Informacje25 lipca 2016, 12:00,

Jarmark Piaseczyński 2016 - Spotkanie regionów - Ziemia Sandomierska

11 września 2016 roku odbędzie się Jarmark Piaseczyński, czyli Spotkanie regionów - Ziemia Sandomierska.

JARMARK PIASECZYŃSKI 2016 - SPOTKANIE REGIONÓW - ZIEMIA SANDOMIERSKA

Jarmark w Piasecznie to coroczna impreza plenerowa, której cele jest nawiązanie do dawnej tradycji organizowania w Piasecznie targów wielkich (jarmarków). W tym roku po raz dwunasty, odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę września, w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. W tegorocznej edycji Jarmarku wprowadzamy nieco zmian. Mamy nadzieję, że "odświeżymy" nieco utartą już formułę imprezy. Przede wszystkim tegoroczny Jarmark to wydarzenia planowane w kilku przestrzeniach miejskich.

Od 12.00 do 18.00 w Parku miejskim tradycyjne kramy handlowe oraz Wioska Słowiańska i Piekarnia na Polanie (nowość), a także widowisko jarmarczne "Za siedmioma wiekami". Scena jarmarczna w tym roku na pl. Piłsudskiego w godz. 16.00 - 19.00, a na niej Kapela Braci Pańczaków oraz goście z Sandomierszczyzny m.in. zespół KIPIKASZA, w godz. 19-21 przewidujemy Potańcówkę Jarmarczną (także na pl. Piłsudskiego). Planowaną przez nas nowością będzie "Jarmarczne Podwórko" czyli zorganizowane na ul. Rynkowej animacje dla dzieci i dorosłych - niezwykły plac zabaw (12.00-18.00).

W ramach imprez towarzyszących zapraszamy na wystawę do Muzeum Regionalnego, miejską wycieczkę z przewodnikiem (10.09), zwiedzanie stacji kolei wąskotorowej.

Szczegółowy program Jarmarku w przygotowaniu.

Monika Gielecińska
Kierownik Muzeum Regionalnego w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje24 lipca 2016, 16:00,

Zagan Acoustic Koncert Letni w Amfiteatrze Konstancin-Jeziorna

24 lipca 2016 roku o godz. 16.00 odbędzie się koncert letni w Konstancinie, podczas którego wystąpi Zagan Acoustic. Miejsce: Amfiteatr w Parku Zdrojowym. Wstęp wolny. Zespół Zagan Acoustic wystąpi w składzie: Ewa Rzeszotarska - wokal, Paweł Zagańczyk - akordeon, Jarosław Stokowski - kontrabas, Andrzej Wojciechowski - klarnet, Joachim Łuczak - skrzypce. Podczas koncertu publiczność wysłucha zarówno autorskich kompozycji z repertuaru zespołu takich jak: Zima, Tango Cukrowej Trzpiotki czy na Cztery. Uzupełnieniem będą kompozycje Astora Piazzolli, kompozycje jazzowe Georga Gershwina czy Carlosa Antonio Jobima.

ZAGAN ACOUSTIC KONCERT LETNI W AMFITEATRZE KONSTANCIN-JEZIORNA

Zagan Acoustic to kwartet instrumentalny od ponad 10 lat występujący na estradach koncertowych w Polsce i Europie. Założony przez studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku był ciekawą formą poszukiwań po muzyce improwizowanej. Dziś Zagan Acoustic to grupa przyjaciół realizująca pomysły muzyczne z kręgu muzyki jazzowej, folkowej, tangowej czy klezmerskiej. Trzon repertuaru stanowią autorskie kompozycje zarejestrowane na debiutanckiej płycie "3:1" jak również utwory z drugiej płyty "Folk&Roll" zawierącej utwory polskich kompozytorów inspirowanych folkiem. Zagan Acoustic bierze udział w wielu interesujących projektach muzycznych występując z jazzmanem Krzesimirem Dębskim, Akademickim Chórem Uniwersytetu Gdańskiego czy Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie. Wyraziste brzmienie , duża witalność , wirtuozeria i duże poczucie humoru to najczęściej pojawiające się słowa w recenzjach. Ponad sześćset koncertów zagranych od momentu powstania zespołu to występy na antenie radia, telewizji, koncerty filharmoniczne, kameralne, teatralne, klubowe a nawet flashmob. Od 2012 roku dedykowane Jakubowi Kubali - pierwszemu klarneciście zespołu. Strona Zagan Acoustic: www.acoustic.zagan.pl

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie