Informacje18 lutego 2007, 00:00,

Góra Kalwaria - plany władzy na najbliższe lata

Kurier Południowy na łamach swojej gazety opisał plany władz samorządowych poszczególnych gmin naszego powiatu piaseczyńskiego. Dzięki temu chcą utrwalić ich obietnice, po czy w przeddzień wyborów samorządowych w 2010 roku, sprawdzą czy rzeczywistość będzie pokrywała się z ich dzisiejszymi obietnicami. Informacje ukazały się w Kurierze Południowym, wydanie nr 6 (185)/2007, okres: 16-22 lutego 2007. Każdą gminę powiatu piaseczyńskiego i obietnice władz opiszemy w oddzielnych aktualnościach.

Góra Kalwaria: Burmistrz gminy Barbara Samborska, ma nadzieję na efektywną współpracę z radą gminy, a także lepsze kontakty ze starostwem powiatowym. Przed gminą nie tylko szereg własnych inwestycji, ale także perspektywa dwóch obwodnic, które planuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich. Burmistrz Samborska zapowiada dalsze inwestycje kanalizacyjne, które obejmują południową część gminy. Planuje modernizacje dróg, rozbudowę szkoły w Cendrowicach, a także zwraca uwagę na deficyty w budownictwie komunalnym. Choć gmina nie ma na to bezpośredniego wpływu, burmistrz bardzo liczy, że w ciągu rozpoczynającej się kadencji uda się zagospodarować mienie, po dawnej jednostce wojskowej. Bardzo ciepło odnosi się do projektu lokalizacji szpitala w Górze Kalwarii. Będzie także się starać o wizualną poprawę estetyki miasta.

Jesteśmy ciekawi, czy obietnice i dzisiejsze zapowiedzi zostaną spełnione przez czteroletnią kadencję. Przy kolejnych wyborach samorządowych w powiecie piaseczyńskim powrócimy do tych aktualności.

źródło: opracowanie własne na podstawie informacji w drukowanym wydaniu tygodnika regionalnego: Kurier Południowy.
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Góra Kalwaria

Informacje18 lutego 2007, 00:00,

Plany starostwa powiatowego na kolejne cztery lata

Powiat piaseczyński: Starosta powiatu Jan Dąbek zapowiada usprawnienie pracy urzędu starostwa powiatowego. Priorytetami będą inwestycje drogowe. Starosta liczy na ścisłą współpracę z gminami i realizację wspólnych inwestycji drogowych. Z uwagą śledzi poczynania dzierżawy ośrodka "Wisła" w Zalesiu Górnym i ma nadzieję, że uda się zrealizować koncepcję zagospodarowania tego terenu, zgodną z warunkami przetargu, w ramach którego wyłoniono dzierżawcę. Zapowiada skłonność do kompromisów, ale nie "kompromisów za wszelką cenę". Starosta powiatu piaseczyńskiego: Jan Dąbek podkreśla, że stabilizacja samorządu jest jednoznaczna z końcem rozgrywek politycznych w trakcie kadencji.

autor/źródło: Powiat piaseczyński
Tematy: