Informacje11 grudnia 2020, 07:32,

Czy rzepa ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Czy rzepa ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność rzepy. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w rzepie pochodzą w 12% z białka, 85% z węglowodanów i 3% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Turnip)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma rzepa lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w rzepie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Rzepa - kalorie i wartości odżywcze

Rzepa zawiera 28 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Ile kalorii ma komosa ryżowa? Nie uwierzysz

Na przykład średniej wielkości rzepa (420 g) to około 118 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości rzepa (420 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 2 jabłka, 1.5 szklanki coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 0.5 szklanki mleka, 6 łyżeczek cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 17 minut, pływać przez 14 minut lub biegać przez 12 minut.

Czy rzepa tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w rzepie stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii warzyw pod względem kaloryczności. Spożywanie rzepy wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród warzyw.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w rzepie?

Bulwy rzepy zawierają 0.9 g białka na 100g.
Średniej wielkości rzepa (420 g) zawiera ok. 3.8 g białka.

Ile węglowodanów jest w bulwach rzepy?

Bulwy rzepy zawierają 6.43 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości rzepa (420 g) zawiera ok. 27 g węglowodanów.

Ile waży rzepa?

Średniej wielkości rzepa (część jadalna po obraniu) waży ok. 420g.

Ile błonnika jest w bulwach rzepy?

Bulwy rzepy zawierają w sobie 1.8 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości rzepa (420 g) zawiera ok. 7.6 g błonnika. Odpowiada to ok. 25% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski15 grudnia 2020, 09:01,

Jak koncertować w lockdownie?

Jak koncertować w lockdownie?

Branża rozrywkowa zapewne chciałby zapomnieć rok 2020. Wstrzymanie wydarzeń, przekładanie tras koncertowych, niepewność i decyzje podejmowane z dnia na dzień. Wraz z artystami bez pracy pozostali pracownicy obsługi technicznej – dźwiękowcy, oświetleniowcy, firmy oferujące wynajem scen i sprzętu estradowego. Również fani muzyki przestali już wierzyć w to, że jesienią czy zimą będzie można wybrać się na koncert. Faktem jednak jest, że zarówno artyści jak i fani, czekają choćby na namiastkę wrażeń. Rozwiązaniem może być live streaming koncertów, czyli transmisja online np. ze studia lub sali prób, którą obejrzeć można w Internecie, także w formie odpłatnej. Jak to zrobić?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Organizacja transmisji

Transmisja online wymaga zasadniczo trzech elementów:

  • 1) Obsługi sygnału wideo
  • 2) Obsługi sygnału audio
  • 3) Systemu dystrybuującego wideo i audio w sieci

Obsługa sygnału wideo

Zasoby jakie będą potrzebne zależą od jakości jaką chcemy osiągnąć. Zasadniczo wystarczającą może okazać się kamera realizująca sygnał wideo w jakości HD. Jeśli jednak transmisja ma być urozmaicona to kamer przyda się więcej. Im więcej różnych ujęć tym ciekawsza dla widza będzie transmisja. Jedna kamera może realizować ujęcie całej sceny, druga – ujęcia muzyków z bliska, trzecia – dynamiczne ujęcia np. z kranu kamerowego. Wyższą ocenę z pewnością będą miały transmisje organizowane w przygotowanych do tego pomieszczeniach np. na scenie, w studio filmowym czy studio muzycznym.

Obsługa sygnału audio

Live streaming o nie tylko wideo, jakość koncertu online tworzy również audio. Choć wydaje się to oczywiste warto zastanowić się nad odpowiednim nagłośnieniem. Do transmisji sygnału audio przygotować się tak samo jak do realizacji dźwięku na koncercie. Niezbędnym będzie tu technik dźwiękowiec, który zadba o jak najlepsze warunki dla rejestrowania dźwięku ze sceny, a także o jego bieżącą postprodukcję i dystrybucję. Nawet najbardziej dynamiczny i widowiskowy koncert stracić może wiele jeśli nie będzie reprezentował równie wysokiego poziomu w sferze audio.

System dystrybucji wideo + audio

Ostatnim elementem układanki jest system, dzięki któremu streaming może się odbyć. Składają się na niego serwery przekazujące dane jak i docelowa platforma lub player, na łamach których odbiorca końcowy może konsumować wydarzenie. Możliwości jest wiele. Dobór odpowiednich narzędzi / oprogramowania zależy w zasadzie od odpowiedzi na jedno kluczowe pytanie – czy streaming ma być płatny czy darmowy? Jeśli koncert ma być ogólnodostępny to skorzystać można z oprogramowania udostępnianego przez YouTube lub Facebook. Transmisje na tych portalach cieszą się dużą popularnością zwłaszcza jeśli muzycy aktywnie prowadzą na nich swoje konta / profile.

Jeśli jednak transmisja ma mieć charakter odpłatny to do zaangażować trzeba będzie komercyjne narzędzia. Na tą chwilę nie mamy rodzimych platform umożliwiających prowadzenie płatnej transmisji online bez angażowania specjalistów od streamingu. Płatne transmisje online zawsze prowadzone są przez firmy, które specjalizują się w tego rodzaju realizacjach. Funkcjonalności systemów płatności, które wykorzystywane są podczas transmisji online, nie ograniczają się jedynie do pobrania opłaty i udzieleniu dostępu. Przy każdym tego rodzaju wydarzeniu zdarzą się źle opłacone zamówienia, czy problemy z odbiorem sygnału. Każda naprawdę duża transmisja online może spodziewać się ataku hakerów, którzy będą chcieli przerwać transmisję lub ukraść sygnału wideo. Nie należy się jednak bać nowych technologii. Warto dobrać do współpracy firmy, które mają doświadczenie w realizacjach dużych transmisji online. Mamy bowiem dzięki temu większą pewność, że nasza transmisja przebiegnie bez zakłóceń.

Live streaming z koncertu nie zapewni emocji na tym samym poziomie co koncert przed 1000 czy 10 000 osób. Z pewnością jest to jednak obecnie jedna z niewielu bezpiecznych i dostępnych form koncertowania zarówno dla artystów jak i uczestników.

Źródło: https://streamonline.pl/

 

autor/źródło: Marcin Piotrowicz

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie