Informacje21 marca 2008, 00:00,

Piaseczno centrum usługowo handlowe kino kręgielnia hotel

Redaktorzy gazety Nad Wisłą (nr 6) poinformowali, że planowana jest w Piasecznie budowa centrum usługowo handlowe z dużą galerią handlową i supermarketem, kilkoma salami kinowymi, kręgielnią, biurami, hotelem, centrum konferencyjnym oraz trzema tysiącami miejsc parkingowych dla klientów. Inwestorem nowego obiektu, jest spółka z kapitałem irlandzkim. Centrum handlowo - usługowo - rozrywkowe, ma powstać na powierzchni 90 tysięcy metrów kwadratowych, w sąsiedztwie Fashion House Outlet Centre przy ul. Energetycznej w Piasecznie.

Inwestor rozpoczął właśnie rozmowy z władzami gminy Piaseczno, na temat warunków podłączenia się do wody, kanalizacji i układu drogowego. Firma chce się również poważnie włączyć w usprawnienie ruchu na ul. Energetycznej, w tym także na skrzyżowaniu tej ulicy z Puławską oraz w budowę ul. Elektronicznej, łączącej ul. Energetyczną z ul. Okulickiego. Pierwszą łopatę Irlandczycy chcieliby wbić w Piasecznie najpóźniej na początku przyszłego roku. ¬ródło: gazeta Nad Wisłą nr 6 z 20 marca 2008 roku.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO

Informacje21 marca 2008, 00:00,

Nadal cisza i nic nie robią przy Rynku Miejskim Piaseczno

Rok temu informowaliśmy Was, że w bólach rodzi się kształt piaseczyńskiego Rynku Miejskiego. Od roku czasu cisza i nikt nic nie robi, aby odnowić i zmodernizować centrum Piaseczna. W najnowszej gazecie podwarszawskiej Nad Wisłą, pojawiła się informacja, że to właśnie przeciągające się dywagacje nad rodzajem nawierzchni, wstrzymują rozpoczęcie procedury zmierzającej do przebudowy piaseczyńskiego rynku.

TYTU£
kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Architekci i budowlańcy z magistratu spierają się, czy ma to być szlachetna odmiana betonowej kostki brukowej (wyglądająca na wiekową), czy raczej granit. Uzgadnianie szczegółów projektu ciągnie się od ponad dwóch lat. Wiadomo już, że po przebudowie powierzchnia rynku, będzie pocięta na jednolite kwadraty - od ul. Sierakowskiego po kościół. Z placu znikną żywopłot oraz drzewa. Zostaną natomiast ustawione i obsadzone klomby, a na środku pojawi się fontanna. Ulica Kościuszki, po której jeżdżą autobusy, będzie wydzielona z pozostałej części placu wyłącznie krawężnikami o wysokości 5 cm - taki był warunek inżynierów ruchu. Ponadto w posadzce rynku pojawi się oświetlenie. Będą też oczywiście ławeczki. Według planu odnowiony Rynek Miejski w Piasecznie, w pełnej krasie ujrzymy dopiero w roku 2010. Wcześniej ma zostać przebudowany Skwer Kisiela naprzeciwko wejścia do Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno oraz Sądu Rejonowego w Piasecznie. ¬ródło informacji i zdjęcia: gazeta Nad Wisłą nr 6 z 20 marca 2008 roku.

Konkurs na koncepcję zagospodarowania głównego placu w Piasecznie rozstrzygnięto kilka lat temu. Jak długo jeszcze musimy czekać, aż skończą się przeciągające się w czasie rozmowy, a urzędnicy przejdą od słów do czynów? Zainteresowanych całą sytuacją odsyłamy do informacji w naszym serwisie, które są powiązane tematycznie: Rynek Miejski w Piasecznie (2007-03-27), Skwer Kisiela Piaseczno (2007-07-07). Zachęcamy do wyrażania swojej opinii na ten temat, komentując informację lub przyłączcie się do rozmowy na naszym forum: Rynek miejski w Piasecznie Skwer Kisiela Piaseczno.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO