Informacje9 października 2008, 00:00,

MiniPrzedszkole Centrum Rozwoju Dziecka Koala Piaseczno

Miniprzedszkole Centrum Rozwoju Dziecka KOALA Piaseczno serdecznie zaprasza na przedpołudniowe zajęcia przedszkolne dla dzieci powyżej 2,5 roku. Oferujemy profesjonalną opiekę od godziny 10:00 do 15:00. Nasz program obejmuje zajęcia typu przedszkolnego według podstawy programowej MEN, zabawy z językiem angielskim, kinezjologię Dennisona oraz elementy integracji sensorycznej a także wiele zajęć plastycznych i ruchowych. Opcjonalnie można zapisać dziecko na zajęcia z rytmiki oraz z dramy i twórczego myślenia.

MiniPrzedszkole Centrum Rozwoju Dziecka Koala Piaseczno

Dzieci w naszym miniprzedszkolu, są podzielone na dwie grupy ok. 10-osobowe (od 2 do 4 lat i powyżej 4 lat) i mają do dyspozycji dwie sale dydaktyczne, salę zabaw wewnątrz obiektu, a także plac zabaw na zewnątrz. W czasie zajęć dzieci mają przerwę na drugie śniadanie oraz - przy ładnej pogodzie - na zabawę na placu zabaw lub spacer w Parku. Zostało nam jeszcze kilka ostatnich miejsc. Więcej informacji: www.koala.com.pl
autor/źródło: Ania Malec - Centrum Rozwoju Dziecka Koala Piaseczno www.koala.com.pl

Informacje4 października 2008, 00:00,

Pejzaż Martwa Natura - wystawa prac Krzysztofa Henisza

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno oraz Muzeum Regionalne w Piasecznie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na wystawę prac Krzysztofa Henisza: Pejzaż, Martwa Natura. Wernisaż wystawy odbędzie się 4 października 2008 roku o godzinie 12:00. Wystawa, będzie do oglądania od 4 do 26 października 2008 roku, w sali Muzeum Regionalnego przy Pl. Piłsudskiego 10 w Piasecznie. Muzeum jest czynne w czwartek i piątek (10:00-17:00) oraz sobota, niedziela (9:00-14:30). Zapraszamy!

Krzysztof Henisz ur. 13.06.1914 w Warszawie, zmarły 14.03.1978 w Konstancinie. Studia ASP w Krakowie - 1934 0 1935 i w Warszawie 1935-1939 na wydziale malarstwa. Dyplom u prof. Felicjana Kowarskiego w 1945 r. Członek ZPAP od 1946 r. W latach 1946 - 50 wykładowca na warszawskiej ASP. Uprawiał różne dziedziny sztuki: malarstwo sztalugowe, ścienne, rysunek, ilustrację książkową, ceramikę dla architektury oraz witraż unikatowy. Brał w udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą (malarstwo, ceramika, szkł), zorganizował szereg wystaw indywidualnych. Wielokrotnie nagradzany w konkursach. Zapraszamy mieszkańców na wystawę Krzysztofa Henisza.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno