Informacje21 lipca 2016, 20:36,

Bezpłatne Wi-Fi w centrum Góry Kalwarii

Z dniem 18 lipca 2016 r. mieszkańcy gminy oraz turyści odwiedzający Górę Kalwarię mają możliwość korzystania z hotspotów, czyli otwartych i dostępnych w przestrzeni publicznej punktów, umożliwiający dostęp do Internetu za pomocą sieci bezprzewodowej (Wi-Fi). Dzięki tym urządzeniom można uzyskać dostęp do podstawowych stron internetowych. Urządzenia te umożliwiają również odbieranie bądź wysłanie poczty internetowej. Z hotspotów w Górze Kalwarii korzystać mogą posiadacze komputerów przenośnych laptopów, palmtopów, telefonów komórkowych i innych urządzeń (np. odbiorników GPS) wyposażonych w bezprzewodową kartę sieciową WiFi.

BEZPŁATNE WI-FI W CENTRUM GÓRY KALWARII

Hotspoty zlokalizowane zostały w następujących punktach miasta:
1) Rynek w Górze Kalwaria
2) teren skweru przy ul. Dominikańskiej
3) budynki Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria

Zasady korzystania z hotspotów
1) Dostęp do Internetu gwarantowany jest w otwartej przestrzeni, w zasięgu max. 100 metrów od anteny.
2) Hotspoty nie gwarantują dostępu do Internetu w zamkniętych pomieszczeniach.
3) Będąc w zasięgu hotspotu, wyszukujemy sieci bezprzewodowej i łączymy się z siecią za pomocą punktu o nazwie GK-HotSpot.
4) Każdy z użytkowników zobowiązany jest potwierdzić zapoznanie się z regulaminem korzystania ze Strefy Wi-Fi Góra Kalwaria.
5) Odbieranie i wysyłanie danych odbywa się z maksymalną prędkością połączenia do 1024 kbit/s / 128 kbit/s
6) Czas jednorazowej sesji w ramach dostępu GK-HotSpot nie będzie dłuższy niż 60 minut
7) Użytkownik sieci dostępowej może zgłaszać problemy techniczne pocztą elektroniczną na adres: informatyk@gorakalwaria.pl

Przeczytaj też: Oni zaśpiewają dla nas: Ona tańczy dla mnie. Już w ten Weekend!

Informacje25 lipca 2016, 12:00,

Jarmark Piaseczyński 2016 - Spotkanie regionów - Ziemia Sandomierska

11 września 2016 roku odbędzie się Jarmark Piaseczyński, czyli Spotkanie regionów - Ziemia Sandomierska.

JARMARK PIASECZYŃSKI 2016 - SPOTKANIE REGIONÓW - ZIEMIA SANDOMIERSKA

Jarmark w Piasecznie to coroczna impreza plenerowa, której cele jest nawiązanie do dawnej tradycji organizowania w Piasecznie targów wielkich (jarmarków). W tym roku po raz dwunasty, odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę września, w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. W tegorocznej edycji Jarmarku wprowadzamy nieco zmian. Mamy nadzieję, że "odświeżymy" nieco utartą już formułę imprezy. Przede wszystkim tegoroczny Jarmark to wydarzenia planowane w kilku przestrzeniach miejskich.

Od 12.00 do 18.00 w Parku miejskim tradycyjne kramy handlowe oraz Wioska Słowiańska i Piekarnia na Polanie (nowość), a także widowisko jarmarczne "Za siedmioma wiekami". Scena jarmarczna w tym roku na pl. Piłsudskiego w godz. 16.00 - 19.00, a na niej Kapela Braci Pańczaków oraz goście z Sandomierszczyzny m.in. zespół KIPIKASZA, w godz. 19-21 przewidujemy Potańcówkę Jarmarczną (także na pl. Piłsudskiego). Planowaną przez nas nowością będzie "Jarmarczne Podwórko" czyli zorganizowane na ul. Rynkowej animacje dla dzieci i dorosłych - niezwykły plac zabaw (12.00-18.00).

W ramach imprez towarzyszących zapraszamy na wystawę do Muzeum Regionalnego, miejską wycieczkę z przewodnikiem (10.09), zwiedzanie stacji kolei wąskotorowej.

Szczegółowy program Jarmarku w przygotowaniu.

Monika Gielecińska
Kierownik Muzeum Regionalnego w Piasecznie