Informacje25 maja 2007, 00:00,

Metro do Piaseczna - czy spełnią się marzenia mieszkańców

Na oficjalnej stronie Powiatu Piaseczyńskiego www.piaseczno.pl pojawiła się bardzo ciekawa informacja o rozbudowie szlaków komunikacyjnych między Warszawą a Piasecznem i przedłużeniu warszawskiego metra do Piaseczna. We wtorek 14 maja 2007 roku władze powiatu piaseczyńskiego spotkały się z wiceprezydentem Warszawy Jerzym Millerem. Tematem spotkania była przede wszystkim komunikacja między Warszawą a Piasecznem.

Podczas spotkania omówiona została koncepcja rozbudowy w kierunku południowym tras wylotowych ze stolicy i koncepcja budowy szybkiego tramwaju. Prowadzone były również rozmowy na temat możliwości przedłużenia metra przez Józefosław do Piaseczna. Oprócz tego władze powiatu piaseczyńskiego zaproponowały wykorzystanie potencjału naszego regionu w organizacji Euro 2012. Pisaliśmy o tych planach w informacji: czy Piaseczno skorzysta na Mistrzostwach Europy Euro 2012?.

Zaczęło się dobrze i są jakieś nadzieje na rozwój naszego regionu, ale jaki będzie dalszy efekt tych rozmów i czy oby tylko na rozmowach się nie skończy? Miejmy nadzieję, że władze powiatu piaseczyńskiego i gmin naszego regionu, będą wytrwale walczyły o możliwości wykorzystania środków, jakich napływ umożliwia organizacja przez Polskę Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. Same rozmowy władz naszego regionu na ten temat informują nas jedynie o takich planach. Jednak plany, a ich realizacja to czasami dwie odrębne rzeczy, które nie zawsze idą w parze. Pozostaje nam mieć "nadzieję" i śledzić ten temat. Czy zostanie przedłużone metro do Piaseczna? Co o tym sądzicie mieszkańcy naszego regionu? Czekamy na Wasze komentarze.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje26 maja 2007, 00:00,

Festyn Szkolny na terenie Zespołu Szkół w Złotokłosie

Kurier Południowy poinformował, że: dyrekcja, rada pedagogiczna i uczniowie zapraszają na festyn szkolny, który odbędzie się w sobotę 26 maja 2007 roku w godzinach od 10:00 do 14:00, na terenie Zespołu Szkół w Złotokłosie przy ulicy Traugutta 10. W programie szkolnego festynu przewidziano wiele atrakcji, między innymi: wystawę Historia Szkoły, aukcje prac dzieci, konkursy, zawody sportowe dla dzieci i rodziców, loterie fantowe, jazdy konne, wspólne fotografie, karuzelę, jazdę wozem strażackim. Tradycyjnie nie zabraknie również kiełbasek z grilla, chłopskiego jadła i słodkości. Dochód ze szkolnego festynu w Złotokłosie przeznaczony zostanie na cele szkolne. Serdecznie zapraszamy!

Przydatny plan Złotokłosu: link
autor/źródło: Redaktorzy serwisu powiat piaseczyński Piaseczno