Artykuł partnerski2 grudnia 2020, 07:47,

System mesh w Twoim domu – jak go stworzyć

System mesh w Twoim domu – jak go stworzyć

Jeśli mieszkasz w dużym domu, pewnie niejednokrotnie zdarzyło Ci się zgubić zasięg. Problemy z połączeniem często wynikają ze zbyt dużej odległości dzielącej router od komputera czy telefonu. Jeśli mieszkasz w kilkukondygnacyjnym budynku i potrzebujesz stabilnego połączenia zarówno w piwnicy, jak i na strychu, być może dobrym rozwiązaniem stworzenie własnej sieci mesh.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Czym jest sieć mesh

Sieć mech to inaczej złożona z kilku punktów dostępowych sieć – każdy z punktów „przedłuża” sieć WiFi i sprawia, że zarówno laptop, jak i smartfon mogą korzystać ze stabilnego połączenia w ramach tej samej sieci. Poszczególne sprzęty odbiorcze automatycznie przełączają się między punktami dostępowymi bez potrzeby ingerencji użytkownika, co jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem dla każdego domownika. Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź stronę: https://fritzbox.com.pl/pol_m_Routery_Routery-Mesh-WiFi-219.html.

Sieć mesh jest rozwiązaniem, które najlepiej sprawdza się w biurach. Jednak, że względu na pandemię, większość biur jest obecnie pusta. To sprawia, że sieć mesh jest coraz częściej stosowana w domach jednorodzinnych czy kilkukondygnacyjnych budynkach, w których każdy z domowników pracuje w innym miejscu. Umożliwia to jednoczesną pracę, odbycie zdalnych lekcji czy nawet przeglądanie Internetu w odległych zakątkach wszystkich domowych pomieszczeń.

O czym pamiętać, tworząc sieć mesh

Sieć mesh działa w oparciu o kompatybilne ze sobą urządzenia – do routera mesh trzeba zatem dobrać odpowiedni wzmacniacz do sieci mesh lub adaptery PLC z WiFi. W ten sposób każdy punkt dostępowy umożliwia nieprzerwane korzystanie z jednej domowej sieci. Wzmacniacze sygnału WiFi (https://fritzbox.com.pl/pol_m_Wzmacniacze-WiFi-159.html) to zaawansowane technologicznie produkty, z pomocą których stworzysz taką domową sieć, jakiej potrzebujesz – zarówno do jednopiętrowego, średniej wielkości domu, jak i do wielopiętrowego budynku. Adaptery PLC z WiFi z serii FRITZ!Powerline WLAN są doskonałym uzupełnieniem sieci mesh. Pozwalają na wykorzystanie instalacji elektrycznej i stworzenie w gniazdku elektrycznym dodatkowych punktów dostępowych WiFi w ramach jednej sieci mesh. FRITZ!Powerline doskonale sprawdzi się w miejscu, w którym wzmacniacze WiFi mają niedostateczny zasięg, np. z powodu grubych stropów.

Instalacja urządzeń tworzących sieć mesh jest niezwykle prosta. Na początku wybierz strategiczne miejsce dla routera FRITZ!Box, a następnie ustaw FRITZ!WLAN Repeater w połowie odległości między routerem a strefą, w której zasięg sieci jest niezadawalający. Po instalacji urządzenia w gniazdku naciśnij przycisk WPS, umożliwi to automatyczne podłączenie się do sieci, bez konieczności wpisywania hasła. Po kilku chwilach możesz cieszyć się wygodą i mobilnością, które gwarantuje sieć mesh!

W przypadku FRITZ!Powerline instalacja jest równie banalna. Wystarczy podłączyć pierwszy adapter PLC do routera, a następnie drugi adapter z WiFi w gniazdku elektrycznych w miejscu, w którym potrzebujesz zasięgu sieci. Adaptery są sparowane fabrycznie, dlatego instalacja odbywa się ciągu paru sekund – pozostaje jedynie zintegrowanie adaptera z WiFi z istniejącą siecią mesh przez naciśniecie przycisku connect na routerze FRITZ!Box i adapterze PLC z WiFi.

Wszystkie urządzenia, zarówno wzmacniacze FRITZ!, jak i adaptery PLC FRITZ!Powerline tworzą jedną sieć w ramach mesh. Co ważne, mogą się ze sobą łączyć – np. możesz użyć wzmacniacza WiFi FRITZ!Repeater, aby poszerzyć zasięg WiFi z adaptera FRITZ!Powerline w ramach jednej sieci mesh.

autor/źródło: fritzbox.com.pl

Napisz komentarz

Informacje27 listopada 2020, 07:32,

Ile kalorii jest w szynce z indyka? My już wiemy

Ile kalorii jest w szynce z indyka? My już wiemy

Sprawdziliśmy kaloryczność szynki z indyka. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w szynce z indyka pochodzą w 63% z białka, 9% z węglowodanów i 28% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Turkey ham)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma szynka z indyka lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w szynce z indyka, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Szynka z indyka - kalorie i wartości odżywcze

Szynka z indyka zawiera 124 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Czy tykwa pospolita ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Przykładowo plaster szynki z indyka (14 g) to około 17 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 1% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera plaster szynki z indyka (14 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 0.5 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 2 minuty, pływać przez 2 minuty lub biegać przez 2 minuty.

Czy szynka z indyka tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Szynka z indyka to produkt o jednej z najniższych zawartości kalorii wśród wędlin. Spożywanie szynki z indyka wydaje się być dobrym wyborem dla osób na diecie. Trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród wędlin.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w szynce z indyka?

Szynka z indyka zawiera 19.6 g białka na 100g.
Plaster szynki z indyka (14 g) zawiera ok. 2.7 g białka.

Ile węglowodanów jest w szynce z indyka?

Szynka z indyka zawiera 2.93 g węglowodanów na 100g.
Plaster szynki z indyka (14 g) zawiera ok. 0.4 g węglowodanów.

Ile waży szynka z indyka?

Plaster szynki z indyka waży ok. 14g.

Ile błonnika jest w szynce z indyka?

0 g błonnika - szynka z indyka nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie