Informacje6 kwietnia 2008, 00:00,

REFLEKSJE wystawa prac Anny Buczkowskiej w Piasecznie

Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego www.piaseczno.pl zaprasza na pokaz prac Anny Buczkowskiej, który odbędzie się w poniedziałek 7 kwietnia 2008 roku, o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie, ul. Chyliczkowska 14. Wystawa nosi tytuł: REFLEKSJE (tkanina, obrazy, rysunki). Prezentacja prac Anny Buczkowskiej, będzie dostępna dla zwiedzających w dniach od 8 do 11 kwietnia 2008 roku.

Anna Buczkowska to artystka, która zajmuje się tkaniną artystyczną, malarstwem, kolażem i rysunkiem. Anna Buczkowska należy do twórców, którzy wciąż z pasją potrafią pogłębiać podjęty temat, znajdować dla niego coraz to inny wyraz, utrzymując odbiorcę w pewnym napięciu. Artystka otrzymała szereg nagród i wyróżnień. Prace Anny Buczkowskiej znajdują się w Muzeum Narodowym Warszawie, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Ruchu Ludowego w Warszawie, Nordyska Muzeum w Sztokholmie oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą: w Szwecji, Holandii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, USA, Brazylii i Anglii.

Projekt wystawy Refleksje, składa się z cyklu tkanin, obrazów olejnych i uzupełniających rysunków. Inspiracją do pracy była, jak przyznaje artystka, refleksja nad problemami współczesności. Niektóre prace przedstawiają codzienne problemy dotyczące każdego człowieka, negatywne działanie ludzi niszczących przyrodę, samotność w tłumie, zerwane więzi międzyludzkie, niezdrową rywalizację, niebezpieczeństwa. Zapraszam mieszkańców na wystawę prac Anny Buczkowskiej w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor prywatnego serwisu e-mieszkańców Piaseczno

Informacje6 kwietnia 2008, 00:00,

Demonstracja przeciwko Asfalciarni w Konstancinie

Na 9 kwietnia 2008 roku, zapowiadana jest demonstracja w Konstancinie. Pikietujący będą domagać się likwidacji asfaltowni firmy FAL-BRUK w Konstancinie. Protestujący mieszkańcy spotkają się o godzinie 16:00, przy Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin - Jeziorna, gdzie zostanie odczytana petycja do Burmistrza, a następnie podzielą się na dwie grupy, które zgodnie z prawem będą spacerować po przejściach dla pieszych blokując ulicę Mirkowską oraz rondo na ulicy Warszawskiej. STOP Asfalciarni w Konstancinie!

STOP Asfalciarni w Konstancinie. Demonstracja przeciwko Asfalciarni w Konstancinie

Mieszkańcy Konstancina - Jeziorny, od kilku lat bezskutecznie protestują przeciwko powstaniu wytwórni mas bitumicznych, którą zlokalizowano w pobliżu szkół, przedszkola, osiedla mieszkaniowego oraz w bezpośrednim sąsiedztwie ujęć wody. Celem zgromadzenia, jak przyznają organizatorzy, jest przede wszystkim publiczne wyrażenie sprzeciwu wobec uruchomienia w strefie C ochrony uzdrowiskowej wytwórni mas bitumicznych firmy FAL-BRUK oraz poparcie starań o zachowanie przez gminę statusu uzdrowiska. Zgodnie z prawem zarówno urząd jak i policja została powiadomiona o planowanej manifestacji, która będzie przebiegała spokojnie z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. W pikiecie weźmie udział prawdopodobnie kilkadziesiąt osób, którym nie są obojętne nie tylko zdrowie mieszkańców, lecz także przyszłość uzdrowiska. Zachęcam do zapoznania się z większą ilością informacji na stronie: asfalciarniakonstancin.pl

Plan demonstracji 9 kwietnia przeciwko Asfalciarni w Konstancinie:
16:00 Rozpoczęcie zgromadzenia przy Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin - Jeziorna, ul. Warszawska 32; złożenie petycji do Burmistrza Konstancina - Jeziorny.
16:30 Przemarsz grup uczestników: Grupa 1 przemarsz na rondo na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej, Nowopiaseczyńskiej i Bielawskiej oraz pikieta na terenie ronda; Grupa 2 przemarsz lub przejazd autobusem na ul. Mirkowską na przejście dla pieszych przy Zespole Szkół im. Wł. Reymonta oraz pikieta.
18:00 Zakończenie pikiety przeciwko Asfalciarni w Konstancinie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Konstancin