Informacje4 października 2008, 00:00,

Pejzaż Martwa Natura - wystawa prac Krzysztofa Henisza

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno oraz Muzeum Regionalne w Piasecznie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na wystawę prac Krzysztofa Henisza: Pejzaż, Martwa Natura. Wernisaż wystawy odbędzie się 4 października 2008 roku o godzinie 12:00. Wystawa, będzie do oglądania od 4 do 26 października 2008 roku, w sali Muzeum Regionalnego przy Pl. Piłsudskiego 10 w Piasecznie. Muzeum jest czynne w czwartek i piątek (10:00-17:00) oraz sobota, niedziela (9:00-14:30). Zapraszamy!

Krzysztof Henisz ur. 13.06.1914 w Warszawie, zmarły 14.03.1978 w Konstancinie. Studia ASP w Krakowie - 1934 0 1935 i w Warszawie 1935-1939 na wydziale malarstwa. Dyplom u prof. Felicjana Kowarskiego w 1945 r. Członek ZPAP od 1946 r. W latach 1946 - 50 wykładowca na warszawskiej ASP. Uprawiał różne dziedziny sztuki: malarstwo sztalugowe, ścienne, rysunek, ilustrację książkową, ceramikę dla architektury oraz witraż unikatowy. Brał w udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą (malarstwo, ceramika, szkł), zorganizował szereg wystaw indywidualnych. Wielokrotnie nagradzany w konkursach. Zapraszamy mieszkańców na wystawę Krzysztofa Henisza.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje30 września 2008, 00:00,

Uroczyste otwarcie świetlicy w £azach - koncert Sorry Boys

Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola serdecznie zaprasza na uroczystość otwarcia nowej świetlicy w £azach. GOK oddaje do użytku nową salę widowiskową, która mają nadzieję, że będzie tętnić życiem. Impreza odbędzie się 2 października 2008 roku o godz. 16:00 w świetlicy przy ul. Przyszłości 8 w £azach. W programie m.in. uroczyste przecięcie wstęgi, pokaz tańca, występ zespołu Sorry Boys, poczęstunek. Spotkanie poprowadzi Marek Wiernik. Informacja od Aleksandry Gąsowskiej z GOK Lesznowola (współpracują z nami).

Sorry Boys - Fire

Sorry Boys, będzie gościem specjalnym czwartkowej uroczystości. Zespół powstał w roku 2006 w Warszawie. Dorobił się już dziesiątek koncertów, kompletu nagród i wyróżnień oraz oryginalnego brzmienia, charyzmatycznych gitar i wokalistki o niezwykłym głosie. Czasami eklektyczny repertuar na scenie wynika z rożnych fascynacji pięciu osob do muzyki. Sorry Boys to połączenie indii, przestrzennych gitar, często ściany dźwięku, z mocno wybujałymi retro dźwiękami, z wokalem często określanym przez innych, jako dodatkowy instrument. Sorry Boys przygotowuje materiał na debiutancką płytę. Sorry Boys tworzą: Izabela Komoszyńska, Tomasz Dąbrowski, Piotr Blak, Jacek Perkowski i Kuba Zawadziło. Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.sorryboys.pl Przed lub po uroczystym otwarciu, będzie możliwość przeprowadzenia wywiadu z zespołem.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, na uroczyste otwarcie nowej świetlicy w £azach. Już od 6 października 2008 roku, w świetlicy będą odbywały się zajęcia. Zachęcamy wszystkich mieszkańców, do zapoznania się z programem zajęć: świetlica £azy (.doc)
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Lesznowola £azy