Informacje21 lutego 2007, 00:00,

Podstrony informacyjne gmin powiatu piaseczyńskiego

Informuję wszystkie osoby przeglądające tą stronę, że cały czas trwają prace nad prywatnym serwisem informacyjnym powiatu piaseczyńskiego. Obecnie zostały udostępnione podstrony w serwisie z informacjami o poszczególnych gminach w powiecie: Piaseczno, Góra Kalwaria, Lesznowola, Konstancin-Jeziorna, Prażmów, Tarczyn.

Rozpoczynam pracę nad katalogiem firm powiatu piaseczyńskiego, oraz skryptem do obsługi darmowych ogłoszeń mieszkańców powiatu. W związku z tym, pozycje te nie są na razie aktywne w menu. Po zakończeniu prac na pewno napiszę o tym informację w serwisie, oraz post na forum regionalnym.

Jeżeli masz jakieś sugestie, opinię lub propozycję, co do prywatnego serwisu informacyjnego powiatu piaseczyńskiego, oraz forum powiatu piaseczyńskiego - napisz nam o tym. Postaramy się wziąć pod uwagę Twoje rady. Napisz, co chciałbyś(abyś) w przyszłości zobaczyć na naszych stronach, ponieważ chcemy sprostać Waszym wymaganiom a także oczekiwaniom. Chcemy, aby nasz prywatny serwis i forum było przez Was jak najczęściej odwiedzane, oraz aby każda wizyta dawała Wam dużo satysfakcji i radości. Prosimy o zgłaszanie nam (komentując tą informację) wszystkich znalezionych usterek i innych nietypowych zachowań serwisu.

Zapraszam wszystkich w międzyczasie do czytania i komentowania informacji w naszym serwisie, oraz do rejestracji i udzielania się na forum powiatu piaseczyńskiego.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński
Tematy:

Informacje18 lutego 2007, 00:00,

Góra Kalwaria - plany władzy na najbliższe lata

Kurier Południowy na łamach swojej gazety opisał plany władz samorządowych poszczególnych gmin naszego powiatu piaseczyńskiego. Dzięki temu chcą utrwalić ich obietnice, po czy w przeddzień wyborów samorządowych w 2010 roku, sprawdzą czy rzeczywistość będzie pokrywała się z ich dzisiejszymi obietnicami. Informacje ukazały się w Kurierze Południowym, wydanie nr 6 (185)/2007, okres: 16-22 lutego 2007. Każdą gminę powiatu piaseczyńskiego i obietnice władz opiszemy w oddzielnych aktualnościach.

Góra Kalwaria: Burmistrz gminy Barbara Samborska, ma nadzieję na efektywną współpracę z radą gminy, a także lepsze kontakty ze starostwem powiatowym. Przed gminą nie tylko szereg własnych inwestycji, ale także perspektywa dwóch obwodnic, które planuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich. Burmistrz Samborska zapowiada dalsze inwestycje kanalizacyjne, które obejmują południową część gminy. Planuje modernizacje dróg, rozbudowę szkoły w Cendrowicach, a także zwraca uwagę na deficyty w budownictwie komunalnym. Choć gmina nie ma na to bezpośredniego wpływu, burmistrz bardzo liczy, że w ciągu rozpoczynającej się kadencji uda się zagospodarować mienie, po dawnej jednostce wojskowej. Bardzo ciepło odnosi się do projektu lokalizacji szpitala w Górze Kalwarii. Będzie także się starać o wizualną poprawę estetyki miasta.

Jesteśmy ciekawi, czy obietnice i dzisiejsze zapowiedzi zostaną spełnione przez czteroletnią kadencję. Przy kolejnych wyborach samorządowych w powiecie piaseczyńskim powrócimy do tych aktualności.

źródło: opracowanie własne na podstawie informacji w drukowanym wydaniu tygodnika regionalnego: Kurier Południowy.
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Góra Kalwaria