Informacje21 grudnia 2015, 18:56,

Nie daj się oskubać przed świętami

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas nie tylko zakupów i przygotowań, ale często także naszego większego roztargnienia. Kieszonkowcy wykorzystując naszą nieuwagę i panujący wszędzie tłok, mogą pozbawić nas nie tylko portfela z pieniędzmi, ale i dokumentów. Z tego powodu po raz kolejny stołeczni policjanci wraz z Zarządem Transportu Miejskiego przypominają w swojej kampanii społecznej „Nie daj się oskubać” o podstawowych środkach ostrożności, które mogą nas uchronić przed takimi stratami.

NIE DAJ SIĘ OSKUBAĆ PRZED ŚWIĘTAMI

Policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji we współpracy z pracownikami ZTM opracowali zasady, których przestrzeganie utrudni kieszonkowcom działanie. Aby nie zostać ofiarą kieszonkowców, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Pamiętajmy, żeby:
- zamkniętą torebkę zawsze trzymać przed sobą
- nosić przy sobie tylko niezbędną gotówkę
- nie pokazywać zawartości portfela
- nie nosić portfela w tylnych kieszeniach spodni
- nie nosić portfela w zewnętrznych kieszeniach ubrania.

Od 11 do 24 grudnia plakaty z poradami, jak nie dać się „oskubać” będą eksponowane w autobusach, tramwajach, pociągach metra i Szybkiej Kolei Miejskiej. Spoty będą także wyświetlane na monitorach w pojazdach komunikacji miejskiej oraz na ekranach na stacjach metra.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=9652
Informacje20 grudnia 2015, 15:00,

Kiermasz rękodzieła i jasełka w Zespole Szkół w Baniosze

Zespół Szkół w Baniosze zaprasza na spektakl jasełka pt.: Gdy Boże Narodzenie się zbliżało... Spektakl będzie można obejrzeć w niedzielę 20 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 Oprócz koncertu odbędzie się również kiermasz rękodzieła w kawiarence (godz. 15.00). Zapraszamy!

Kiermasz rękodzieła i jasełka w Zespole Szkół w Baniosze

Redakcja, 16 lipca 2019