Informacje4 lipca 2007, 00:00,

Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody

Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Polski Związek Jeździecki i KS Chojnów serdecznie zapraszają w dniach od 06 do 08 lipca 2007 roku na Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody w kategoriach: juniorów, młodych jeźdźców, seniorów. Zawody odbędą się na terenie Stajni Chojnów, Solec 72 (Baniocha). Informacja pochodzi ze strony: gorakalwaria.pl Serdecznie zapraszamy!

Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody - plan zawodów:
6 lipca 2007 (piątek) godzina 9:00: konkurs nr 1 (klasy N dwufazowy, otwarty); konkurs nr 2 (I półfinał MPJ); przerwa do godziny 14:00; konkurs nr 3 (dodatkowy kl. C); konkurs nr 4 (I półfinał MPMJ); konkurs nr 5 (I półfinał MPS).
7 lipca 2007 (sobota) godzina 9:00: konkurs nr 6 (klasy N dwufazowy, otwarty); konkurs nr 7 (II półfinał MPJ); przerwa do godziny 14:30; konkurs nr 8 (klasy C dokładności z rozgrywką, otwarty); konkurs nr 9 (II półfinał MPMJ); konkurs nr 10 (II półfinał MPS).
8 lipca 2007 (niedziela) godzina 8:30: konkurs nr 11 (klasy C o wzrastającym stopniu trudności z Jockerem); konkurs nr 12 (finał MPJ); konkurs nr 13 (finał MPMJ); konkurs nr 14 (finał MPS). Na koniec nastąpi dekoracja zwycięzców.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Informacje4 lipca 2007, 00:00,

Piaseczno 2007 - Festiwal Letnia Piaseczyńska Kapeliada

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie oraz Agencja Alex Koncert zapraszają serdecznie na I Festiwal Letnia Piaseczyńska Kapeliada, który odbędzie się w Piasecznie. Na Kapeliadzie wystąpią najlepsze młodzieżowe orkiestry dęte z Mazowsza. Festiwal odbywał się będzie na Placu Piłsudskiego w Piasecznie. Jest to pierwsza edycja festiwalu, na którą serdecznie zapraszamy.

Festiwal Letnia Piaseczyńska Kapeliada w Piasecznie:
15 lipca 2007, godzina 12:15 - Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP / Ostrów Mazowiecka
29 lipca 2007, godzina 12:15 - Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP / Płośnica
12 sierpnia 2007, godzina 12:15 - Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP / Wyszków
26 sierpnia 2007, godzina 12:15 - Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP / Sierpc

Ideą przewodnią festiwalu Letnia Piaseczyńska Kapeliada jest prezentacja najlepszych młodzieżowych orkiestr dętych i kapel muzycznych działających w regionie mazowieckim oraz promocja i popularyzacja amatorskiego ruchu muzycznego na Mazowszu. Podczas Letniej Kapeliady w Piasecznie koncerty poprowadzą: Malgorzata Chmielewska oraz Wacław Panek. Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury Piaseczno, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami).

I Festiwal Letnia Piaseczyńska Kapeliada 2007 w Piasecznie

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Ostrów Mazowiecka: powstała w 1904 roku. W obecnym kształcie działa od 1990 rorku, pod kierunkiem kapelmistrza Stanisława Gąglewskiego. Zespół liczy 30 muzyków, któremu towarzyszy 10 osobowy dziewczęcy zespół taneczny. Orkiestra uczestniczy w wielu przeglądach na terenie województwa mazowieckiego i podlaskiego, gdzie zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia. Na Festiwalu Letnia Piaseczyńska Kapeliada w Piasecznie wystąpią 15 lipca 2007 roku.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Płośnica: powstała w 1979 roku z inicjatywy obecnego kapelmistrza, Jana Wiśniewskiego. Z niewielkiej strażackiej orkiestry udało mu się stworzyć zespół znany nie tylko w kraju, ale i poza jej granicami propagując tam polską kulturę muzyczną. Na Festiwalu Letnia Piaseczyńska Kapeliada w Piasecznie wystąpią 29 lipca 2007 roku.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Wyszków: powstała na bazie orkiestry strażackiej, która w 1998 rorku obchodziła 80-lecie swojej działalności. Od 1985 roku prowadzi ją kapelmistrz Reprezentacyjnej Orkiestry Wojska Polskiego, ppłk Franciszek Józef Bieganowski. Orkiestra ma wiele osiągnięć, i była wielokrotnie wyróżniana. Na Festiwalu Letnia Piaseczyńska Kapeliada w Piasecznie wystąpią 12 sierpnia 2007 roku.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Sierpc: powstała w 1900 roku i przez te wszystkie lata służyła społeczeństwu swojego miasta, uświetniając uroczystości państwowe, kościelne i świeckie. Od 1985 roku orkiestrę prowadzi Michał Głowacki, który przekształcił ją w zespół młodzieżowy. Na Festiwalu Letnia Piaseczyńska Kapeliada w Piasecznie wystąpią 26 sierpnia 2007 roku.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno