Informacje20 kwietnia 2007, 00:00,

Remont Puławskiej trwa a Gmina nie ma informacji

Remont Puławskiej trwa a Gmina Piaseczno nadal nie ma oficjalnych informacji. Gmina otrzymała na razie opis techniczny do projektu organizacji ruchu na czas rozbudowy ulicy Puławskiej. Projekt przedstawia jedynie organizację fazy przygotowawczej, która przewiduje likwidację pasa dzielącego jezdnie. Pozwoli to na przygotowanie jezdni po zachodniej stronie drogi do wprowadzenia ruchu na dwóch pasach w obu kierunkach.

Jak wynika z dokumentacji, roboty będą prowadzone w godzinach nocnych. Choć to dziwne, że Piaseczno nie otrzymało jeszcze oficjalnej informacji w tej sprawie, najprawdopodobniej dlatego, że roboty są na razie prowadzone na terenie gminy Lesznowola. Na terenie gminy Piaseczno trwają jedynie prace na poboczach jezdni.

Remont ulicy Puławskiej: Warszawa - Piaseczno
kliknij aby powiększyć

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno do tej pory nie otrzymał pełnej informacji o remoncie w tym: szczegółowych harmonogramów oraz sposobów organizacji robót. W kolejnych rozmowach telefonicznych urzędnicy z Piaseczna uzyskują tylko zapewnienia, że zostaną utrzymane po dwa pasy ruchu w obu kierunkach. W związku z tym do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad właściciela drogi i inwestora wystosowane zostało pismo z prośbą o przesłanie pełnej informacji o organizacji remontu.

Sprawy związane z organizacją ruchu na ul. Puławskiej koordynuje Wydział Inżynierii Ruchu GDDKiA, Oddział w Warszawie, Naczelnik Wydziału mgr inż. Wojciech Jezierski tel. 870-68-59, e-mail: gbednarczyk@warszawa.gddkia.gov.pl Centrala Oddziału: tel.: 0 22 810 39 84; 813 33 75, 870 68 27; 870 68 75, fax: (0-22) 810 04 12, e-mail: sekretariat@warszawa.gddkia.gov.pl

Informacja i zdjęcie pochodzi z oficjalnej strony Gminy Piaseczno www.piaseczno.eu, gdzie zainteresowane osoby przeczytają więcej informacji na ten temat.

Informacje powiązane tematycznie w naszym prywatnym serwisie powiatu piaseczyńskiego: przebudowa Puławskiej oraz remont Puławskiej.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje20 kwietnia 2007, 00:00,

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno informuje

Informacja skierowana jest do czytelników biblioteki: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno tradycyjnie już, co roku w maju ogłasza akcję zwrotu książek, które są wypożyczone i nieoddane w terminie, być może zapomniane zalegają półki w Waszych domach, drodzy Czytelnicy. Tygodnie, miesiące, a nawet lata (!) przetrzymywane. Niektóre z nich to pojedyncze egzemplarze, na które czekają inni Czytelnicy.

Właśnie teraz będzie okazja do zwrotu tych książek! W tym roku, w dniach 15 - 31 maja, Biblioteka nie pobierze kary pieniężnej za przetrzymanie książek. Może warto skorzystać z tej okazji, przypomnieć sobie, kiedy ostatnio byłem w bibliotece, czy nie przetrzymuję książek?

Zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Piasecznie i filii na terenie miasta i gminy. Informację prasową od biblioteki przesłała nam: Katarzyna Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami)
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno