Informacje17 września 2007, 00:00,

Ambitne plany inwestycyjne władz Gminy i Miasta Tarczyn

Miasto Tarczyn stawia na turystykę. Lokalny samorząd Tarczyna pracuje nad stworzeniem rozległych terenów rekreacyjno sportowych i zalewu. W podwarszawskiej gazecie Nad Wisłą nr 17/2007, przeczytać można o bardzo ambitnych planach inwestycyjnych władz Tarczyna.

W artykule dowiadujemy się, że Gmina Tarczyn w ubiegłym roku kupiła 5 hektarów terenu nad Tarczynką, a obecnie teren inwestycyjny zwiększył się o kolejne 82 ary. W przyszłym roku rozpocznie się odbudowa nowoczesnego stadionu, zestawu boisk, placu wyczynowego dla deskorolkowców oraz muszli koncertowej. Oprócz tego zaplanowane są: place zabaw, ścieżki rowerowe, miejsca wypoczynku oraz mostki nad Turczynką.

Burmistrz Tarczyna Barbara Galicz ujawniła redaktorom gazety Nad Wisłą, że chcą aby rzeka odzyskała dawną świetność, żeby mieszkańcy chętnie nad nią spacerowali. Tereny nad stawami zostaną zamienione w piękny park. Oprócz tego władze Gminy Tarczyn, chcą stawy przekształcić w duży 20 hektarowy zalew. Już trwają na ten temat rozmowy.

Koszty wybudowania stadionu i towarzyszących mu obiektów szacowane jest na 15-20 mln zł, utworzenie parku w Tarczynie pochłonie kolejne 3-4 mln zł. Samorząd Tarczyna liczy na fundusze unijne, których napływ jest zapowiadany na kolejny rok. Niezależnie od wyniku wyścigu po środki unijne, budowa ośrodka rekreacyjno sportowego rozpocznie się w 2008 roku. Trzymamy kciuki.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Tarczyn
Tematy:Tarczyn