Informacje7 sierpnia 2009, 00:00,

REKRUTACJA w Lingua Nova i Mała Lingua Piaseczno

3 sierpnia 2009 roku ruszyła rekrutacja na semestr jesień - zima 2009/2010 w Patronackiej Szkole Języków Obcych Lingua Nova i Mała Lingua w Piasecznie! LINGUA NOVA realizuje metodę komunikatywną, której głównym założeniem jest rozwinięcie u Słuchaczy umiejętności swobodnego i efektywnego komunikowania się w naturalnym środowisku językowym - w środowisku międzynarodowym w związku z sytuacjami życia codziennego czy towarzyskiego, turystyką czy kontaktami zawodowymi.

NIE TRAć CZASU I DZIŚ ZAPISZ SIę DO NASZEJ SZKO£Y JęZYKOWEJ

REKRUTACJA W LINGUA NOVA I MA£A LINGUA PIASECZNO

Przyjdź i zarezerwuj sobie miejsce w grupie!

Dla zapisujących się do 6 września masa gratisów!

Przychodząc wcześniej sam decydujesz w jakie dni i godziny chcesz mieć zajęcia!

O szczegóły oferty pytaj w Sekretariacie Szkoły:
ul. Świętojańska 1

pod numerem telefonu (022) 750-13-11
lub drogą mailową: piaseczno@linguanova.com.pl

zobacz także:
www.linguanova.com.pl
www.malalingua.com.pl
www.linguanova.com.pl/piaseczno/
oferta jesień zima 2009/2010 (.xls)
autor/źródło: Szkoła Języków Obcych Lingua Nova i Mała Lingua Piaseczno

Informacje1 sierpnia 2009, 00:00,

2 sierpnia obejrzyj film Oddech - Kino Plenerowe Piaseczno

W najbliższą niedzielę 2 sierpnia 2009 roku, zostanie wyświetlony kolejny film w ramach Piaseczyńskiego Kina Plenerowego. Tym razem, obejrzymy film: ODDECH. Seans filmowy rozpoczyna się o godzinie 21:15, na parkingu obok Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. Wstęp na Piaseczyńskie Kino Plenerowe jest BEZP£ATNY. Po filmie organizatorzy zachęcają do pozostania na miejscach i przyłączenia się do dyskusji. Wybierając się w filmową podróż z PKP, należy zabrać ze sobą dobry humor, ciepły sweter/bluzę, parasol na wypadek deszczu, bo to nigdy nie wiadomo oraz oczywiście coś na czym można usiąść. Więcej informacji o projekcie Piaseczyńskie Kino Plenerowe, oraz cały rozkład jazdy PKP, można przeczytać na stronie: www.pkp-info.blogspot.com

Film ODDECH urzeka swoją prostotą i brakiem patosu. Jest to niecodzienny obraz relacji między kobietą i mężczyzną. Obraz, którego nie spotkacie w żadnym z hollywoodzkich projektów. Ki-duk Kim stworzył niejednoznaczną historię miłosną, która swoją wrażliwością i elegancją wciąga nas z każdą minutą. Więcej uczuć pokazana jest ciałem niż słowem. Mowa w tym filmie schodzi na drugi plan, co nadaje uczucie lekkości i niesłychanej przyjemności z oglądania. Zdumiewające jest, że za pomocą krótkich dialogów można przekazać tak wiele uczuć. Ciężko jest również znaleźć słabe, zbędne sceny. Cały obraz jest doskonale wyważony pomiędzy miłością, tragedią i znanym już z innych filmów Ki-duk Kima wewnętrznym spokojem. Dwoje pierwszoplanowych bohaterów to kobieta - Yeon (Ji-a Park), którą mąż nieustannie zdradza, nie zachowując nawet pozorów dobrego małżeństwa, i mężczyzna - Jang Jin (Chen Chang) skazany na śmierć za zamordowanie żony i córki odczekuje wyroku. (…) Chcesz dowiedzieć się więcej? Nie trać czasu i w najbliższą niedzielę przyjdź na Piaseczyńskie Kino Plenerowe.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno