Informacje4 marca 2016, 19:00,

PIASECZYŃSKI ZLOT PIOSENKI RÓŻNEJ

4 marca 2016 roku o godz. 19.00 odbędzie się PIASECZYŃSKI ZLOT PIOSENKI RÓŻNEJ. Miejsce: Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Podczas jubileuszowego koncertu na scenie Domu Kultury wystąpią: Magdalena Turowska, Anna Idzikowska, Małgorzata Duk- Nowosad, Jarosław Wasik, Waldemar Śmiałkowski, Piotr Dąbrówka, Tomasz Krzymiński, Mariusz Dekiel, Parasol Poetica oraz Trio Stanisława Sczycińskiego.

PIASECZYŃSKI ZLOT PIOSENKI RÓŻNEJ

Pierwotnie przegląd piosenki z nurtu „piosenki artystycznej”, nominujący do Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, obecnie koncerty/recitale artystów piosenki literackiej i kabaretowej. Korzenie PZPR tkwią w zespole Parasol Poetica. W tym środowisku narodziła się idea „Świeczowisk z Parasolem” – wspólnego śpiewania w trakcie wieczornych spotkań przy świecach i gitarze. We wrześniu 2015 minęło 21 lat od pierwszego Świeczowiska. Naturalną konsekwencją tych spotkań był pomysł zorganizowania przeglądu piosenki. Na początku miała to być piosenka autorska, jednak ze względu na dużą ilość tego typu przeglądów w kraju postanowiliśmy, że w Piasecznie będzie można zaprezentować wszystko, co można nazwać piosenką, oczywiście ciągle pozostając w nurcie „piosenki artystycznej”. Długo rozmyślaliśmy nad nazwą i po wielu dyskusjach zdecydowaliśmy się na Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej (PZPR), między innymi ze względu na intrygującą dwuznaczność w skrócie. Podczas pierwszego PZPR w jury zasiedli: Agnieszka Fatyga, której recital zakończył imprezę, Piotr Sawicki i Mirek Łączyński, który jak się później okazało na wiele lat związał się z imprezą. Do 2012 w Zlocie wzięło udział ponad 500 wykonawców z całej Polski, wielu z nich zrobiło prawdziwe kariery na scenie piosenki literackiej. W jury zasiadali między innymi: Elżbieta Adamiak, Stanisław Szczyciński, Andrzej Poniedzielski, Kasia Stankiewicz, Mariusz Lubomski, Robert Kasprzycki, Andrzej Ozga, Magda Turowska, Teresa Drozda. Stałym jurorem (od 2 przeglądu) był Artur Liwiński. Od 2006 PZPR został wpisany na listę przeglądów kwalifikujących do Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i jako pierwszy na tej imprezie reprezentował nas Marcin Skrzypczak z Pomorza. W 2013 roku po raz pierwszy nie odbył się konkurs piosenki, PZPR stał się imprezą promującą tych, którzy mają już na swoim koncie wiele dokonań artystycznych.

PATRONI MEDIALNI: Lokalny Portal Informacyjny naszepiaseczno.pl, Serwisu Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego, Gazeta Piaseczyńska, Magazyn SĄSIEDZI, TV ZALESIE, Przegląd Piaseczyński.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje24 lutego 2016, 19:16,

Zawodnicy X FIGHT w Międzynarodowym Turnieju Eberpokal w Kickboxingu w Niemieckim Ebersvalde

W dniach 19-10 lutego 2016 roku zawodnicy klubu X FIGHT z Piaseczna uczestniczyli w 11. Międzynarodowym Turnieju Eberpokal w Kickboxingu w Niemieckim Ebersvalde. Nasi fighterzy wystartowali w 2 formułach: Pointfighting i Light-contact. Wśród seniorów na wyróżnienie zasługuje Łukasz Świderski, który nie miał sobie równych w 2 kategoriach wagowych w Pointfightingu i zdobył srebro w formule light-contact.

ZAWODNICY X FIGHT W MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU EBERPOKAL W KICKBOXINGU W NIEMIECKIM EBERSVALDE

Wśród kadetów świetnie spisał się Klaudiusz Świstulski wygrywając swoją kategorię wagową w obu formułach. Poniżej lista medalistów:
Kadeci pointfighting
1 m-ce -42kg Mikołaj Dąbrowski