w makaronie gotowanym?

Makaron zawiera 24.93 g węglowodanów na 100g.

Ile waży makaron?

Jesteśmy w trakcie ważenia makaronu gotowanego. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g makaronu gotowanego.

Ile błonnika jest w makaronie gotowanym?

0 g błonnika - makaron nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie