Informacje1 sierpnia 2009, 00:00,

2 sierpnia obejrzyj film Oddech - Kino Plenerowe Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W najbliższą niedzielę 2 sierpnia 2009 roku, zostanie wyświetlony kolejny film w ramach Piaseczyńskiego Kina Plenerowego. Tym razem, obejrzymy film: ODDECH. Seans filmowy rozpoczyna się o godzinie 21:15, na parkingu obok Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. Wstęp na Piaseczyńskie Kino Plenerowe jest BEZP£ATNY. Po filmie organizatorzy zachęcają do pozostania na miejscach i przyłączenia się do dyskusji. Wybierając się w filmową podróż z PKP, należy zabrać ze sobą dobry humor, ciepły sweter/bluzę, parasol na wypadek deszczu, bo to nigdy nie wiadomo oraz oczywiście coś na czym można usiąść. Więcej informacji o projekcie Piaseczyńskie Kino Plenerowe, oraz cały rozkład jazdy PKP, można przeczytać na stronie: www.pkp-info.blogspot.com


Film ODDECH urzeka swoją prostotą i brakiem patosu. Jest to niecodzienny obraz relacji między kobietą i mężczyzną. Obraz, którego nie spotkacie w żadnym z hollywoodzkich projektów. Ki-duk Kim stworzył niejednoznaczną historię miłosną, która swoją wrażliwością i elegancją wciąga nas z każdą minutą. Więcej uczuć pokazana jest ciałem niż słowem. Mowa w tym filmie schodzi na drugi plan, co nadaje uczucie lekkości i niesłychanej przyjemności z oglądania. Zdumiewające jest, że za pomocą krótkich dialogów można przekazać tak wiele uczuć. Ciężko jest również znaleźć słabe, zbędne sceny. Cały obraz jest doskonale wyważony pomiędzy miłością, tragedią i znanym już z innych filmów Ki-duk Kima wewnętrznym spokojem. Dwoje pierwszoplanowych bohaterów to kobieta - Yeon (Ji-a Park), którą mąż nieustannie zdradza, nie zachowując nawet pozorów dobrego małżeństwa, i mężczyzna - Jang Jin (Chen Chang) skazany na śmierć za zamordowanie żony i córki odczekuje wyroku. (…) Chcesz dowiedzieć się więcej? Nie trać czasu i w najbliższą niedzielę przyjdź na Piaseczyńskie Kino Plenerowe.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje2 sierpnia 2009, 00:00,

Książka Dzieje Góry Kalwarii - monografia Góry Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Kilka tygodni temu nakładem 2500 sztuk, ukazało się wznowienie książki DZIEJE GÓRY KALWARII. Poprzednie wydanie, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem rozeszło się w bardzo krótkim czasie. Monografia obejmująca czasy od pierwszej wzmianki o dzisiejszej Górze Kalwarii, aż po okres pierwszej wojny światowej, zyskała uznanie nie tylko czytelników, ale także została wyróżniona przez Instytut Badań Naukowych Polskiej Akademii Nauk w 2002 roku, jako jedna z najbardziej profesjonalnie opracowanych monografii Mazowsza.

Dzieje Góry Kalwarii

Pozycja w nowym wydaniu została wzbogacona m.in. o kolorowe fotografie oraz nowy ciekawszy format druku. Książka Dzieje Góry Kalwarii, została wydana w Krakowie przez Wydawnictwo Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy (www.witkm.pl). Warto wspomnieć, że prace nad tą publikacją zainicjowane przez Towarzystwo Miłośników Góry Kalwarii i Czerska od 1989 roku koordynował Wojciech Prus-Wiśniewski. Autorką monografii Góry Kalwarii, jest siostra Małgorzata Borkowska OSB.

Książka Dzieje Góry Kalwarii, jest dostępna na Zamku w Czersku oraz w Kinie Uciecha w Górze Kalwarii, a już wkrótce dostępna będzie także w innych punktach handlowych na terenie Góry Kalwarii. Zachęcam do zapoznania się z dziejami Góry Kalwarii.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie