Informacje16 września 2007, 00:00,

Piaseczno zobacz widowisko parateatralne Chlip Hop


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Przewodnicząca Rady Powiatu Piaseczyńskiego dr Barbara Rudzińska-Mękal oraz Starosta Piaseczyński Jan Dąbek zapraszają serdecznie na koncert Chlip Hop. Koncert Chlip Hop odbędzie się 30 września 2007 roku, o godzinie 19:30 w auli Domu Parafialnego, pl. Piłsudskiego 10, Piaseczno. Informacja o spektaklu Chlip Hop pochodzi z oficjalnej strony powiatu piaseczyńskiego www.piaseczno.pl

Autorami spektaklu Chlip Hop są: Magda Umer (ONA) i Andrzej Poniedzielski (ON), oraz Wojtek Borkowski (PIANISTA), którzy rozmawiają ze sobą i śpiewają piosenki stare, zapomniane, a także nowe, napisane specjalnie na tę okazję. W programie znajdą się utwory z tekstami Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Jonasza Kofty, Bułata Okudżawy, Andrzeja Poniedzielskiego.

widowisko parateatralne Chlip Hop w Piasecznie

Chlip Hop to widowisko parateatralne, raczej muzyczne, acz słowa żywego nie pozbawione. Na scenie, w swych mieszkaniach, w swojej codzienności, przykuci do komputerów są: ONA, ON i muzyk pianista. Chlip Hop to słowno-muzyczna opowieść o tym, co ważne i bliskie nam wszystkim; przepojone romantyzmem rozmowy prowadzone, jak przystało na XXI wiek, przez Skype. Rozmowa przez Internet ma odcień swobodnej pogawędki. Nieinwazyjnej, nieśpiesznej pogaduszki na przeróżne tematy. Ale nie utyskują! Korzystając, z przynależnego ich wiekowi rozkwitu dojrzałości - z żartobliwym dystansem próbują sprawdzić, które z ich najważniejszych mniemań można by (gdyby ktoś chciał) przenieść w nowe czasy. Jako znaki ich epoki - przywołują piosenki.

Widowisko parateatralne Chlip Hop
kliknij aby powiększyć

Śpiewają je. Sobie nawzajem i w wyimaginowanych (z racji konwencji osobności) duetach. Może przyświeca im przeczucie, iż... piosenka to jedno z nielicznych a bywa, że ślicznych połączeń Serca z Rozumem i radość uczciwa, bo jak miłość pierwsza, gdy kocha się bardziej niż umie... Serdecznie zapraszamy na widowisko parateatralne Chlip Hop w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje17 września 2007, 00:00,

Ambitne plany inwestycyjne władz Gminy i Miasta Tarczyn


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Miasto Tarczyn stawia na turystykę. Lokalny samorząd Tarczyna pracuje nad stworzeniem rozległych terenów rekreacyjno sportowych i zalewu. W podwarszawskiej gazecie Nad Wisłą nr 17/2007, przeczytać można o bardzo ambitnych planach inwestycyjnych władz Tarczyna.

W artykule dowiadujemy się, że Gmina Tarczyn w ubiegłym roku kupiła 5 hektarów terenu nad Tarczynką, a obecnie teren inwestycyjny zwiększył się o kolejne 82 ary. W przyszłym roku rozpocznie się odbudowa nowoczesnego stadionu, zestawu boisk, placu wyczynowego dla deskorolkowców oraz muszli koncertowej. Oprócz tego zaplanowane są: place zabaw, ścieżki rowerowe, miejsca wypoczynku oraz mostki nad Turczynką.

Burmistrz Tarczyna Barbara Galicz ujawniła redaktorom gazety Nad Wisłą, że chcą aby rzeka odzyskała dawną świetność, żeby mieszkańcy chętnie nad nią spacerowali. Tereny nad stawami zostaną zamienione w piękny park. Oprócz tego władze Gminy Tarczyn, chcą stawy przekształcić w duży 20 hektarowy zalew. Już trwają na ten temat rozmowy.

Koszty wybudowania stadionu i towarzyszących mu obiektów szacowane jest na 15-20 mln zł, utworzenie parku w Tarczynie pochłonie kolejne 3-4 mln zł. Samorząd Tarczyna liczy na fundusze unijne, których napływ jest zapowiadany na kolejny rok. Niezależnie od wyniku wyścigu po środki unijne, budowa ośrodka rekreacyjno sportowego rozpocznie się w 2008 roku. Trzymamy kciuki.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Tarczyn
Tematy:Tarczyn

Napisz komentarz

Komentarze

Anonimowy, 16 lipca 2019
Najpierw trzeba pomyslec o oczyszczalni sciekow

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie