Informacje1 sierpnia 2009, 00:00,

2 sierpnia obejrzyj film Oddech - Kino Plenerowe Piaseczno

W najbliższą niedzielę 2 sierpnia 2009 roku, zostanie wyświetlony kolejny film w ramach Piaseczyńskiego Kina Plenerowego. Tym razem, obejrzymy film: ODDECH. Seans filmowy rozpoczyna się o godzinie 21:15, na parkingu obok Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. Wstęp na Piaseczyńskie Kino Plenerowe jest BEZP£ATNY. Po filmie organizatorzy zachęcają do pozostania na miejscach i przyłączenia się do dyskusji. Wybierając się w filmową podróż z PKP, należy zabrać ze sobą dobry humor, ciepły sweter/bluzę, parasol na wypadek deszczu, bo to nigdy nie wiadomo oraz oczywiście coś na czym można usiąść. Więcej informacji o projekcie Piaseczyńskie Kino Plenerowe, oraz cały rozkład jazdy PKP, można przeczytać na stronie: www.pkp-info.blogspot.com

Film ODDECH urzeka swoją prostotą i brakiem patosu. Jest to niecodzienny obraz relacji między kobietą i mężczyzną. Obraz, którego nie spotkacie w żadnym z hollywoodzkich projektów. Ki-duk Kim stworzył niejednoznaczną historię miłosną, która swoją wrażliwością i elegancją wciąga nas z każdą minutą. Więcej uczuć pokazana jest ciałem niż słowem. Mowa w tym filmie schodzi na drugi plan, co nadaje uczucie lekkości i niesłychanej przyjemności z oglądania. Zdumiewające jest, że za pomocą krótkich dialogów można przekazać tak wiele uczuć. Ciężko jest również znaleźć słabe, zbędne sceny. Cały obraz jest doskonale wyważony pomiędzy miłością, tragedią i znanym już z innych filmów Ki-duk Kima wewnętrznym spokojem. Dwoje pierwszoplanowych bohaterów to kobieta - Yeon (Ji-a Park), którą mąż nieustannie zdradza, nie zachowując nawet pozorów dobrego małżeństwa, i mężczyzna - Jang Jin (Chen Chang) skazany na śmierć za zamordowanie żony i córki odczekuje wyroku. (…) Chcesz dowiedzieć się więcej? Nie trać czasu i w najbliższą niedzielę przyjdź na Piaseczyńskie Kino Plenerowe.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje29 lipca 2009, 00:00,

Bożena Zalewska śpiewa na Musica de Camera Konstancin

Szkoła Muzyczna w Konstancinie, Konstanciński Dom Kultury i Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna serdecznie zapraszają mieszkańców na cykl koncertów MUSICA DA CAMERA, czyli klasyka, jazz i muzyka filmowa w Amfiteatrze w Konstancinie. W najbliższą niedzielę 2 sierpnia 2009 roku o godzinie 16:00 zaśpiewa Bożena Zalewska, z zespołem w składzie: Bożena Zalewska (śpiew), Paweł Perliński (fortepian), Wojciech Zalewski (kontrabas), Adam Lewandowski (perkusja). W programie przewidziano najpiękniejsze polskie (i nie tylko) piosenki o miłości. Słowo o muzyce powie: Małgorzata Szanduła. Zapraszamy na Musica de Camera do Konstancina.

Bożena Zalewska ta wszechstronna wokalistka, absolwentka Wydziału Piosenki Jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach przez wiele lat występowała za granicą, gdzie wraz z zespołem CROSSOVER odbyła liczne trasy koncertowe. Po powrocie do kraju współpracowała z wieloma zespołami i orkiestrami miedzy innymi z orkiestrą Zbigniewa Górnego, Krystyną Prońko, Grupą VOX, Majką Jeżowską. Wokalistka towarzyszyła Izabeli Trojanowskiej śpiewając w jej zespole przez wiele sezonów. Uczestniczyła też w wielu nagraniach muzyki filmowej i reklamowej. To jej głos słyszymy w piosenkach reklamowych takich jak "Hattrick" i "Bądź przyjaciółką”. W 2006 roku nagrała utwór Ukołysz mnie do snu w duecie z byłym wokalistą Budki Suflera - Felicjanem Andrzejczakiem, który znalazł się na jego solowej płycie pt. Na prowincji. Zajmowała się również wokalnym przygotowywaniem debiutantów Festiwalu Piosenki w Opolu. Najchętniej jednak Bożena Zalewska występuje z własnym zespołem jazzowym, w skład którego wchodzą wybitni polscy instrumentaliści jazzowi.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Konstancin