Artykuł partnerski28 grudnia 2020, 10:11,

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na opiekę w Niemczech

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na opiekę w Niemczech

Coraz więcej Polek wyjeżdża do Niemiec w celach zarobkowych, a wybór czeto pada na opiekę nad osobami starszym. Wynika to dużego zapotrzebowania na tego typu usługi i możliwości zarobienia niemałych pieniędzy w całkowicie legalny sposób. Niemiecka branża medyczna zdaje się przyciągać opiekunki z Polski niczym magnes. Panie mogą liczyć na różne formy zatrudnia – tymczasowe lub stałe. Do wyboru mają możliwość pracowania w domu prywatnym lub w placówce opiekuńczej przeznaczonej dla osób w podeszłym wieku.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Interesuje Cię praca opiekunki W Niemczech? Warto to wiedzieć

Opieka w Niemczech może dotyczyć wykonywania obowiązków w prywatnym domu pracodawcy lub domu opieki. W pierwszym przypadku można mówić o opiekunkach, a w drugim o pensjonariuszkach. Niezależnie od tego, jaki rodzaj zatrudnienia nas interesuje, należy zawsze zapoznać się z warunkami pracy i wymaganiami, aby wybrać dla siebie najkorzystniejsze rozwiązanie. Zdecydowanie częściej wybór pada na opiekunki w Niemczech, gdzie w znalezieniu posady pomaga agencja pracy. Pełni rolę pośrednika między niemieckim pracodawcą a polską kandydatką. Działając na własną rękę, można niestety natrafić na nie do końca uczciwe firmy czy pracodawców, narażając się na mniejsze lub większe problemy. Nie brakuje przecież ofert w Internecie, które kuszą wspaniałymi zarobkami, a w rzeczywistości mamy do czynienia z nielegalnie działającymi ogłoszeniodawcami. Czegoś takiego trzeba unikać i współpracować wyłącznie z godnym zaufania, sprawdzonym pośrednikiem. Wszystko trzeba zawsze dokładnie przeczytać i rozwiać ewentualne wątpliwości.

Większość polskich opiekunek preferuje zatrudnienie w prywatnym domu niemieckiej rodziny, gdzie mieszka senior. Wynika to w dużej mierze z tego, że wiąże się to ze zdecydowanie mniejszymi wymaganiami odnośnie kandydata. Nie trzeba mieć żadnych specjalnych uprawnień ani wykształcenia medycznego. Nawet doświadczenie czy posługiwanie się językiem niemieckim na zaawansowanym poziomie jest nieobowiązkowe. Oczywiście im więcej mamy kompetencji, doświadczenia, kursów, certyfikatów, tym lepiej. Dla pracodawcy ważniejsze będzie jednak to, aby należycie opiekować się seniorem i podnieść komfort jego życia codziennego. Można wobec tego umieć język niemiecki nawet na poziomie komunikatywnym i nie mieć żadnego doświadczenia w pracy jako opiekunka dla osób starszych. Na tym stanowisku zdecydowanie ważniejsza jest osobowość kandydata, jego podejście i zachowanie.

Czym zajmuje się opiekunka osób starszych w Niemczech?

Oferty pracy dotyczące opiekunki osób starszych są mocno zróżnicowane. Najczęściej obowiązki dotyczą niesienia pomocy przy wykonywaniu podstawowych czynności dnia codziennego. Chodzi tutaj o pomaganie przy poruszaniu się, ubieranie seniora, mycie go, karmienie. Opiekunka ma towarzyszyć podopiecznemu, spędzać z nim czas i uprzyjemniać go. Już sama rozmowa wiele znaczy, znika poczucie osamotnienia i bycia niepotrzebnym. Do zadań opiekunki zalicza się urozmaicanie harmonogramu dnia, aby wspierać podopiecznego zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Trzeba też na bieżąco monitorować stan zdrowia seniora i informować o nim jego rodzinę. To samo dotyczy potrzeb podopiecznego. Zwykłe opiekuni nie zajmują się wykonywaniem czynności medycznych ani pielęgniarskich.

autor/źródło: aterima-med.pl

Napisz komentarz

Informacje22 grudnia 2020, 07:32,

Jaka jest zawartość kalorii w rumie ? Sprawdziliśmy

Jaka jest zawartość kalorii w rumie ? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność rumu. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w rumie pochodzą w 0% z białka, 0% z węglowodanów i 0% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Rum)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma rum lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w rumie , (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Rum - kalorie i wartości odżywcze

Rum zawiera 231 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Sprawdzamy ile kalorii ma kuskus. Byliśmy zaskoczeni

Przykładowo kieliszek (100 ml) rumu (100 g) to około 231 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera kieliszek (100 ml) rumu (100 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 4 jabłka, 2.5 szklanki coli, 2 plastry sera żółtego, 2 kromki chleba, 1.5 szklanki mleka, 12 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 33 minuty, pływać przez 27 minut lub biegać przez 23 minuty.

Czy rum tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Liczba kalorii w rumie jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii alkoholi. Spożywanie rumu wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród alkoholi.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w rumie ?

0 g białka - rum nie zawiera białka.

Ile węglowodanów jest w rumie ?

0 g węglowodanów - rum nie zawiera węglowodanów.

Ile waży rum?

Kieliszek 100ml rumu waży ok. 100g.
Kieliszek 40ml rumu waży ok. 40g.

Ile błonnika jest w rumie ?

0 g błonnika - rum nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie