Informacje4 listopada 2015, 19:51,

Podsumowanie akcji Znicz 2015

Podsumowanie akcji Znicz 2015. Zdecydowanie mniej było interwencji. Apele o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w kilku przypadkach pozostały bez echa. W tym okresie na terenie powiatu piaseczyńskiego doszło do 1 wypadku, w którym 1 osoba została ranna. Policjanci odnotowali 26 kolizji drogowych, zatrzymali 1 nietrzeźwego kierowcę.

PODSUMOWANIE AKCJI ZNICZ 2015

Od piątku piaseczyńscy policjanci prowadzili działania pn. „Znicz 2015”. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miast, w okolicach cmentarzy, na drogach gminnych i powiatowych, oraz krajowych. Kontrolowali stan techniczny pojazdów, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, sposób przewożenia dzieci, korzystanie z pasów bezpieczeństwa. W czasie kontroli, policjanci zwracali też szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy.

Przed rozpoczęciem weekendu piaseczyńscy policjanci apelowali do kierowców o rozważną jazdę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Informowaliśmy o policyjnych akcjach, które będą prowadzone na drogach powiatu piaseczyńskiego. Okazało się jednak, że nie wszyscy kierowcy wzięli sobie do serca przestrogi i apele policji. O lekceważeniu i ignorowaniu, przez niektórych kierowców, przepisów ruchu drogowego świadczą przytoczone statystki.

Podczas tego weekendu na terenie powiatu piaseczyńskiego doszło do 1 wypadku, w którym 1 osoba została ranna, odnotowano też 26 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali 1 nietrzeźwego kierowcę.

Pamiętajmy, pijani kierowcy w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Każda osoba siadająca za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stanowi zagrożenie dla siebie oraz dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=9443
Informacje4 listopada 2015, 19:59,

Podsumowanie akcji kontroli prawidłowości parkowania w Piasecznie

To już po raz drugi policjanci z wydziału ruchu drogowego piaseczyńskiej komendy, wspólnie ze strażnikami miejskimi przeprowadzili wzmożoną kontrolę prawidłowego parkowania przez kierowców w Piasecznie. Nieprawidłowe parkowanie, tamowanie ruchu to wykroczenia, o których coraz częściej informują mieszkańcy.

Podsumowanie akcji kontroli prawidłowości parkowania w Piasecznie

Mieszkańcy Piaseczna, widząc wykroczenia coraz częściej reagują i przekazują informacje do piaseczyńskich policjantów. W związku z licznymi zgłoszeniami funkcjonariusze wspólnie ze strażnikami miejskimi, w dniu 30 października b.r , już po raz kolejny przeprowadzili działania, w których skoncentrowano się właśnie na tych nieprawidłowościach.

W efekcie tych działań, w ciągu zaledwie kilku godzin policjanci oraz strażnicy miejscy ujawnili 48 wykroczeń dotyczących nieprawidłowego parkowania. Na kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów zostało nałożonych 16 mandatów karnych, wystawiono 30 wezwań oraz założono 2 blokady na koła.

Podsumowanie akcji kontroli prawidłowości parkowania w Piasecznie

Piaseczyńscy policjanci po raz kolejny apelują o przestrzeganie przepisów związanych z prawidłowym parkowaniem i przypominają o konsekwencjach ich nieprzestrzegania.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019