Informacje24 lipca 2016, 14:00,

Poznaj Swoje Miasto - zwiedzanie Góry Kalwarii z przewodnikiem

Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Górze Kalwarii zaprasza na zwiedzanie Góry Kalwarii z przewodnikiem pn.: Poznaj Swoje Miasto! Spacer odbędzie się 24 lipca 2016 roku o godz. 14.00. Spacer bezpłatny, liczba miejsc ograniczona! Zapisy pod numerem (22) 727 32 77 W programie spaceru organizatorzy zaplanowali: odwiedziny najciekawszych zakątków miasta, w tym kilku niedostępnych na co dzień obiektów, a także nieznana historia znanych zabytków i miejsc. Zapraszamy na spacer z przewodnikiem!

POZNAJ SWOJE MIASTO - ZWIEDZANIE GÓRY KALWARII Z PRZEWODNIKIEM

Informacje21 lipca 2016, 20:36,

Bezpłatne Wi-Fi w centrum Góry Kalwarii

Z dniem 18 lipca 2016 r. mieszkańcy gminy oraz turyści odwiedzający Górę Kalwarię mają możliwość korzystania z hotspotów, czyli otwartych i dostępnych w przestrzeni publicznej punktów, umożliwiający dostęp do Internetu za pomocą sieci bezprzewodowej (Wi-Fi). Dzięki tym urządzeniom można uzyskać dostęp do podstawowych stron internetowych. Urządzenia te umożliwiają również odbieranie bądź wysłanie poczty internetowej. Z hotspotów w Górze Kalwarii korzystać mogą posiadacze komputerów przenośnych laptopów, palmtopów, telefonów komórkowych i innych urządzeń (np. odbiorników GPS) wyposażonych w bezprzewodową kartę sieciową WiFi.

BEZPŁATNE WI-FI W CENTRUM GÓRY KALWARII

Hotspoty zlokalizowane zostały w następujących punktach miasta:
1) Rynek w Górze Kalwaria
2) teren skweru przy ul. Dominikańskiej
3) budynki Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria

Zasady korzystania z hotspotów
1) Dostęp do Internetu gwarantowany jest w otwartej przestrzeni, w zasięgu max. 100 metrów od anteny.
2) Hotspoty nie gwarantują dostępu do Internetu w zamkniętych pomieszczeniach.
3) Będąc w zasięgu hotspotu, wyszukujemy sieci bezprzewodowej i łączymy się z siecią za pomocą punktu o nazwie GK-HotSpot.
4) Każdy z użytkowników zobowiązany jest potwierdzić zapoznanie się z regulaminem korzystania ze Strefy Wi-Fi Góra Kalwaria.
5) Odbieranie i wysyłanie danych odbywa się z maksymalną prędkością połączenia do 1024 kbit/s / 128 kbit/s
6) Czas jednorazowej sesji w ramach dostępu GK-HotSpot nie będzie dłuższy niż 60 minut
7) Użytkownik sieci dostępowej może zgłaszać problemy techniczne pocztą elektroniczną na adres: informatyk@gorakalwaria.pl

Przeczytaj też: Oni zaśpiewają dla nas: Ona tańczy dla mnie. Już w ten Weekend!