Informacje2 maja 2007, 00:00,

Polskość - Tradycje i Inspiracje koncert w Starej Iwicznej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowola zaprasza na koncert: Polskość - Tradycje i Inspiracje, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 6 maja 2007 roku, o godzinie 19:00 w kościele p.w. Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej. Podczas koncertu wystąpi Zespół Polski pod kierunkiem artystycznym Marii Pomianowskiej.

Wystąpi Zespół Polski w składzie: Maria Pomianowska (śpiew, fidel płocka, suka biłgorajska), Marta Maślanka (cymbały), Małgorzata Szarlik - Woźniak (skrzypce), Bartłomiej Pałyga (śpiew, basy), Robert Siwak (bębny). Program koncertu Polskość - Tradycje i Inspiracje: Fryderyk Chopin, Karol Szymanowski, Stanisław Moniuszko, Henryk Wieniawski i melodie ludowe. Henryk Rutkowski - słowo o historii, Adam Suprynowicz - słowo o muzyce.

Organizatorem koncertu Polskość - Tradycje i Inspiracje jest: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, natomiast współorganizatorami: Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowola, oraz Parafia p.w. Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej. Zapraszamy. Wstęp wolny. ¬ródło informacji: www.gok-lesznowola.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Lesznowola

Napisz komentarz

Informacje2 maja 2007, 00:00,

Uwaga na korki na Puławskiej na wysokości Auchan


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Gazeta Wyborcza Stołeczna napisała o korkach jakie spotkają wszystkich kierowców jadących Puławską, na wysokości hipermarketu Auchan Piaseczno. Drogowcy remontują Puławską, kierowcy stoją w korkach. Ogromny bałagan i korki, tak wygląda Puławska koło hipermarketu Auchan. W poniedziałek po południu na czas przebudowy zamknięto jedną jezdnię arterii. Mimo długiego weekendu ruch w okolicy został sparaliżowany.

Po zamknięciu fragmentu jezdni w kierunku Ursynowa kierowcy mają do dyspozycji cztery wąskie pasy w obu kierunkach - po dwa w każdą stronę. Jadąc z Warszawy, z Puławskiej nie da się skręcić w lewo w ul. Geodetów do hipermarketu Auchan i kilkutysięcznych osiedli w Józefosławiu i Julianowie. Na dodatek drogowcy zamknęli główny wjazd do hipermarketu od ulicy Puławskiej. Wyjazd z parkingu przed centrum handlowym kompletnie się zablokował. W poniedziałek nad chaosem w okolicy próbowali jakoś zapanować policjanci, ale niewiele wskórali.

Uwaga na korki na Puławskiej na wysokości Auchan
kliknij aby powiększyć

- Zostaliśmy praktycznie odcięci od świata - mówi Dorota Patejko, rzecznik Auchan. Dojazd do hipermarketu prowadzi tylko od wąskiej ulicy Geodetów, do której trzeba dojechać sąsiednią ulicą Energetyczną. Szefowie centrum handlowego na spotkaniu z drogowcami wymusili jednak budowę tymczasowego skrętu do sklepów za stacją benzynową, ale tylko dla dojeżdżających z Piaseczna. Ma być gotowy jeszcze w tym tygodniu.

Za dwa tygodnie kierowcy mogą liczyć na jeszcze jedno ułatwienie. Ci, którzy jadąc z Warszawy, będą chcieli się dostać do hipermarketu Auchan albo do osiedli w Józefosławiu, kilkaset metrów przed centrum handlowym będą mogli skręcić w lewo, w ulicę Kuropatwy. - Zbudujemy prowizoryczną drogę przez tereny dawnego gospodarstwa Eko-Mysiadło do ulicy Geodetów - zapowiada szef generalnej dyrekcji dróg na Mazowszu Wojciech Dąbrowski.

Poszerzanie Puławskiej ma się zakończyć przed końcem roku 2007. Oprócz budowy nowych pasów powstanie także wiadukt do hipermarketu Auchan.

autor informacji: Krzysztof Śmietana, źródło informacji: Gazeta Wyborcza - Stołeczna.
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4102726.html

Zainteresowane osoby zapraszamy do zapoznania się z naszą poprzednią informacją powiązaną tematycznie, która zawiera mapką zmian w organizacji w ruchu: Remont Puławskiej zmiana organizacji ruchu na Puławskiej.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie