Informacje15 lutego 2007, 00:00,

Reforma tras linii nocnych do powiatu piaseczyńskiego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Nocna reforma w granicach Warszawy jest już przesądzona, ale nowe trasy są przygotowane tak, by stopniowo można je było wydłużać poza miasto. To nadzieja dla mieszkańców: Konstancina, Piaseczna oraz innych podwarszawskich miejscowości. Teraz wszystko w rękach samorządów tych miast, bo nocne dojadą tam tylko wtedy, jeśli prezydenci i burmistrzowie za to zapłacą.

Linie jakie kursowałyby w kierunku powiatu piaseczyńskiego:
601 - Przyczółkowa - Powsin z możliwością wydłużenia do Konstancina-Jeziorny (powrót: od przystanka Waflowa ul. £ukasza Drewny do Przyczółkowej);
613: Wałbrzyska - Puławska - Karczunkowska - Jeziorki (możliwość wydłużenia Puławską do Piaseczna).

Propozycja ZTM zaskoczyła władze Konstancina-Jeziorny. Wczoraj wiceburmistrz Paweł Rutkowski wietrzył w niej nawet kłopoty. - Teraz nasi mieszkańcy dowiedzą się, że mogliby dojeżdżać linią 601, a nas może nie stać na dopłaty i ludzie będą nam mieli za złe. Już i tak płacimy milion złotych rocznie za linie podmiejskie - narzekał.

Zarząd Transportu Miejskiego przygotował projekt zmian w kursowaniu autobusów linii nocnych. Podstawowym celem wprowadzenia zmian jest objęcie komunikacją nocną całkiem nowych rejonów Warszawy. Po raz pierwszy trasy autobusów nocnych wydłużone będą najprawdopodobniej również poza Warszawę - do Legionowa i Otwocka. ZTM opracował również propozycje m.in. dla Ząbek, Marek, Piaseczna, £omianek, Konstancina czy Pruszkowa. Zarząd Transportu Miejskiego czeka na Wasze opinie w tej sprawie. Opinie, prośby i postulaty prosimy wysyłać pocztą elektroniczną na adres: konsultacje@ztm.waw.pl, lub tradycyjną: ul. Senatorska 37 00-099 Warszawa. Czekamy również na telefony pod numerem 94-84 (całodobowa infolinia).

więcej informacji: ztm.waw.pl
schemat zmian: linie nocne (.jpg)
źródło informacji: miasta.gazeta.pl/warszawa

Ciekawe jak szybko reforma nocnych linii obejmie miejscowości w naszym powiecie, i czy władze samorządowe zechcą dopłacać do nocnej komunikacji? Przypominamy, że obecnie nocne dojazdy z Warszawy do Piaseczna obsługiwane są przez autobusy Express Piaseczno. Więcej informacji znajdziecie na ich stronie: expresspiaseczno.pl
autor/źródło: 30
Tematy:

Napisz komentarz

Informacje12 lutego 2007, 00:00,

Dofinansowanie Unii Eurpejskiej na drogę do Góry Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zarząd Mazowsza wydłużył listę kluczowych projektów, które zostaną dofinansowane ze środków unijnych. Wśród nich znalazła się rozbudowa drogi z Warszawy przez Konstancin do Góry Kalwarii. Kluczowe projekty to te, które nie będą konkurować z innymi inwestycjami o dofinansowanie ze środków unijnych. Właśnie dołączono do niej rozbudowę drogi nr 724 z Warszawy przez Konstancin do Góry Kalwarii. Ta podziurawiona trasa będzie nie tylko wyremontowana, ale także poszerzona m.in. o pobocza. Ma powstać także obiecywana od lat obwodnica Konstancina-Jeziorny. Do końca 2008 roku zostanie ukończony dokładny projekt przebudowy. Inwestycja pochłonie przynajmniej kilkadziesiąt milionów złotych. Droga ma zostać zmodernizowana w 2009 roku.

żródło: gazeta.pl
autor/źródło: Powiat piaseczyński - Konstancin Góra Kalwaria

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie