Informacje17 lutego 2007, 00:00,

Inwestycja Multi-Hekk pomiędzy Energetyczną i Geodetów

W willowym zakątku miasta Piaseczna, ma powstać osiedle ośmiopiętrowych bloków z 700 mieszkaniami. Nowa inwestycja, ma powstać pomiędzy ulicami Energetyczną i Geodetów. Firma Multi-Hekk, budująca w Piasecznie i okolicy mrówkowiec za mrówkowcem, ściga się z czasem - już wkrótce, w wyniku wejścia w życie rozporządzenia wojewody o ograniczonej strefie użytkowania wokół lotniska Okęcie, skrzyżowanie ul. Geodetów i Energetycznej, gdzie ma powstać Elektra, znajdzie się w obszarze z zakazem zabudowy mieszkaniowej. Huk samolotów będzie tu nazbyt uciążliwy.

Budowę wysokościowców wśród domów jednorodzinnych i szeregowców umożliwia nieprzemyślana zmiana planu zagospodarowania przestrzennego Piaseczna, uchwalona przez radę miejską w 1998 r. Nowe bloki budzą sprzeciw okolicznych mieszkańców. Już teraz miasto paraliżują korki, w dalszych miejscowościach brakuje latem wody. Budować, budować, budować to jedyny cel - skarżą się w internecie piasecznianie. Niektórzy nawołują do niekupowania mieszkań w Muli-Hekku. Wskazują inne osiedla tej firmy: "Słowicza" czy "Tytanik", które się rozpadają.

Aktualny samorząd Piaseczna, na którego głowy sypią się gromy, nie może naprawić błędu sprzed lat i skutecznie zablokować budowy Elektry. Może jedynie domagać się od inwestora, żeby zminimalizował spodziewane po zasiedleniu osiedla uciążliwości na już korkujących się ul. Geodetów i Energetycznej. Komisja polityki gospodarczej rady miejskiej zobowiązała burmistrza do niewydawania uzgodnienia komunikacyjnego dla Multi-Hekku, dopóki nie przedstawi ona projektu technicznego przebudowy ul. Energetycznej od ul. Geodetów do ronda przy Fashion House, zgodnego z koncepcją będącą w posiadaniu gminy - mówi szef komisji Józef Wierzchowski. Zdaniem części radnych, przebudowa Energetycznej to za mało, bo są przekonani, że wpływ Elektry na układ komunikacyjny będzie katastrofalny. Gorące spory trwają.

źródło: www.wpi.pl
powiązane tematycznie: inwestycja Multi-Hekk w Piasecznie
autor/źródło: Powiat piaseczyński - Piaseczno

Informacje30 listopada 2007, 00:00,

Spotkania dla mam i małych dzieci z naszej okolicy

Justyna i Magda, młode mamy z naszego regionu wpadły na pomysł zorganizowania tak zwanych Grup Zabawowych, czyli sąsiedzkich mini przedszkoli oraz miejsc spotkań towarzyskich mam z dziećmi. Planują organizować spotkania dla małych dzieci w wieku przedprzedszkolnym (0-3 latka) oraz mam, które są na co dzień z nimi w domu. Grupy zabawowe są bardzo rozpowszechnione w innych krajach np. w Wielkiej Brytanii (playgroup), a i w Polsce też zaczynają licznie powstawać. Regularne spotkania mam z dziećmi w podobnym wieku dają okazję do dzielenia się "matczynymi" umiejętnościami, doświadczeniami i odkryciami, a dzieci mają okazję do wspólnej zabawy z rówieśnikami.

ZABAWA DZIECI

Justyna i Magda są na razie na etapie planowania, ustalania miejsca spotkań, poszukują osób chętnych do twórczego włączenia się w etap powstawania grupy spotkań. Wszystkich zainteresowanych proszą o kontakt mailowy: justila@poczta.onet.pl lub telefoniczny 0600-327-163. Informacja skierowana jest przede wszystkim do mam z Piaseczna, Nowej Iwicznej, Starej Iwicznej, Nowej Woli, Mysiadła i okolic. Oczywiście, gdyby ktoś miał chęć utworzenia tego typu grupy w swojej miejscowości, służą pomocą i chętnie nawiążą współpracę. Przekażcie tą informację potencjalnie zainteresowanym mamom.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno