Informacje1 kwietnia 2009, 00:00,

Piaseczno w czwartą rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II

Dla upamiętnienia czwartej rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II przygotowane zostały uroczyste obchody, których kulminacja odbędzie się przy Krzyżu Papieskim w Piasecznie. 2 kwietnia 2009 roku zapraszamy mieszkańców do wspólnej modlitwy w intencji beatyfikacji papieża Polaka. Uroczystości rozpoczną się mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej, następnie przeniosą się do kościoła pw. Św. Anny, gdzie mszę św. uświetnią występy solistów Teatru Wielkiego w Warszawie. Organizatorzy: Starosta Piaseczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, Parafie Dekanatu Piaseczyńskiego, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna. Zapraszamy na rocznicę śmierci Jana Pawła II.

Rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II

Msze święte w intencji rychłej beatyfikacji Papieża Jana Pawła II:
18:00 Kościół pw. Matki Bożej Różańcowej przy Słowiczej w Piasecznie
20:00 Kościół pw. Św. Anny w Piasecznie (mszę świętą uświetnią artyści Teatru Wielkiego: M.Chabros (sopran), Cz.Gałka (bas-baryton), akompaniament M.Polaczek-Przestrzelska
21:10 Uroczystości przy Krzyżu Papieskim (skrzyżowanie Jana Pawła II i Puławskiej)
21:20 Być człowiekiem pośród ludzie - program artystyczny w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum Nr 2 im. Jana Pawła II w Piasecznie
21:37 Utwór Cisza – Piaseczyńska Orkiestra Dęta
21:40 Składanie wiązanek
21:50 Wspólna modlitwa w intencji beatyfikacji Papieża Jana Pawła II
21:55 Zakończenie uroczystości i błogosławieństwo księża Dekanatu Piaseczyńskiego
22:00 Barka - wspólne wykonanie pieśni.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje2 kwietnia 2009, 00:00,

Poznaj Pasażera portal dla pasażerów komunikacji miejskiej

Po sukcesie serwisu Nasza-Klasa.pl, powstają kolejne serwisy społecznościowe, które próbują zebrać w jednym miejscu, osoby o podobnych zainteresowaniach, lub po prostu które chcą nawiązać nowe znajomości. Codziennie mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego dojeżdżają do szkół, swoich firm oraz do sklepów i lokali w Warszawie, korzystając z warszawskiej komunikacji miejskiej m.in. 709, 727, 710, a następnie przesiadają się w kolejne autobusy, tramwaje lub w metro. Spędzamy wiele czasu z tymi samymi ludźmi, których tak naprawdę nie znamy, ale których czasami chcielibyśmy poznać. W związku z tym, pod koniec marca 2009 roku, powstał nowy portal internetowy dla pasażerów komunikacji miejskiej w Warszawie: www.poznajpasażera.pl

Poznaj Pasażera Portal dla Pasażerów Komunikacji Miejskiej w Warszawie

Przystanek, autobus, metro, czy tramwaj nie musi być nudną, anonimową przestrzenią. Publiczny transport, w szczególności komunikacja miejska również może być świetnym miejscem by zawrzeć nowe znajomości. Jeśli chcesz poznać ludzi, z którymi codziennie podróżujesz, to nie trać czasu, tylko wejdź do serwisu www.poznajpasazera.pl Teraz możesz zapoznać osoby, które spotykasz na przystanku, ludzi, obok których siedzisz jadąc autobusem. Korzystając z wyszukiwarki poznasz jeszcze więcej pasażerów, którzy podróżują komunikacją miejską w Warszawie i okolicach.

Zarejestruj się w serwisie www.poznajpasazera.pl i kliknij w linię autobusową, tramwajową lub stację metra i zobacz wszystkich pasażerów, którzy nią jeżdżą. Sam daj się poznać innym pasażerom! Zarejestruj się dodając swoje zdjęcie i zapisz do linii lub konkretnego przystanku. Po zalogowaniu możesz pisać do innych pasażerów, wypowiadać się na forach i dodawać fotografie do swojej galerii. Poznaj pasażerów, z którymi podróżujesz! Zachęcam Was do skorzystania z możliwości tego serwisu.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy: