Informacje17 grudnia 2017, 12:00,

Misja Święta - weź udział w świątecznej misji w Auchan Piaseczno

Czy wszystkie grzeczne dzieci otrzymają w tym roku prezenty? Co gdyby wymarzone zabawki zaginęły? Bohaterowie teatrzyku dla dzieci w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno dołożą wszelkich starań, by uratować Święta i dostarczyć podarunki do wszystkich domów. Już 17 grudnia 2017 roku na maluchy czeka świąteczne przedstawienie pt. Misja - Święta. Wstęp wolny!

MISJA ŚWIĘTA - WEŹ UDZIAŁ W ŚWIĄTECZNEJ MISJI W AUCHAN PIASECZNO

Wszystkie maluchy z niecierpliwością wypatrują Świąt Bożego Narodzenia i świątecznych prezentów. Tymczasem w krainie Świętego Mikołaja wszczęto alarm, ponieważ wszystkie podarunki zaginęły! Na ratunek Świętom ruszają mały chłopiec z Brazylii, jego kolega z Polski oraz chińska dziewczynka. Czy bohaterom uda się odnaleźć zaginione prezenty? Czy bez nich Święta mogą w ogóle dojść do skutku?

W spektaklu zostaną ukazane różne obyczaje świąteczne. Mali widzowie dowiedzą się, co tak naprawdę jest ważne w święta, a to, co tworzy wyjątkową atmosferę to możliwość bycia razem z najbliższymi, a nie prezenty. W przedstawieniu zostaną wykorzystane lalki typu muppet oraz tintamareski. Teatrzyk pt. „Misja – Święta” odbędzie się w niedzielę 17 grudnia w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46. Spektakl zostanie odegrany trzykrotnie, o godz. 13.00, 15.00 i 17.00. Wstęp bezpłatny!

Informacje15 grudnia 2017, 12:50,

Czujniki smogu w Piasecznie

Gmina Piaseczno przy współpracy z laboratorium Zdrochem działającym w Centrum Nauk Biologiczno Chemicznych uruchomiła system monitoringu jakości powietrza. 30 czujników w różnych lokalizacjach monitoruje zanieczyszczenie powietrza na terenie naszej gminy.

CZUJNIKI SMOGU W PIASECZNIE

Zgodnie z podpisaną umową wykonawca – konsorcjum Czujnikimiejskie.pl, zamontował na terenie gminy 30 stacji monitoringowych, z czego 27 wyposażonych jest w sensory do pomiaru poziomu stężeń pyłu PM10 i pyłu PM2,5, a 3 stacje w sensory do pomiaru poziomu stężeń: NOX, SOX, O3, pyłu PM10 i pyłu PM2,5. Dodatkowo każda ze stacji dokonuje pomiarów temperatury i wilgotności powietrza. Zebrane dane posłużą do stworzenie mapy zanieczyszczeń i pomogą zwiększyć naszą świadomość ekologiczną.

11 czujników rozlokowanych zostało na terenie miasta Piaseczna, dwa w Zalesiu Górnym i Głoskowie oraz po jednym w Józefosławiu, Jazgarzewie, Chylicach, Chyliczkach, Chojnowie, Woli Gołkowskiej, Złotokłosie, Bogatkach, Bobrowcu, Grochowej, Jastrzębiu, Mieszkowie, Siedliskach, Wólce Prackiej i Żabieńcu.

Stan powietrza śledzić można na stronie: http://piaseczno.czujnikimiejskie.pl