Informacje8 grudnia 2007, 00:00,

Mama Świętego Mikołaja - Bajkowa Niedziela Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli dla Maluchów przygotował dzieciom spektakl: Mama Świętego Mikołaja. Bajkowa Niedziela odbędzie się 9 grudnia 2007 roku, o godzinie 16:00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp na spektakl 8 złotych. Informację otrzymałem od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami).

Mama Świętego Mikołaja - Bajkowa Niedziela w Piasecznie

Mama Świętego Mikołaja to wesoła opowieść o porwaniu mamy Mikołaja, dla której Mikołaj zostanie na zawsze Mikusiem, a dla Miśki Zbir marzeniem o wielkim bogactwie. W tle ze świątecznymi dzwonkami, kolędami odgrywa się historia porwania i odbicia Mamy Świętego Mikołaja. Podczas spektaklu będzie kolorowo: wszystkie postaci w świątecznej szacie. Na szczególną uwagę zasługuje scena końcowa - polskie zapusty, czyli popularne chodzenie po kolędzie: Turonia z kłapiącą buzią, Gwiazdora z kolorową gwiazdą i Świątecznej Baby z małą szopką. Z życzeniami Szczęścia na ten Nowy Rok! Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci, na niedzielny spektakl Mama Świętego Mikołaja.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje9 grudnia 2007, 00:00,

Przedświąteczny warsztat Wieniec Adwentowy Konstancin

Konstanciński Dom Kultury www.kdk-info.pl zaprasza na przedświąteczny warsztat Otwartej Akademii Sztuki, którego tematem będzie wicie i zdobienie wieńców adwentowych. Przedświąteczny warsztat Wieniec Adwentowy, odbędzie się w poniedziałek 10 grudnia 2007 roku, o godzinie 17:30 w pracowni plastycznej Konstancińskiego Domu Kultury przy ul. Jaworskiego 18, Konstancin-Jeziorna.

Przedświąteczny warsztat Wieniec Adwentowy

Podczas przedświątecznego warsztatu Wieniec Adwentowy, przybliżone zostaną informacje o historii tego zwyczaju oraz jego różnych odmianach i symbolice. Organizatorzy informują, że warto zabrać ze sobą gałązki ostrokrzewu, orzechy, wanilie w lasce, szyszki i suszone kwiaty. Jednak nie jest to konieczne. Przedświąteczne warsztaty Wieniec Adwentowy poprowadzi Joanna Sękowska-Rutka. Zapraszają i zachęcają szczególnie młodzież gimnazjalną i dorosłych. Wstęp na warsztaty jest wolny.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin