Informacje10 lipca 2016, 08:00,

Mazowsze bliskie sercu - konkurs fotograficzny Samorządu Województwa Mazowieckiego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Samorząd Województwa Mazowieckiego ogłasza XI edycję konkursu fotograficznego pod nazwą "Mazowsze bliskie sercu”. Prace można nadsyłać do 20 lipca 2016 r.

MAZOWSZE BLISKIE SERCU - KONKURS FOTOGRAFICZNY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

Tegoroczny temat konkursu "Mazowsze przeżyj i poczuj” nawiązuje do nowego przewodnika o tej samej nazwie, który umożliwia duchową wędrówkę po Mazowszu wyjątkowym szlakiem papieskim. To zaproszenie do podróży po regionie i zwiedzania niezwykłych miejsc, które pozwolą przeżyć spotkanie z sacrum i poczuć jego siłę. Zarówno zapomniane, zabytkowe kościółki, jak i strzeliste świątynie, ale również przeżycia oraz emocje związane z podróżowaniem i odkrywaniem zakątków i uroków regionu warto uwiecznić na fotografii.

Organizatorzy oczekują oryginalnych ujęć. Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu maksymalnie dwa zdjęcia. E-maile z załączonymi plikami (skanem formularza zgłoszeniowego i zdjęciami) należy przesyłać do 20 lipca br. na adres: konkurs.fotograficzny@mazovia.pl.

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym jury wybierze 10 wyróżniających się prac, których autorzy wezmą udział w weekendowych wyjazdowych warsztatach fotograficznych organizowanych wspólnie z ASP w Warszawie. W drugim etapie spośród zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów jury wybierze 3 zwycięskie prace. Do wygrania karty podarunkowe w wysokości 600, 500 i 400 złotych.

Wszelkie informacje o konkursie można otrzymać pod nr tel. (22) 59 79 228 lub wysyłając pytania na adres e-mail: konkurs.fotograficzny@mazovia.pl Strona: www.mazovia.pl

Regulamin XI edycji konkursu fotograficznego Mazowsze Bliskie Sercu (pdf)

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje1 lipca 2016, 18:34,

Rząd zapowiada likwidację gimnazjów - co to oznacza dla Piaseczna?


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W Gminie Piaseczno funkcjonują 4 szkoły podstawowe, 6 zespołów (szkoła podstawowa + gimnazjum) oraz 2 samodzielne gimnazja ( Gimnazjum nr 1 przy ul. Sikorskiego i Gimnazjum nr 2 przy Alei Kalin). Łącznie do 8 piaseczyńskich gimnazjów w roku szkolnym 2015/2016 uczęszczało 2157 uczniów.

RZĄD ZAPOWIADA LIKWIDACJĘ GIMNAZJÓW - CO TO OZNACZA DLA PIASECZNA?

Zapowiedzi Ministerstwa Oświaty o planowanej likwidacji gimnazjów stawiają samorządy gminne przed trudnymi decyzjami dotyczącymi organizacji nauki. A samorząd piaseczyński dodatkowo przed koniecznością ponownego przeanalizowania decyzji o budowie nowej szkoły. Z prostych obliczeń opartych na danych demograficznych wynika, że w Gminie Piaseczno po wprowadzeniu zmiany ubędzie około 1000 uczniów.

Przypomnijmy, że ze względu na duże obłożenie Szkoły Podstawowej nr 5, budowa nowej szkoły, czyli CEM-u od kilku lat stanowi priorytetowe zadanie Gminy. Zadanie któremu podporządkowano wiele kolejnych budżetów. Przeprowadzono cały szereg kosztownych i czasochłonnych działań takich jak: poprzedzone trudnymi negocjacjami wykupy prywatnych gruntów, zmiana zapisów Studium i planów zagospodarowania, wykonano koncepcję i projekt. Obecnie trwa procedura przetargowa na budowę – jej rozstrzygniecie będzie jednak uzależnione od ostatecznej decyzji w sprawie tej inwestycji.

Zapowiedziana w ostatnich dniach zmiana modelu nauczania znacząco wpłynie na kierunek polityki oświatowej i plany Gminy. Jesteśmy w trakcie ponownej analizy danych demograficznych, które w zestawieniu ze zmienionymi wymogami ustawowymi, możliwościami istniejącej bazy oraz symulacją możliwych zmian w obwodach szkolnych odpowiedzą na pytanie czy budowa CEM-u w zaplanowanym kształcie ma dalszy sens.

RZĄD ZAPOWIADA LIKWIDACJĘ GIMNAZJÓW - CO TO OZNACZA DLA PIASECZNA?

A jeśli nie, to co? Przed nami pytanie, czy i w jakim kierunku zmienić projekt i funkcje budynku, aby maksymalnie i z największym pożytkiem dla mieszkańców wykorzystać zdobyty nakładem olbrzymich starań i kosztów teren. Potrzeb takich jak centrum multimedialne, sala widowiskowa, nowy basen, hala sportowa i inne jest wciąż bardzo wiele. Trzeba tylko zmienić kierunek myślenia i działania.

Jakakolwiek decyzja zapadnie, nie będzie dla samorządu łatwa i będzie wymagała odwagi. Rezygnacja z zamierzenia - ze względu na zaawansowanie inwestycji i oczekiwania mieszkańców. Jej kontynuacja - ze względu na olbrzymie, sięgające kilkudziesięciu milionów nakłady, których spłata obciąży budżet gminy na wiele lat, a których zasadność staje się w tym momencie pod znakiem zapytania.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie