Informacje6 kwietnia 2008, 00:00,

Demonstracja przeciwko Asfalciarni w Konstancinie

Na 9 kwietnia 2008 roku, zapowiadana jest demonstracja w Konstancinie. Pikietujący będą domagać się likwidacji asfaltowni firmy FAL-BRUK w Konstancinie. Protestujący mieszkańcy spotkają się o godzinie 16:00, przy Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin - Jeziorna, gdzie zostanie odczytana petycja do Burmistrza, a następnie podzielą się na dwie grupy, które zgodnie z prawem będą spacerować po przejściach dla pieszych blokując ulicę Mirkowską oraz rondo na ulicy Warszawskiej. STOP Asfalciarni w Konstancinie!

STOP Asfalciarni w Konstancinie. Demonstracja przeciwko Asfalciarni w Konstancinie

Mieszkańcy Konstancina - Jeziorny, od kilku lat bezskutecznie protestują przeciwko powstaniu wytwórni mas bitumicznych, którą zlokalizowano w pobliżu szkół, przedszkola, osiedla mieszkaniowego oraz w bezpośrednim sąsiedztwie ujęć wody. Celem zgromadzenia, jak przyznają organizatorzy, jest przede wszystkim publiczne wyrażenie sprzeciwu wobec uruchomienia w strefie C ochrony uzdrowiskowej wytwórni mas bitumicznych firmy FAL-BRUK oraz poparcie starań o zachowanie przez gminę statusu uzdrowiska. Zgodnie z prawem zarówno urząd jak i policja została powiadomiona o planowanej manifestacji, która będzie przebiegała spokojnie z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. W pikiecie weźmie udział prawdopodobnie kilkadziesiąt osób, którym nie są obojętne nie tylko zdrowie mieszkańców, lecz także przyszłość uzdrowiska. Zachęcam do zapoznania się z większą ilością informacji na stronie: asfalciarniakonstancin.pl

Plan demonstracji 9 kwietnia przeciwko Asfalciarni w Konstancinie:
16:00 Rozpoczęcie zgromadzenia przy Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin - Jeziorna, ul. Warszawska 32; złożenie petycji do Burmistrza Konstancina - Jeziorny.
16:30 Przemarsz grup uczestników: Grupa 1 przemarsz na rondo na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej, Nowopiaseczyńskiej i Bielawskiej oraz pikieta na terenie ronda; Grupa 2 przemarsz lub przejazd autobusem na ul. Mirkowską na przejście dla pieszych przy Zespole Szkół im. Wł. Reymonta oraz pikieta.
18:00 Zakończenie pikiety przeciwko Asfalciarni w Konstancinie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Konstancin

Informacje6 kwietnia 2008, 00:00,

SZUKAMY WIOSNY XXXVII Rajd Turystyczno - Rowerowy

Oddział PTTK Piaseczno zaprasza na XXXVII Rajd Szukamy Wiosny, który odbędzie się 25-26 kwietnia 2008 roku. Celem rowerowego Rajdu SZUKAMY WIOSNY, jest: popularyzacja walorów krajoznawczych ziemi piaseczyńskiej, oraz popularyzacja turystyki kwalifikowanej wśród młodzieży. Organizatorami rajdu Szukamy Wiosny są: Zarząd Oddziału PTTK Piaseczno, Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Piaseczno, Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Urząd Gminy Lesznowola, Urząd Gminy Prażmów, Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny Traper w Konstancin-Jeziorna. Weź udział w rowerowym poszukiwaniu wiosny!

XXXVII Rajd Turystyczno Rowerowy Szukamy Wiosny

Do udziału w XXXVII Rajdzie Szukamy Wiosny, zapraszamy wszystkich chętnych, głównie młodzież szkolną. Zgłoszenia drużyn i wpłaty wpisowego przyjmowane będą, do dnia 11 kwietnia 2008 roku w Biurze Oddziału PTTK w Piasecznie, Plac Piłsudskiego 3. Trasa Rajdu 1R (rowerowa) 1-dniowa 26.04.2008 roku: Piaseczno GOSiR ul. Sikorskiego 20 start godzina 10:00 - żabieniec - Jesówka - Zalesie Górne - £biska - Grochowa - £oś - Złotokłos - Baszkówka - Głosków Szkoła. Długość trasy: 30 km. Konkursy i nagrody: w miejscu zakończenia Rajdu przeprowadzony będzie Konkurs na najpiękniejszą Marzannę oraz konkursy sprawnościowe. Nagrody rzeczowe otrzymają zwycięzcy trzech pierwszych miejsc w każdym konkursie. Nagrody specjalne otrzymają także: najliczniejsza jednostka zgłaszająca oraz najmłodszy uczestnik Rajdu. Rajd Szukamy Wiosny, odbędzie się bez względu na pogodę.

Regulamin Rajdu oraz więcej informacji przeczytacie w informacji Jacentego na naszym forum: Rajd Szukamy Wiosny. Zapraszamy na XXXVII Rajd Szukamy Wiosny.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Piaseczno