Informacje25 lipca 2016, 12:00,

Jarmark Piaseczyński 2016 - Spotkanie regionów - Ziemia Sandomierska


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


11 września 2016 roku odbędzie się Jarmark Piaseczyński, czyli Spotkanie regionów - Ziemia Sandomierska.

JARMARK PIASECZYŃSKI 2016 - SPOTKANIE REGIONÓW - ZIEMIA SANDOMIERSKA

Jarmark w Piasecznie to coroczna impreza plenerowa, której cele jest nawiązanie do dawnej tradycji organizowania w Piasecznie targów wielkich (jarmarków). W tym roku po raz dwunasty, odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę września, w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. W tegorocznej edycji Jarmarku wprowadzamy nieco zmian. Mamy nadzieję, że "odświeżymy" nieco utartą już formułę imprezy. Przede wszystkim tegoroczny Jarmark to wydarzenia planowane w kilku przestrzeniach miejskich.

Od 12.00 do 18.00 w Parku miejskim tradycyjne kramy handlowe oraz Wioska Słowiańska i Piekarnia na Polanie (nowość), a także widowisko jarmarczne "Za siedmioma wiekami". Scena jarmarczna w tym roku na pl. Piłsudskiego w godz. 16.00 - 19.00, a na niej Kapela Braci Pańczaków oraz goście z Sandomierszczyzny m.in. zespół KIPIKASZA, w godz. 19-21 przewidujemy Potańcówkę Jarmarczną (także na pl. Piłsudskiego). Planowaną przez nas nowością będzie "Jarmarczne Podwórko" czyli zorganizowane na ul. Rynkowej animacje dla dzieci i dorosłych - niezwykły plac zabaw (12.00-18.00).

W ramach imprez towarzyszących zapraszamy na wystawę do Muzeum Regionalnego, miejską wycieczkę z przewodnikiem (10.09), zwiedzanie stacji kolei wąskotorowej.

Szczegółowy program Jarmarku w przygotowaniu.

Monika Gielecińska
Kierownik Muzeum Regionalnego w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje21 lipca 2016, 18:08,

Święto Policji w Piasecznie 2016


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

21 lipca 2016 roku w Piasecznie obchodzono doroczne Święto Policji. Na dziedzińcu Komendy Powiatowej odbył się uroczysty apel oraz wręczenie nominacji, odznaczeń i medali. Na uroczystości obecny był Przewodniczący Rady oraz cały Zarząd Powiatu Piaseczyńskiego. Jako pierwszy głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie insp. Robert Kokoszka, który podziękował lokalnym samorządom za wsparcie i dobrą współpracę. – Nowy model Policji ściśle powiązał ją z samorządem, a przede wszystkim ze społeczeństwem. Dzisiejsza Policja to instytucja sprawna, z każdym rokiem coraz lepiej odpowiadająca potrzebom i oczekiwaniom społeczeństwa – podkreślił Komendant.

ŚWIĘTO POLICJI W PIASECZNIE 2016

W okolicznościowym przemówieniu Starosta Piaseczyński Wojciech Ołdakowski podziękował policjantom za ofiarną służbę i wspomniał o nowym wyzwaniu jakim jest poczucie zagrożenia związane z islamskim terroryzmem. - Przez te 97 lat Policja chroniła nas przed różnymi zagrożeniami jednak poczucie zagrożenia z jakim mamy do czynienia obecnie jest dla nas cywilów, czymś nowym i nieznanym, a przez to, dziś w sposób szczególny potrzebujemy waszej służby, waszej czujności i profesjonalizmu – powiedział Starosta Piaseczyński. - W tym roku życzę Państwu abyście w obliczu nowych zagrożeń utrzymali to zaufanie i szacunek, którym darzą was zwykli ludzie. Życzę abyście sprostali wyzwaniom tego czasu, a ze swej strony zapewniam o pełnym wsparciu samorządu powiatowego w spełnieniu tych życzeń – zakończył starosta.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

ŚWIĘTO POLICJI W PIASECZNIE 2016

Starostwo Powiatowe w Piasecznie

ŚWIĘTO POLICJI W PIASECZNIE 2016

ŚWIĘTO POLICJI W PIASECZNIE 2016

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie