Informacje23 stycznia 2008, 00:00,

43 RAJD MONTE CALVARIA W GÓRZE KALWARII

W najbliższą sobotę 26 stycznia 2008 roku, po raz 43 odbędzie się Rajd Monte Calvaria w Górze Kalwarii. Impreza uznawana jest za najstarszą wśród tych organizowanych dla kierowców amatorów w Polsce. Trasa zawodów Rajd Monte Calvaria, tradycyjnie związana jest z Górą Kalwarią. Od lat impreza ta wzbudza spore zainteresowanie zawodników i mediów. W tym roku Rajd Monte Calvaria jest pierwszą rundą Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów oraz drugą rundą Mistrzostw Okręgu Warszawskiego. Współorganizatorem 43 edycji Rajdu Monte Calvaria jest Urząd Miasta Góra Kalwaria.

43 RAJD MONTE CALVARIA W GÓRZE KALWARII

43 Rajd Monte Calvaria, wystartuje sprzed Urzędu Miasta w Górze Kalwarii, gdzie ulicami miasta przebiegać będzie pierwsza próba. Dalej uczestnicy będą mieli do pokonania doskonale znane próby w Jednostce Wojskowej w Górze Kalwarii. Następnie rajd przeniesie się do Chynowa, Słomczyna (gdzie odcinek przebiegać będzie po torze Rallycrossowym) i Piaseczna. Później uczestnicy powrócą do Góry Kalwarii, gdzie powtórzone zostaną wszystkie odcinki. Meta Rajdu przed Urzędem Miasta przewidziana jest na godzinę 15:00. Niecodzienną oprawę będzie miało rozdanie nagród i zakończenie rajdu. Odbędzie się ono w ruinach XIV- wiecznego Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku. Więcej informacji na temat Rajdu Monte Calvaria w Górze Kalwarii, możecie przeczytać na stronie Automobilklub Polski: www.ak-polski.org.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Informacje24 stycznia 2008, 00:00,

Postęp prac Projektu Funduszu Spójności Gmina Piaseczno

Mimo okresu zimowego prace na wszystkich terenach objętych projektem Funduszu Spójności zostały wznowione po przerwie spowodowanej mrozem. Jednak cieplejsza pogoda z jednej strony będąca sprzymierzeńcem, z drugiej strony powoduje komplikacje z przejezdnością gminnych dróg. Prosimy mieszkańców o cierpliwość i zapewniamy, iż czynimy wszelkie starania, aby poprawić stan dróg a wszyscy wykonawcy zobowiązani są na bieżąco usuwać błoto i utwardzać grunt.

Realizacja robót na wszystkich zakontraktowanych obszarach objętych projektem postępuje zgodnie z harmonogramem. Na terenie rozbudowywanej oczyszczalni ścieków w Piasecznie pracownicy zaangażowani są w roboty budowlane na 20. z ok. 50. obiektów. Rozpoczęły się też roboty instalacyjne linii kablowych do oświetlenia terenu, przebudowy istniejących linii napowietrznych kolidujących z terenem oczyszczalni oraz wodociągu doprowadzającego wodę pitną do oczyszczalni. W kwietniu część nowo wybudowanych obiektów przejmujących ścieki do oczyszczania zostanie uruchomiona, dzięki czemu obecnie pracujące zostaną poddane modernizacji. Zaawansowane są również prace związane z przeróbką osadów.

W 45 proc. zrealizowana jest rozbudowa oczyszczalni w Wólce Kozodawskiej. Do końca roku 2007 udało się również wykonać 881 m magistrali wodociągowej w ulicy Mleczarskiej i tymczasowo odtworzyć na niej nawierzchnię asfaltową. Ruszyły roboty konstrukcyjne pompowni wodociągowej Raszyńska. W szybkim tempie postępuje też budowa kanalizacji na obszarach objętych projektem. W żabieńcu i Siedliskach prace zostały wykonane już w 95 proc.; na pozostałych terenach zaawansowanie robót sięga ok. 40 proc. Szczegóły obrazuje załączona tabela: plik (.xls)

Zbliża się również moment rozstrzygnięcia przetargu na wykonanie budowy kanalizacji sanitarnej na osiedlu Orężna, w żabieńcu, Jastrzębiu i Jesówce. Otwarcie ofert planowane jest na 1 lutego 2008 roku. Więcej informacji o projekcie gospodarki wodno-ściekowej w Piasecznie uzyskają Państwo w serwisie informacyjnym www.fs.piaseczno.eu oraz pod numerami tel. 022 70 17 656, 022 70 17 663. Projekt ten, współfinansowany przez Unię Europejską, przyczynia się do zmniejszania różnic społeczno - gospodarczych między obywatelami Unii.
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno