Informacje15 lutego 2007, 00:00,

Reforma tras linii nocnych do powiatu piaseczyńskiego

Nocna reforma w granicach Warszawy jest już przesądzona, ale nowe trasy są przygotowane tak, by stopniowo można je było wydłużać poza miasto. To nadzieja dla mieszkańców: Konstancina, Piaseczna oraz innych podwarszawskich miejscowości. Teraz wszystko w rękach samorządów tych miast, bo nocne dojadą tam tylko wtedy, jeśli prezydenci i burmistrzowie za to zapłacą.

Linie jakie kursowałyby w kierunku powiatu piaseczyńskiego:
601 - Przyczółkowa - Powsin z możliwością wydłużenia do Konstancina-Jeziorny (powrót: od przystanka Waflowa ul. £ukasza Drewny do Przyczółkowej);
613: Wałbrzyska - Puławska - Karczunkowska - Jeziorki (możliwość wydłużenia Puławską do Piaseczna).

Propozycja ZTM zaskoczyła władze Konstancina-Jeziorny. Wczoraj wiceburmistrz Paweł Rutkowski wietrzył w niej nawet kłopoty. - Teraz nasi mieszkańcy dowiedzą się, że mogliby dojeżdżać linią 601, a nas może nie stać na dopłaty i ludzie będą nam mieli za złe. Już i tak płacimy milion złotych rocznie za linie podmiejskie - narzekał.

Zarząd Transportu Miejskiego przygotował projekt zmian w kursowaniu autobusów linii nocnych. Podstawowym celem wprowadzenia zmian jest objęcie komunikacją nocną całkiem nowych rejonów Warszawy. Po raz pierwszy trasy autobusów nocnych wydłużone będą najprawdopodobniej również poza Warszawę - do Legionowa i Otwocka. ZTM opracował również propozycje m.in. dla Ząbek, Marek, Piaseczna, £omianek, Konstancina czy Pruszkowa. Zarząd Transportu Miejskiego czeka na Wasze opinie w tej sprawie. Opinie, prośby i postulaty prosimy wysyłać pocztą elektroniczną na adres: konsultacje@ztm.waw.pl, lub tradycyjną: ul. Senatorska 37 00-099 Warszawa. Czekamy również na telefony pod numerem 94-84 (całodobowa infolinia).

więcej informacji: ztm.waw.pl
schemat zmian: linie nocne (.jpg)
źródło informacji: miasta.gazeta.pl/warszawa

Ciekawe jak szybko reforma nocnych linii obejmie miejscowości w naszym powiecie, i czy władze samorządowe zechcą dopłacać do nocnej komunikacji? Przypominamy, że obecnie nocne dojazdy z Warszawy do Piaseczna obsługiwane są przez autobusy Express Piaseczno. Więcej informacji znajdziecie na ich stronie: expresspiaseczno.pl
autor/źródło: 30
Tematy:

Informacje16 lutego 2007, 00:00,

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lesznowola

Gminny Ośrodek Kultury informuje, że w marcu 2007r, na terenie gminy Lesznowola, rozpocznie swoją działalność Uniwersytet Trzeciego Wieku. Jest to cykl zajęć o profilu kulturalnym, adresowany do ludzi starszych, nie pracujących zawodowo. Udział w spotkaniach Uniwersytetu jest szansą na zrealizowanie swoich pasji i zainteresowań. Wykłady, seminaria, lektoraty oraz warsztaty poprowadzą wybitni specjaliści. Patronat nad Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Lesznowoli objęło Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach prosimy o wypełnienie karty zgłoszeniowej i dostarczenie lub przesłanie jej na adres Ośrodka Kultury w Lesznowoli.

karta zgłoszeniowa: link
źródło informacji: lesznowola.waw.pl