Informacje18 lutego 2007, 00:00,

Plany starostwa powiatowego na kolejne cztery lata


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Kurier Południowy na łamach swojej gazety opisał plany władz samorządowych poszczególnych gmin naszego powiatu piaseczyńskiego. Dzięki temu chcą utrwalić ich obietnice, po czy w przeddzień wyborów samorządowych w 2010 roku, sprawdzą czy rzeczywistość będzie pokrywała się z ich dzisiejszymi obietnicami. Informacje ukazały się w Kurierze Południowym, wydanie nr 6 (185)/2007, okres: 16-22 lutego 2007. Każdą gminę powiatu piaseczyńskiego i obietnice władz opiszemy w oddzielnych aktualnościach.

Powiat piaseczyński: Starosta powiatu Jan Dąbek zapowiada usprawnienie pracy urzędu starostwa powiatowego. Priorytetami będą inwestycje drogowe. Starosta liczy na ścisłą współpracę z gminami i realizację wspólnych inwestycji drogowych. Z uwagą śledzi poczynania dzierżawy ośrodka "Wisła" w Zalesiu Górnym i ma nadzieję, że uda się zrealizować koncepcję zagospodarowania tego terenu, zgodną z warunkami przetargu, w ramach którego wyłoniono dzierżawcę. Zapowiada skłonność do kompromisów, ale nie "kompromisów za wszelką cenę". Starosta powiatu piaseczyńskiego: Jan Dąbek podkreśla, że stabilizacja samorządu jest jednoznaczna z końcem rozgrywek politycznych w trakcie kadencji.

Jesteśmy ciekawi, czy obietnice i dzisiejsze zapowiedzi zostaną spełnione przez czteroletnią kadencję. Przy kolejnych wyborach samorządowych w powiecie piaseczyńskim powrócimy do tych aktualności.

źródło: opracowanie własne na podstawie informacji w drukowanym wydaniu tygodnika regionalnego: Kurier Południowy.
autor/źródło: Powiat piaseczyński
Tematy:

Napisz komentarz

Informacje17 lutego 2007, 00:00,

Inwestycja Multi-Hekk pomiędzy Energetyczną i Geodetów


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W willowym zakątku miasta Piaseczna, ma powstać osiedle ośmiopiętrowych bloków z 700 mieszkaniami. Nowa inwestycja, ma powstać pomiędzy ulicami Energetyczną i Geodetów. Firma Multi-Hekk, budująca w Piasecznie i okolicy mrówkowiec za mrówkowcem, ściga się z czasem - już wkrótce, w wyniku wejścia w życie rozporządzenia wojewody o ograniczonej strefie użytkowania wokół lotniska Okęcie, skrzyżowanie ul. Geodetów i Energetycznej, gdzie ma powstać Elektra, znajdzie się w obszarze z zakazem zabudowy mieszkaniowej. Huk samolotów będzie tu nazbyt uciążliwy.

Budowę wysokościowców wśród domów jednorodzinnych i szeregowców umożliwia nieprzemyślana zmiana planu zagospodarowania przestrzennego Piaseczna, uchwalona przez radę miejską w 1998 r. Nowe bloki budzą sprzeciw okolicznych mieszkańców. Już teraz miasto paraliżują korki, w dalszych miejscowościach brakuje latem wody. Budować, budować, budować to jedyny cel - skarżą się w internecie piasecznianie. Niektórzy nawołują do niekupowania mieszkań w Muli-Hekku. Wskazują inne osiedla tej firmy: "Słowicza" czy "Tytanik", które się rozpadają.

Aktualny samorząd Piaseczna, na którego głowy sypią się gromy, nie może naprawić błędu sprzed lat i skutecznie zablokować budowy Elektry. Może jedynie domagać się od inwestora, żeby zminimalizował spodziewane po zasiedleniu osiedla uciążliwości na już korkujących się ul. Geodetów i Energetycznej. Komisja polityki gospodarczej rady miejskiej zobowiązała burmistrza do niewydawania uzgodnienia komunikacyjnego dla Multi-Hekku, dopóki nie przedstawi ona projektu technicznego przebudowy ul. Energetycznej od ul. Geodetów do ronda przy Fashion House, zgodnego z koncepcją będącą w posiadaniu gminy - mówi szef komisji Józef Wierzchowski. Zdaniem części radnych, przebudowa Energetycznej to za mało, bo są przekonani, że wpływ Elektry na układ komunikacyjny będzie katastrofalny. Gorące spory trwają.

źródło: www.wpi.pl
powiązane tematycznie: inwestycja Multi-Hekk w Piasecznie
autor/źródło: Powiat piaseczyński - Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie