Informacje23 października 2016, 16:00,

Zielony Kopciuszek - Jesienne Spotkania z Teatrem Dziecięcym w Tarczynie

23 października 2016 roku o godz. 16.00 zapraszamy na Jesienne Spotkanie z Teatrem Dziecięcym, podczas którego będzie można obejrzeć spektakl pt.: Zielony Kopciuszek, w wykonaniu aktorów Teatru Kultureska. Miejsce: sala widowiskowo-koncertowa im. M. Fogga w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie, ul. J. Stępkowskiego 17. Bilety w cenie 6 zł do nabycia w sekretariacie GOK, pokój 101 (I piętro) lub bezpośrednio przed bajką. Zapraszamy.

ZIELONY KOPCIUSZEK - JESIENNE SPOTKANIA Z TEATREM DZIECIĘCYM W TARCZYNIE

Przeczytaj też: Wakacyjna podróż z Kolejką Wąskotorową

Zielony Kopciuszek to interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci, który dzięki licznym piosenkom, konkurencjom i animacjom przeniesie dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały. Przedstawienie ma charakter bajki o tematyce ekologicznej – przypomina najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także uczy jak o nią dbać. Utrwala i poszerza wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Dzieci będą miały szanse utrwalić zasady segregacji, obowiązujące w danej gminie. Ponadto spektakl podkreśla, jak ważna jest ochrona powietrza oraz walka z niską emisją. Ukazuje negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach, ogrzewania domów węglem, a dużej ilości spalin samochodowych. Zachęca do walki z problemem zanieczyszczeń powietrza. Spektakl, dzięki baśniowej atmosferze gwarantuje niezapomniane przeżycia teatralne i efektywną edukację ekologiczną. Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3-11 lat).

Okrutny los skazał Kopciuszka na mieszkanie z macochą i dwójką brzydkich sióstr. Dobra bohaterka nie rezygnuje jednak z marzeń. Zawsze przecież może liczyć na wsparcie zabawnych przyjaciół – Motylka Emilki i Szczurka Burka. Staną oni na wysokości zadania, by wszystko potoczyło się jak w bajce – magiczna przemiana w księżniczkę pozwoli Kopciuszkowi dotrzeć na bal, na którym spotka wymarzonego księcia. Zgodnie jednak z treścią bajki o Kopciuszku, czar pryska o północy. Dlaczego? Bo królewicz okazuje się Księciem von Bałaganem, który nie dba o przyrodę. Kopciuszek nie chce żyć w królestwie, nad którym unosi się smog, a ludzie nie segregują śmieci. Jak odnaleźć drogę do serca Kopciuszka, rozkochanego w czystej naturze? Wraz z dziećmi Książe będzie poszukiwał odpowiedzi na to pytanie. Czas trwania spektaklu: 60 minut, możliwość przedłużenia spektaklu o dodatkowe zabawy dla dzieci.

Informacje23 października 2016, 15:00,

Dziecięca Akademia Artystyczna - spotkanie z cyklu Muzyczna Karuzela

23 października 2016 roku o godz. 15.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z Dziecięcą Akademią Artystyczną w cyklu Muzyczna karuzela. Tym razem motywem przewodnim będzie perkusja. Miejsce: Ośrodek Kultury, Białka 9 w Górze Kalwarii. Wstęp 10 zł.

DZIECIĘCA AKADEMIA ARTYSTYCZNA - SPOTKANIE Z CYKLU MUZYCZNA KARUZELA

Pełne humoru, rekwizytów i profesjonalnych instrumentów zajęcia pozwalają dzieciom poznać tajniki muzycznego świata poprzez zabawę. A to niezwykle ważne, bo muzyka szczególnie mocno wpływa na dzieci. Spotkania z Muzyczną karuzelą to ciekawy sposób na urozmaicenie wolnego czasu, ale także forma rozwoju wyobraźni i wrażliwości. Zapraszamy!

Przeczytaj też: W centrum Góry Kalwarii zostaną wybudowane kamienice. Jak będą wyglądać? [ZDJĘCIA]