Informacje23 października 2016, 19:00,

Oratorium Roberta Grudnia


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


23 października 2016 roku w godz. 19:00 - 20:30 odbędzie się Oratorium Roberta Grudnia pn.: Bóg Ciebie ochrzcił! Bóg dał Ci siłę - w 1050 Rocznicę Chrztu Polski. Wykonawcy: Olgierd Łukaszewicz – narrator, Olga Skrzypczak - Kowalczyk - wokal, Marcin Obuchowski - tenor, Tomasz Mazur - bas, Piotr Wrona - akordeon, Michał Kowalczyk - kontrabas, Robert Grudzień - organy, fortepian, Chór Con Fuoco. Zapraszamy!

ORATORIUM ROBERTA GRUDNIA

Organizatorzy Festiwalu Musica Classica: Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Klasycznej „Con Fuoco”, Parafia św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu. Partnerzy: Centrum Kultury w Piasecznie, Sołectwo Józefosław Wstęp wolny.

ORATORIUM ROBERTA GRUDNIA

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje23 października 2016, 16:00,

Zielony Kopciuszek - Jesienne Spotkania z Teatrem Dziecięcym w Tarczynie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

23 października 2016 roku o godz. 16.00 zapraszamy na Jesienne Spotkanie z Teatrem Dziecięcym, podczas którego będzie można obejrzeć spektakl pt.: Zielony Kopciuszek, w wykonaniu aktorów Teatru Kultureska. Miejsce: sala widowiskowo-koncertowa im. M. Fogga w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie, ul. J. Stępkowskiego 17. Bilety w cenie 6 zł do nabycia w sekretariacie GOK, pokój 101 (I piętro) lub bezpośrednio przed bajką. Zapraszamy.

ZIELONY KOPCIUSZEK - JESIENNE SPOTKANIA Z TEATREM DZIECIĘCYM W TARCZYNIE

Przeczytaj też: Wakacyjna podróż z Kolejką Wąskotorową

Zielony Kopciuszek to interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci, który dzięki licznym piosenkom, konkurencjom i animacjom przeniesie dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały. Przedstawienie ma charakter bajki o tematyce ekologicznej – przypomina najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także uczy jak o nią dbać. Utrwala i poszerza wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Dzieci będą miały szanse utrwalić zasady segregacji, obowiązujące w danej gminie. Ponadto spektakl podkreśla, jak ważna jest ochrona powietrza oraz walka z niską emisją. Ukazuje negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach, ogrzewania domów węglem, a dużej ilości spalin samochodowych. Zachęca do walki z problemem zanieczyszczeń powietrza. Spektakl, dzięki baśniowej atmosferze gwarantuje niezapomniane przeżycia teatralne i efektywną edukację ekologiczną. Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3-11 lat).

Okrutny los skazał Kopciuszka na mieszkanie z macochą i dwójką brzydkich sióstr. Dobra bohaterka nie rezygnuje jednak z marzeń. Zawsze przecież może liczyć na wsparcie zabawnych przyjaciół – Motylka Emilki i Szczurka Burka. Staną oni na wysokości zadania, by wszystko potoczyło się jak w bajce – magiczna przemiana w księżniczkę pozwoli Kopciuszkowi dotrzeć na bal, na którym spotka wymarzonego księcia. Zgodnie jednak z treścią bajki o Kopciuszku, czar pryska o północy. Dlaczego? Bo królewicz okazuje się Księciem von Bałaganem, który nie dba o przyrodę. Kopciuszek nie chce żyć w królestwie, nad którym unosi się smog, a ludzie nie segregują śmieci. Jak odnaleźć drogę do serca Kopciuszka, rozkochanego w czystej naturze? Wraz z dziećmi Książe będzie poszukiwał odpowiedzi na to pytanie. Czas trwania spektaklu: 60 minut, możliwość przedłużenia spektaklu o dodatkowe zabawy dla dzieci.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie