Informacje21 marca 2008, 00:00,

Nadal cisza i nic nie robią przy Rynku Miejskim Piaseczno

Rok temu informowaliśmy Was, że w bólach rodzi się kształt piaseczyńskiego Rynku Miejskiego. Od roku czasu cisza i nikt nic nie robi, aby odnowić i zmodernizować centrum Piaseczna. W najnowszej gazecie podwarszawskiej Nad Wisłą, pojawiła się informacja, że to właśnie przeciągające się dywagacje nad rodzajem nawierzchni, wstrzymują rozpoczęcie procedury zmierzającej do przebudowy piaseczyńskiego rynku.

TYTU£
kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Architekci i budowlańcy z magistratu spierają się, czy ma to być szlachetna odmiana betonowej kostki brukowej (wyglądająca na wiekową), czy raczej granit. Uzgadnianie szczegółów projektu ciągnie się od ponad dwóch lat. Wiadomo już, że po przebudowie powierzchnia rynku, będzie pocięta na jednolite kwadraty - od ul. Sierakowskiego po kościół. Z placu znikną żywopłot oraz drzewa. Zostaną natomiast ustawione i obsadzone klomby, a na środku pojawi się fontanna. Ulica Kościuszki, po której jeżdżą autobusy, będzie wydzielona z pozostałej części placu wyłącznie krawężnikami o wysokości 5 cm - taki był warunek inżynierów ruchu. Ponadto w posadzce rynku pojawi się oświetlenie. Będą też oczywiście ławeczki. Według planu odnowiony Rynek Miejski w Piasecznie, w pełnej krasie ujrzymy dopiero w roku 2010. Wcześniej ma zostać przebudowany Skwer Kisiela naprzeciwko wejścia do Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno oraz Sądu Rejonowego w Piasecznie. ¬ródło informacji i zdjęcia: gazeta Nad Wisłą nr 6 z 20 marca 2008 roku.

Konkurs na koncepcję zagospodarowania głównego placu w Piasecznie rozstrzygnięto kilka lat temu. Jak długo jeszcze musimy czekać, aż skończą się przeciągające się w czasie rozmowy, a urzędnicy przejdą od słów do czynów? Zainteresowanych całą sytuacją odsyłamy do informacji w naszym serwisie, które są powiązane tematycznie: Rynek Miejski w Piasecznie (2007-03-27), Skwer Kisiela Piaseczno (2007-07-07). Zachęcamy do wyrażania swojej opinii na ten temat, komentując informację lub przyłączcie się do rozmowy na naszym forum: Rynek miejski w Piasecznie Skwer Kisiela Piaseczno.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO

Informacje22 marca 2008, 00:00,

Wielkanoc 2008 życzenia wielkanocne dla e-mieszkańców

Wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne święta Wielkiej Nocy Wielkanoc 2008. Okna zapewne pomyte, dom odkurzony, zakupy z wielką przewagą jajek, zapewne są już w lodówce. Na stole stoi już obowiązkowa baba wielkanocna i do tego wierzbowe bazie (choć przy mało wiosennej pogodzie za oknem, ciężko znaleźć bazie). Wielkanoc kojarzy się nam z kolorowymi pisankami, mnóstwem pysznego jedzenia, śmigusem dyngusem i wieloma innymi przyjemnymi rzeczami. Zapewne jeszcze o wielu rzeczach zapomnieliśmy pisząc tą informację, ale Wy na pewno panujecie nad sytuacją i dzielnie przygotowujecie się do Świąt Wielkiej Nocy. Poniżej zamieściliśmy życzenia wielkanocne dla e-mieszkańców.

życzenia wielkanocne - karta wielkanocna

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy Wam najserdeczniejsze życzenia wielkanocne: dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, suto zastawionych stołów, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego słońca oraz samych sukcesów. Niech wielkanocny zająć przyniesie Wam radość i nadzieję, oraz jak najmilszych spotkań w gronie Waszych przyjaciół i rodziny. WESO£YCH ŚWI¡T WIELKIEJ NOCY! Inne życzenia mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, możecie przeczytać na naszym forum: życzenia wielkanocne.

Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców powiat piaseczyński
autor/źródło: Marcin Piotrowicz