Informacje16 lutego 2007, 00:00,

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lesznowola


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Gminny Ośrodek Kultury informuje, że w marcu 2007r, na terenie gminy Lesznowola, rozpocznie swoją działalność Uniwersytet Trzeciego Wieku. Jest to cykl zajęć o profilu kulturalnym, adresowany do ludzi starszych, nie pracujących zawodowo. Udział w spotkaniach Uniwersytetu jest szansą na zrealizowanie swoich pasji i zainteresowań. Wykłady, seminaria, lektoraty oraz warsztaty poprowadzą wybitni specjaliści. Patronat nad Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Lesznowoli objęło Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach prosimy o wypełnienie karty zgłoszeniowej i dostarczenie lub przesłanie jej na adres Ośrodka Kultury w Lesznowoli.

karta zgłoszeniowa: link
źródło informacji: lesznowola.waw.pl
autor/źródło: Powiat piaseczyński - Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Napisz komentarz

Informacje16 lutego 2007, 00:00,

Będzie odnowiony plac zabaw przy Alei Róż w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Danonki zorganizowały program - Mocne kości moc radości. Program ten, to ogólnopolski program prowadzony z inicjatywy Danonków skierowany do wszystkich, którym nie jest obojętny stan placów zabaw, na których bawią się nasze dzieci. Celem kilkumiesięcznych aktywności jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na stan techniczny placów zabaw w Polsce i zaangażowanie lokalnych społeczności do aktywnego udziału w programie odnawiania placów.

Od 14 sierpnia trwał pierwszy etap programu, w którym można było zgłaszać place zabaw wymagające renowacji i oddawać na nie cenne głosy. Dnia 31 grudnia 2006 roku zakończono przyjmowanie zgłoszeń i zamknięto głosowanie. W styczniu odbyły się obrady Komisji programu, która zgodnie z regulaminem zakwalifikowała do odnowienia 10 placów. Wszystkie wybrane place zostaną odnowione do końca maja 2007, aby wiosną, gdy będzie już ciepło, dzieci mogły w pełni korzystać z nowych i bezpiecznych urządzeń. Koszty całkowitej renowacji pokryje marka Danonki.

Wśród 10 zwycięskich placów zabaw do odnowienia znalazł się również plac zabaw przy Alei Róż w Piasecznie. Umieszczone na placu przyrządy do zabawy są przestarzałe, zardzewiałe i bardzo zniszczone, czego przykładem mogą być m.in. oberwane huśtawki. Metalowe zestawy i huśtawki nie posiadają barierek zabezpieczających. Wysokie drabinki i zjeżdżalnia oraz pozostałe sprzęty nie mają powierzchni amortyzujących ewentualne upadki. Poważne zagrożenie stanowi żeliwno-betonowa studzienka usytuowana po środku placu, która w żaden sposób nie jest zabezpieczona ani ogrodzona. Plac został wybudowany na przełomie lat 70-tych i 80-tych i choć jest stosunkowo zadbany oznaki eksploatacji są poważne. Administrator właściciel gruntu - Spółdzielnia Mieszkaniowa Jedność w Piasecznie.

Na placach zabaw odnowionych przez Danonki znajdą się nowoczesne, certyfikowane i specjalnie zaprojektowane urządzenia. Danonki wraz z fizjoterapeutami opracowali najbardziej optymalne dla rozwoju ruchowego i kostnego dzieci wyposażenie placów zabaw. Urządzenia zostały rozplanowane w taki sposób, aby dać dzieciom przestrzeń, swobodne i bezpieczne korzystanie z placu i dużo radości.

info o wygranej: plac zabaw Piaseczno
źródło: danonki.pl
akcja plac zabaw: forum.gazeta.pl/Piaseczno
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie