Informacje4 lipca 2007, 00:00,

Piaseczno 2007 - Festiwal Letnia Piaseczyńska Kapeliada

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie oraz Agencja Alex Koncert zapraszają serdecznie na I Festiwal Letnia Piaseczyńska Kapeliada, który odbędzie się w Piasecznie. Na Kapeliadzie wystąpią najlepsze młodzieżowe orkiestry dęte z Mazowsza. Festiwal odbywał się będzie na Placu Piłsudskiego w Piasecznie. Jest to pierwsza edycja festiwalu, na którą serdecznie zapraszamy.

Festiwal Letnia Piaseczyńska Kapeliada w Piasecznie:
15 lipca 2007, godzina 12:15 - Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP / Ostrów Mazowiecka
29 lipca 2007, godzina 12:15 - Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP / Płośnica
12 sierpnia 2007, godzina 12:15 - Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP / Wyszków
26 sierpnia 2007, godzina 12:15 - Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP / Sierpc

Ideą przewodnią festiwalu Letnia Piaseczyńska Kapeliada jest prezentacja najlepszych młodzieżowych orkiestr dętych i kapel muzycznych działających w regionie mazowieckim oraz promocja i popularyzacja amatorskiego ruchu muzycznego na Mazowszu. Podczas Letniej Kapeliady w Piasecznie koncerty poprowadzą: Malgorzata Chmielewska oraz Wacław Panek. Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury Piaseczno, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami).

I Festiwal Letnia Piaseczyńska Kapeliada 2007 w Piasecznie

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Ostrów Mazowiecka: powstała w 1904 roku. W obecnym kształcie działa od 1990 rorku, pod kierunkiem kapelmistrza Stanisława Gąglewskiego. Zespół liczy 30 muzyków, któremu towarzyszy 10 osobowy dziewczęcy zespół taneczny. Orkiestra uczestniczy w wielu przeglądach na terenie województwa mazowieckiego i podlaskiego, gdzie zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia. Na Festiwalu Letnia Piaseczyńska Kapeliada w Piasecznie wystąpią 15 lipca 2007 roku.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Płośnica: powstała w 1979 roku z inicjatywy obecnego kapelmistrza, Jana Wiśniewskiego. Z niewielkiej strażackiej orkiestry udało mu się stworzyć zespół znany nie tylko w kraju, ale i poza jej granicami propagując tam polską kulturę muzyczną. Na Festiwalu Letnia Piaseczyńska Kapeliada w Piasecznie wystąpią 29 lipca 2007 roku.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Wyszków: powstała na bazie orkiestry strażackiej, która w 1998 rorku obchodziła 80-lecie swojej działalności. Od 1985 roku prowadzi ją kapelmistrz Reprezentacyjnej Orkiestry Wojska Polskiego, ppłk Franciszek Józef Bieganowski. Orkiestra ma wiele osiągnięć, i była wielokrotnie wyróżniana. Na Festiwalu Letnia Piaseczyńska Kapeliada w Piasecznie wystąpią 12 sierpnia 2007 roku.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Sierpc: powstała w 1900 roku i przez te wszystkie lata służyła społeczeństwu swojego miasta, uświetniając uroczystości państwowe, kościelne i świeckie. Od 1985 roku orkiestrę prowadzi Michał Głowacki, który przekształcił ją w zespół młodzieżowy. Na Festiwalu Letnia Piaseczyńska Kapeliada w Piasecznie wystąpią 26 sierpnia 2007 roku.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje5 lipca 2007, 00:00,

Powiat piaseczyński otrzymał milion złotych na drogi

Powiat piaseczyński uzyskał dofinansowanie projektów drogowych z budżetu województwa mazowieckiego, w kwocie 975 tysięcy złotych. Pieniądze te mają być przeznaczone na realizację dwóch inwestycji w powiecie piaseczyńskim. Jedna inwestycja jest w Górze Kalwarii, a druga w Zgorzale (gmina Lesznowola).

Pierwszy z projektów, który ma być zrealizowany z otrzymanej kwoty to przebudowa ulicy Budowlanych na odcinku pomiędzy ulicą Kalwaryjską a Skierniewicką w Góra Kalwaria. Prace wykonane będą na długości 450 metrów. Rozebrana zostanie istniejąca nawierzchnia jezdni i chodnika. Powstanie nowa podbudowa oraz nawierzchnia asfaltowa ulicy, a także stanowiska parkingowe, chodnik oraz wjazdy z kostki betonowej. W tym roku wykonana będzie rozbiórka nawierzchni oraz budowa nowej konstrukcji jezdni. Pozostałe prace przewidziane zostały na 2008 rok.

Drugą inwestycją z tych środków, jest przebudowa ulicy Postępu w Zgorzale (gmina Lesznowola) na odcinku od ulicy Raszyńskiej do Dawidowskiej i Karczunkowskiej. Inwestycja polegać będzie na rozbiórce istniejącej oraz budowie nowej nawierzchni. Wykonany zostanie także chodnik i wjazdy do posesji z kostki betonowej oraz elementy odwodnienia. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na oficjalnej stronie powiatu piaseczyńskiego: www.piaseczno.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor prywatnego serwisu powiat piaseczyński
Tematy: