Informacje23 stycznia 2008, 00:00,

Sąd Rejonowy i Prokuratura Rejonowa Piaseczno - otwarcie

Uprzejmie informujemy, że w dniu 30 stycznia 2008 roku o godzinie 13:00 nastąpi uroczyste otwarcie siedziby Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Piasecznie. Prezes Sądu Okręgowego w Warszawie Beata Waś oraz Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Józef Zalewski serdecznie zapraszają na tę uroczystość do gmachu Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej, przy ul. Kościuszki 14 w Piasecznie.

S¡D REJONOWY W PIASECZNIE

Gmach Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej, powstał na gruncie przekazanym przez gminę, usytuowanym w centrum miasta, w pobliżu Urzędu Miasta i Gminy oraz nowej Komendy Powiatowej Policji. Zaangażowanie lokalnego samorządu w proces inwestycyjny jest ewenementem na skalę kraju. Gmina pokryła 70% kosztów budowy, pozostałe 30% oraz koszty wyposażenia pokrył Sąd Okręgowy w Warszawie. W sumie cała inwestycja wyniosła około 17 mln złotych, z czego 11,8 mln zł zapłaciła Gmina Piaseczno.

Obiekt składający się z 4 kondygnacji nadziemnych i 1 podziemnej zawiera m.in. pomieszczenia biurowe, sale rozpraw, pokoje narad, pokoje świadków, pomieszczenia zatrzymanych, ochrony i policji sądowej. Gmach w 1/4 zajmuje Prokuratura Rejonowa. Budynek przystosowany jest do potrzeb niepełnosprawnych. Bryła budynku i portal wejściowy nawiązuje do tradycji klasycystycznej. Zapraszamy na uroczyste otwarcie siedziby Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.
autor/źródło: £ukasz Wyleziński - Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje23 stycznia 2008, 00:00,

43 RAJD MONTE CALVARIA W GÓRZE KALWARII

W najbliższą sobotę 26 stycznia 2008 roku, po raz 43 odbędzie się Rajd Monte Calvaria w Górze Kalwarii. Impreza uznawana jest za najstarszą wśród tych organizowanych dla kierowców amatorów w Polsce. Trasa zawodów Rajd Monte Calvaria, tradycyjnie związana jest z Górą Kalwarią. Od lat impreza ta wzbudza spore zainteresowanie zawodników i mediów. W tym roku Rajd Monte Calvaria jest pierwszą rundą Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów oraz drugą rundą Mistrzostw Okręgu Warszawskiego. Współorganizatorem 43 edycji Rajdu Monte Calvaria jest Urząd Miasta Góra Kalwaria.

43 RAJD MONTE CALVARIA W GÓRZE KALWARII

43 Rajd Monte Calvaria, wystartuje sprzed Urzędu Miasta w Górze Kalwarii, gdzie ulicami miasta przebiegać będzie pierwsza próba. Dalej uczestnicy będą mieli do pokonania doskonale znane próby w Jednostce Wojskowej w Górze Kalwarii. Następnie rajd przeniesie się do Chynowa, Słomczyna (gdzie odcinek przebiegać będzie po torze Rallycrossowym) i Piaseczna. Później uczestnicy powrócą do Góry Kalwarii, gdzie powtórzone zostaną wszystkie odcinki. Meta Rajdu przed Urzędem Miasta przewidziana jest na godzinę 15:00. Niecodzienną oprawę będzie miało rozdanie nagród i zakończenie rajdu. Odbędzie się ono w ruinach XIV- wiecznego Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku. Więcej informacji na temat Rajdu Monte Calvaria w Górze Kalwarii, możecie przeczytać na stronie Automobilklub Polski: www.ak-polski.org.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria