Informacje19 kwietnia 2008, 00:00,

Młodzieżowa Inicjatywa Teatralna - Przed Sklepem Jubilera

Młodzieżowa Inicjatywa Teatralna zaprasza serdecznie wszystkich mieszkańców na spektakl na podstawie dramatu Karola Wojtyły, pod tytułem: PRZED SKLEPEM JUBILERA, który odbędzie się 20 kwietnia 2008 roku, o godzinie 18:00 w Kościele Na Górce. Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego Na Górce, znajduje się przy przecięciu się ulic Kalwaryjskiej i Pijarskiej w Górze Kalwarii. Informacja o spektaklu pochodzi z serwisu www.gorakalwaria.net (współpracują z nami).

Przed Sklepem Jubilera to dramat napisany w 1960 roku, przez ówczesnego biskupa Karola Wojtyłę. Spektakl Przed Sklepem Jubilera, jest głęboką medytacją o miłości i małżeństwie, szczęściu, goryczy i zawiłościach ludzkiego losu. Jak wszystkie utwory Karola Wojtyły porusza głębokie kwestie filozoficzne dotykające najgłębszych stron człowieka. Jest to widowisko refleksyjne, spektakl zmusza do medytacji nad istotą miłości. Trzy małżeństwa, trzy rozmaite i poplątane losy - bohaterowie odkrywają przed widzami tajemnice swych dusz, swoje zachwyty niepokoje i rozczarowania.

Młodzieżowa Inicjatywa Teatralna (MIT) została założona zimą 2004 roku, przez młodzieżową wspólnotę z kościoła na Górce. Jej celem jest ewangelizacja ludzi poprzez przedstawienia teatralne. Wszelkie kostiumy i charakteryzacje grupa MIT, wykonuje sama. Muzyka wykorzystywana w spektaklach oscyluje pomiędzy dark ambient, poprzez gotyk aż do symfonicznego metalu. Członkowie Młodzieżowej Inicjatywy Teatralnej, bawiąc się doskonale we własnym gronie, mają jednocześnie poczucie tego, że poprzez te przedstawienia wystawiane w lokalnych kościołach dają mieszkańcom Góry chwile wzruszenia, radości, zadumy nad problemami innymi niż codzienne kłopoty. Więcej informacji o Młodzieżowej Inicjatywy Teatralnej, możecie przeczytać na stronie: nagorce.marianie.pl Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze spektaklem Przed Sklepem Jubilera, w wykonaniu Młodzieżowej Inicjatywy Teatralnej z Góry Kalwarii.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Góra Kalwaria

Informacje17 kwietnia 2008, 00:00,

Akcja Oddawania Krwi na parkingu przy Auchan Piaseczno

Informujemy, że 23 kwietnia 2008 roku w godzinach od 11:00 do 17:00 w specjalnym ambulansie na parkingu przy Centrum Handlowym Auchan Piaseczno, będzie możliwość oddania krwi. Akcję oddawania krwi w Piasecznie, przeprowadzi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy. Zbiórka krwi jest również inicjatywą Pawła Daszkiewicza (pracownik Auchan w Piasecznie), który chce pomóc potrzebującym.

Akcja oddawania krwi na parkingu Auchan Piaseczno

Osoby zgłaszające się do oddania krwi, powinny przedstawić dokument tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL oraz adresem zameldowania. Więcej informacji na ten temat, można znaleźć na stronie dla krwiodawców RCKiK: www.rckik-warszawa.com.pl Propagowanie honorowego krwiodawstwa przez różne środowiska jest najbardziej skuteczną metodą pozyskiwania krwiodawców. Mamy nadzieję, że postawa okazana przede wszystkim wobec ludzi chorych i cierpiących, którzy oczekują na bezcenny i niezastąpiony lek, którym jest krew - znajdzie godnych naśladowców wśród mieszkańców powiatu piaseczyńskiego. Z góry dziękujemy wszystkim za życzliwość oraz za okazaną pomoc i zrozumienie, a przede wszystkim za aktywne uczestnictwo w idei krwiodawstwa. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, w środę 23 kwietnia 2008 roku, do specjalnego ambulansu przed Centrum Handlowym Auchan w Piasecznie.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców Piaseczno