Informacje2 maja 2007, 00:00,

Uwaga na korki na Puławskiej na wysokości Auchan

Gazeta Wyborcza Stołeczna napisała o korkach jakie spotkają wszystkich kierowców jadących Puławską, na wysokości hipermarketu Auchan Piaseczno. Drogowcy remontują Puławską, kierowcy stoją w korkach. Ogromny bałagan i korki, tak wygląda Puławska koło hipermarketu Auchan. W poniedziałek po południu na czas przebudowy zamknięto jedną jezdnię arterii. Mimo długiego weekendu ruch w okolicy został sparaliżowany.

Po zamknięciu fragmentu jezdni w kierunku Ursynowa kierowcy mają do dyspozycji cztery wąskie pasy w obu kierunkach - po dwa w każdą stronę. Jadąc z Warszawy, z Puławskiej nie da się skręcić w lewo w ul. Geodetów do hipermarketu Auchan i kilkutysięcznych osiedli w Józefosławiu i Julianowie. Na dodatek drogowcy zamknęli główny wjazd do hipermarketu od ulicy Puławskiej. Wyjazd z parkingu przed centrum handlowym kompletnie się zablokował. W poniedziałek nad chaosem w okolicy próbowali jakoś zapanować policjanci, ale niewiele wskórali.

Uwaga na korki na Puławskiej na wysokości Auchan
kliknij aby powiększyć

- Zostaliśmy praktycznie odcięci od świata - mówi Dorota Patejko, rzecznik Auchan. Dojazd do hipermarketu prowadzi tylko od wąskiej ulicy Geodetów, do której trzeba dojechać sąsiednią ulicą Energetyczną. Szefowie centrum handlowego na spotkaniu z drogowcami wymusili jednak budowę tymczasowego skrętu do sklepów za stacją benzynową, ale tylko dla dojeżdżających z Piaseczna. Ma być gotowy jeszcze w tym tygodniu.

Za dwa tygodnie kierowcy mogą liczyć na jeszcze jedno ułatwienie. Ci, którzy jadąc z Warszawy, będą chcieli się dostać do hipermarketu Auchan albo do osiedli w Józefosławiu, kilkaset metrów przed centrum handlowym będą mogli skręcić w lewo, w ulicę Kuropatwy. - Zbudujemy prowizoryczną drogę przez tereny dawnego gospodarstwa Eko-Mysiadło do ulicy Geodetów - zapowiada szef generalnej dyrekcji dróg na Mazowszu Wojciech Dąbrowski.

Poszerzanie Puławskiej ma się zakończyć przed końcem roku 2007. Oprócz budowy nowych pasów powstanie także wiadukt do hipermarketu Auchan.

autor informacji: Krzysztof Śmietana, źródło informacji: Gazeta Wyborcza - Stołeczna.

Zainteresowane osoby zapraszamy do zapoznania się z naszą poprzednią informacją powiązaną tematycznie, która zawiera mapką zmian w organizacji w ruchu: Remont Puławskiej zmiana organizacji ruchu na Puławskiej.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje2 maja 2007, 00:00,

Klub Pędziwiatr organizuje wycieczkę do Tarczyna

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr w Piasecznie organizuje kolejną wycieczkę klubową. Tym razem celem wycieczki jest Tarczyn. Planowana trasa wycieczki rowerowej to: Piaseczno - Wólka Pracka - Złotokłos - Tarczyn - Prace Duże - £oś - Jazgarzew - Piaseczno. Przewidywany dystans: około 40 km.

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr - logo

Osoby zainteresowane wycieczką rowerową na trasie: Piaseczno - Wólka Pracka - Złotokłos - Tarczyn - Prace Duże - £oś - Jazgarzew - Piaseczno, spotykają się w najbliższą niedzielę 6 maja 2007, o godzinie 10:00. Miejsce spotkania: pod basenem GOSiR w Piasecznie, przy ulicy Sikorskiego 20. Zapraszamy!

źródło informacji: piaseczno.masa.waw.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno