Informacje19 kwietnia 2008, 00:00,

Młodzieżowa Inicjatywa Teatralna - Przed Sklepem Jubilera

Młodzieżowa Inicjatywa Teatralna zaprasza serdecznie wszystkich mieszkańców na spektakl na podstawie dramatu Karola Wojtyły, pod tytułem: PRZED SKLEPEM JUBILERA, który odbędzie się 20 kwietnia 2008 roku, o godzinie 18:00 w Kościele Na Górce. Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego Na Górce, znajduje się przy przecięciu się ulic Kalwaryjskiej i Pijarskiej w Górze Kalwarii. Informacja o spektaklu pochodzi z serwisu www.gorakalwaria.net (współpracują z nami).

Przed Sklepem Jubilera to dramat napisany w 1960 roku, przez ówczesnego biskupa Karola Wojtyłę. Spektakl Przed Sklepem Jubilera, jest głęboką medytacją o miłości i małżeństwie, szczęściu, goryczy i zawiłościach ludzkiego losu. Jak wszystkie utwory Karola Wojtyły porusza głębokie kwestie filozoficzne dotykające najgłębszych stron człowieka. Jest to widowisko refleksyjne, spektakl zmusza do medytacji nad istotą miłości. Trzy małżeństwa, trzy rozmaite i poplątane losy - bohaterowie odkrywają przed widzami tajemnice swych dusz, swoje zachwyty niepokoje i rozczarowania.

Młodzieżowa Inicjatywa Teatralna (MIT) została założona zimą 2004 roku, przez młodzieżową wspólnotę z kościoła na Górce. Jej celem jest ewangelizacja ludzi poprzez przedstawienia teatralne. Wszelkie kostiumy i charakteryzacje grupa MIT, wykonuje sama. Muzyka wykorzystywana w spektaklach oscyluje pomiędzy dark ambient, poprzez gotyk aż do symfonicznego metalu. Członkowie Młodzieżowej Inicjatywy Teatralnej, bawiąc się doskonale we własnym gronie, mają jednocześnie poczucie tego, że poprzez te przedstawienia wystawiane w lokalnych kościołach dają mieszkańcom Góry chwile wzruszenia, radości, zadumy nad problemami innymi niż codzienne kłopoty. Więcej informacji o Młodzieżowej Inicjatywy Teatralnej, możecie przeczytać na stronie: nagorce.marianie.pl Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze spektaklem Przed Sklepem Jubilera, w wykonaniu Młodzieżowej Inicjatywy Teatralnej z Góry Kalwarii.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Góra Kalwaria

Informacje16 kwietnia 2008, 00:00,

Spotkanie z podróżnikiem Mariuszem Kurcem - Piaseczno

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza serdecznie na spotkanie z podróżnikiem Mariuszem Kurcem, które odbędzie 18 kwietnia 2008 roku, o godzinie 10:00 w czytelni Biblioteki (ul. Kościuszki 49, Piaseczno). Mariusz Kurc: podróżnik i obieżyświat, powrócił właśnie z podróży po Skandynawii. Podczas spotkania, opowie swoje wrażenia i refleksje z tej wyprawy, jak i z poprzedniej do Afryki, uzupełni materiałem filmowym. Wspaniale jest docierać do miejsc, o których się marzyło, odkrywać nowe lądy - to słowa Mariusza Kurca. Zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem Mariuszem Kurcem.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Piaseczno
Tematy:Piaseczno